В Україні представили стрічку про події, що відбувалися на Київщині під час російської окупації. Художній фільм заснований на реальній історії громадянина Казахстану, який рятував українців із ризиком для власного життя. На преспоказі стрічки була і команда "5-го". Чим вразить фільм "Буча" українців – дізналася журналістка "5 каналу" Каріна Шевченко.
Громадянин Казахстану Костянтин рятує людей від ворожої армії. Події розгортаються у перші дні повномасштабного вторгнення, під час окупації Київщини. Стрічка заснована на реальних подіях.
"Коли визволили Бучу і от Костянтин Гудаускас описував свої поїздки, мене одразу зацікавило, тому що він громадянин іншої країни. Тому що коли українці рятують українців – це очевидно, а тут для мене це такий символ, і для інших країн, от ми наш фільм будемо показувати для інших країн. Показати, що жодна нормальна людина не може стояти осторонь, коли відбуваються такі події, будь він українець чи громадянин іншої країни", – розповів сценарист та продюсер фільму Олександр Щур.
Фільм оповідає історію Костянтина Гудаускаса, який від 2021 року живе в Україні. Коли почалось повномасштабне вторгнення, він, ризикуючи власним життям, вивозив українців з окупації. У цьому йому допоміг паспорт Казахстану, росіяни сприйняли Костянтина як людину, дружню до росії.
"Коли я це робив, я робив це не для кіно, а заради того, щоб рятувати життя людей. Зараз я роблю те саме – допомагаю військовим. Для мене нічого не закінчилося з 22-го року. Я продовжую робити те саме і запрошую інших, як тоді ми робили у березні 22-го року. І фільм про це. Фільм про те, що ми тоді, об'єднавшись, змогли дати відсіч ворогу", – каже прототип головного героя фільму Костянтин Гудаускас.
Страх, смерть, боротьба – все це є у фільмі. Стрічка показує злочини росіян, їхню жорстокість і насильство над українцями. Знімальна група для створення фільму консультувалася з психологом, щоб повторно не травмувати глядача, який пережив ці події.
"Психологи кажуть, що якраз таки художній фільм, де м'яко показується, не документальний, де детально показується, а художній, де, по-перше, багато що залишається за кадром. У нас рейтинг 16+, ми робили це для того, щоб його могла побачити більш широка аудиторія, то навпаки, воно допоможе пережити цю ситуацію, пережи в гарному сенсі – переробити", – розповідає сценарист та продюсер фільму Олександр Щур.
Зйомки фільму тривали понад 2 місяці. Відтворювали події окупації у Бучі, Гостомелі, Ірпені, Ворзелі, знімали навіть на Говерлі. Команда на чолі з режисером Станіславом Тіуновим та сценаристом Олександром Щуром одягли виконавців ролі російських військових у трофейну ворожу форму, залучили навіть ворожу техніку, яка нині працює в ЗСУ. У зйомках команді допомагало Головне управління розвідки.
"Вони надавали нам матеріали, цікаві факти, інколи навіть були з нами на знімальному майданчику, це такий безцінний досвід, бо він і цікавий, в той самий час робить мінімально документальність фільм, ти, коли бачиш деякі кадри, думаєш: "О, я десь це бачив", – зазначив режисер фільму Станіслав Тіунов.
У фільмі зіграли відомі українські актори: В'ячеслав Довженко, Артем Єгоров, Сергій Стрельников. Головну роль – Костянтина – виконував польський актор Цезарій Лукашевич.
Українського військового зіграв Олександр Печериця, який тоді був у лавах Збройних сил і приїжджав на зйомки стрічки під час ротації.
"Треба починати діалог на цю тему, треба дивитися, треба знати. Хтось сьогодні в залі із глядачів сказав, що такі фільми треба показувати на загал і навіть у школі починати з цього про нашу боротьбу. Тому що наша боротьба, як на мене, і багато хто розділяє цю думку, вона є екзистенційною, ми просто боремося за наше існування", – зазначив актор фільму Олександр Печериця.
Художній фільм заснований на реальній історії. Костянтина Гудаускаса, який врятував понад 2 сотні українців під час окупації, покажуть у кінотеатрах вже 7 листопада.
Каріна Шевченко, Орест Пона, "5 канал"
Читайте також: "Український свідок" показав жителям Суджі фільм про злочини рф у Бучі – як відреагували.
Дивіться також:
[attached type="1" ids="334073,333385"]
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.