"95 квартал"
"95 квартал" 5 канал

Музична профспілка, до якої входить "Квартал", просить у Зеленського фінансування за рахунок книг та виставок – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Кабмін урізав всі витрати на культуру і субвенції регіонам

  Українська музична профспілка, до якої увійшло багато компаній, котрі організовують концерти в Україні, в тому числі "Квартал-Концерт", зареєструвала петицію на сайті президента з проханням про підтримку з невикористаних у зв'язку з карантином бюджетних коштів, виділених на сферу культури. Про це повідомляє видання "Ділова столиця".

  "Однак після оприлюднення урядових планів багато хто застиг у замішанні. Кабмін не просто збільшив дефіцит бюджету, а практично до нуля урізав всі витрати на культуру і субвенції регіонам. Зокрема, у Держкіно планують забрати 750 млн грн, в Українського культурного фонду – 500 млн грн, в Інституту книги – 150 млн грн, у туризму – 240 млн грн. Також уряд зупиняє будівництво музею Голодомору та Музею Небесної Сотні, а від планів створити музей сучасного мистецтва відмовляється зовсім", – пишуть у ЗМІ.

  Крім того, "під ніж" пішли програми мобільності молоді "зшивання країни", реставраційні роботи із захисту історико-культурної спадщини, а також інформполітика. Кабмін залишив усім культурним установам лише витрати на утримання, тобто зарплату співробітникам.

  "Уряд завдає величезного удару всім креативним індустріям в Україні, в тому числі українському кіно і книговиданню, які тільки-тільки почали набирати силу і створювати справді якісний продукт. Скасування всіх публічних заходів: кінопоказів, виставок, вистав – і так завдало збитки Українському культурному фонду, а повне скорочення фінансування може просто знищити його і привести в найближчому майбутньому до втрати тисяч робочих місць", – повідомляє "Ділова столиця".

  Потрібно величезні сили направити Міністерству охорони здоров'я, щоб воно могло убезпечити українців. Ось тільки є один дуже важливий момент, про який не можна забувати, додають журналісти. В Україні сьомий рік йде війна – і війна не тільки збройна, а й інформаційна.

  Водночас, додає видання, зовсім недавно було створено Українську музичну профспілку, до якої увійшло багато компаній, котрі організовують концерти в Україні. Серед інших до профспілки вступив і відомий усім "Квартал-Концерт". І ось члени об'єднання просять своїх передплатників у соцмережах підписати петицію "Про внесення президентом України (як невідкладні) пакета законодавчих змін, які будуть спрямовані на економічне стимулювання і відновлення роботи сфери музичної індустрії в період пандемії коронавірусу і в посткризовий період в Україні".

  Про підтримку Українського культурного фонду чи Держкіно там не йдеться.

  "Урізання фінансування культурної сфери та креативних індустрій – це капітуляція в інформаційній війні з Росією. А якщо згадати розмови про скасування квот на українську мову на телебаченні і радіо, які раз у раз спливають в монобільшості, то можна говорити не просто про капітуляцію, а повноцінний повернення в полон російськомовного контенту від "добрих братів" з північного сходу", – додають журналісти.

  Крім податкових канікул, змін до Податкового кодексу щодо звільнення від оподаткування операцій з постачання і поширення культурного продукту, працівники розважально-музичної сфери просять президента компенсацію в 60% заробітної плати всім працівникам.

  "Ці кошти можуть бути перерозподілені з невикористаних у зв'язку з карантином бюджетних коштів, виділених на сферу культури і Українського культурного фонду, а також з інших джерел", – йдеться у петиції.

  Нагадаємо, представники всіх депутатських фракцій і груп Верховної Ради розкритикували запропоновані Кабінетом Міністрів України зміни до Бюджетного кодексу, державного бюджету і створення стабілізаційного фонду.

  Попередній матеріал
  Гончаренко вимагає від Зеленського розблокувати роботу вітчизняних розробників тест-систем на коронавірус
  Наступний матеріал
  АМКУ порушив справу в зв'язку з підвищенням цін на продукти в Києві – Хмельницький
  Loading...

  У Вінниці закрили на карантин корпус пологового після виявлення COVID-19 у співробітниці – подробиці

  Підсумки переговорів ТКГ – в ОБСЄ розповіли подробиці

  Експрес-тест медицини і чи витримає ОП вірусний виклик: "Час. Підсумки тижня" з Анною Мірошниченко

  Студентам вишів можуть провести екзамени онлайн – Міносвіти

  В Україні 4 людей успішно вилікували від COVID-19: у МОЗ розповіли подробиці (оновлено)

  У Берліні з коронавірусом госпіталізували соліста гурту Rammstein – діагноз не підтвердився (оновлено)