Музей української вишивки відкрили у Сімферополі [відео]

  Музей української вишивки відкрили у Сімферополі. Тут зібрані автентичні орнаменти всіх регіонів держави, зразки вишивок та знаряддя праці, що супроводжували весь процес від виготовлення полотна до створення візерунків. Музей назвали на честь видатної вишивальниці, Героя України - Віри Роїк, яка жила і творила у Сімферополі.

  Одяг, рушники, скатертини та серветки, що прикрашені квітами, птахами та химерними візерунками. У кожній речі, кажуть фахівці -  історія цілого регіону. 

  Людмила Науменко, співробітник музею: "Рядом со мной находяться вишивки киевского региона, за спиной западно-украинский регіон.если их сравнить, вы увидите колоссальную разницу вышивок: черно-красная гамма киевского региона контрастирует с гаммой больших цветов в западно-украинском регионе, где используется более  широкий колорит цвета".

  У музеї три виставкових майданчики – Меморіальна кімната Віри Роїк із її роботами; зала сучасних вишивальниць та історична. Тут представлені й автентичні знаряддя праці: від серпа до ткацького верстата.

  Олена Таратухина, ст. науковий співробітник відділу фондової роботи: "Это классический ткацький украинский станок.у него было несколько подножек и от количества подножек зависело то, как получается, какая ткань, какой на ней узор. Вот две подножки использовались когда ткалась простого переплетения ткань а если надо было сделать ткань с узором сосенки или елочки использовали 4 подножки".

  Перші відвідувачки музею - майстрині. Вони прийшли переймати досвід.

  Євгенія Жукова, вишивальниця: "Можно придти сюда поучиться, посмотреть и техники и времена разные и года.как располагалась вишивка на ткани, на одежде. Цвет соединить, это очень интересно".

  За планами адміністрації музею, в новому виставковому комплексі відбуватимуться заняття істориків, дизайнерів та етнографів. А для містян - обіцяють влаштовувати майстер-класи з вишивки.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Сімферополь, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Від потужних снігопадів потерпає центрально-західна Європа [відео]
  Наступний матеріал
  Табалов готовий вибачитися перед виборцями за зміну політичної орієнтації [відео]
  Теги:
  Loading...