Кубинська музика і танці. Торік музичний жанр болеро став новою нематеріальною культурною спадщиною ЮНЕСКО. Раніше до нього внесли танго та фламенко. Про особливості музики, "створеної емоціями та поезією", розповість Таїсія Попова.
Це невеликий нічний клуб у Гавані. Він уже став храмом любителів музичного жанру болеро. Сьогодні ввечері гості насолоджуються голосом Мігдалії Гечаварріа.
Як музичний жанр болеро зародився у 18 столітті. І найбільше припав до душі латиноамериканським країнам. Особливо мешканцям Куби та Мексики. А нині популярний й в інших країнах Південної Америки. Вважається, що це м'який та сентиментальний жанр. А його популярність неабияк вплинула на розвиток радіостанцій. А в Мексики ця музика лягла в основу багатьох фільмів у 40-50-х років минулого століття.
"Болеро виникло з того почуття, яке ми, кубинці, не можемо приховати. Воно прийшло звідти", – наголошує співак болеро Фредді Вера.
Торік ЮНЕСКО назвало болеро "піснею, створеною емоціями та поезією". У Мексиці жанр став настільки популярним, що для вивчення та збереження жанру латиноамериканці створили окремий інститут. Жанр насичений романтичною лірикою. Втраченого або ж знайденого кохання.
Музика та пісні цього жанру у латиноамериканців пронизують все життя – звучать на вечірках, сімейних святах і навіть на похоронах. Болеро створило сильне почуття культурної самобутності кубинців і мексиканців.
"Я завжди займалася болеро. Я докладала багато зусиль, зокрема виконувала соціальну роботу, щоб зацікавити молодь болеро. Це включення, яке подарувало нам ЮНЕСКО, було справді благословенням", – переконує співачка гурту Buena Vista Social Club Іданія Вальдес.
З роками Болеро злилося з іншими жанрами. Такими як мамбо та чачача. Або його також почали плутати з баладою.
"Визнання ЮНЕСКО завжди відкриває очі людям. Іноді навіть носії тоді розуміють, що напрямок не був належно оцінений. Коли вони отримують це визнання, це дає їм нову енергію для розвитку мистецтва", – пояснює представниця культурного фонду Анн Леметр.
Тепер включення до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО може подарувати болеро нове життя. І знайдуться нові прихильники романтичної музики по всьому світу.
Таїсія Попова, "5 канал"
Читайте також: Яку музику слухали українці – підсумки 2023 року від Apple Music і Spotify
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.