Карантин
Карантин 5 канал

"Маємо тепер грати вдвічі більше": як виживають театри в умовах карантину

Читайте по-русски
Про втрати в разі цілковитого локдауну навіть не хочуть думати

Після запровадження карантину вихідного дня театри підлаштовуються до нових умов – одні вистави переносять, інші змушені скасувати зовсім. Як театри виживають в умовах пандемії та чи готові до повного локдауну, дізнавався кореспондент "5 каналу" Олександр Таран.

Актриса театру на Подолі Катерина Шентфельд одразу після репетиції однієї вистави готується до іншої, яку планували показати ще півтора тижня тому. Але через карантин вихідного дня її перенесли на сьогодні. Деякі вистави геть скасовують.

"Через те, що все змінюється щодня, і хтось може захворіти, щось переноситься, ти просто кожного ранку передивляєшся повідомлення і дивишся, що сьогодні, і це може бути зовсім не те, що планувалося вчора, наприклад", – каже актриса.

Зазвичай у "Театрі на Подолі" вистави в понеділок не показували, цей день був театральним вихідним, але відтепер заради глядачів трупа працює.

Вистави йдуть без антракту, щоб глядачі менше контактували один з одним. А зал заповнений лише наполовину.

"Ми маємо тепер грати вдвічі більше, щоб за дві вистави наприклад ми заповнюємо зал однієї як було раніше. Через це більше роботи з'явилося", – говорить Катерина Шентфельд, актриса "Театру на Подолі".

"Глядач – це така сама енергетика для нас, це така сама енергія, яка дає нам змогу викладатися на 100 відсотків, і якщо половина зали, то звичайно, що вона є, але вона набагато менша", – наголошує Ігор Ніколаєв, актор "Театру на Подолі".

Для глядачів, які не можуть прийти до театру, створили онлайн-виставу "Кам'яний господар" з елементами ЗД. Подивитися її може кожен охочий з комп'ютера або телефона. Для цього треба зареєструватися на сайті онлайн-театру та обрати зручний час для перегляду.

"Глядач може бачити не тільки загальний план, а й деталі, може бути всередині вистави, може бачити емоції актора", – каже Ігор Матіїв, режисер-постановник "Театру на Подолі".

Записувати вистави на відео та репетирувати онлайн для акторів незвично. Але якщо запровадять повний локдаун, то вихід знайдуть, запевняє режисер.

"Звичайно, будемо знімати онлайн вистави, звичайно, будемо рухатися в сторону діджиталізації, але все одно ми без глядача не існуємо", – наголошує Ігор Матіїв, режисер-постановник "Театру на Подолі".

У "Театрі російської драми імені Лесі Українки" варіант роботи в онлайн-режимі повністю відкидають та вже рахують збитки через карантин вихідного дня.

"Ми порахували, що ми втрачаємо мільйон гривень. Це досить складно. Мені здається, що це не найоптимальніше рішення", – заявив Михайло Резнікович.

Про втрати в разі цілковитого локдауну навіть не хочуть думати і сподіваються, що закривати театри, як це було навесні, більше не будуть.

Олександр Таран, Ольга Сошенко, Ігор Костюк, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
Підступно провокують: українські захисники розповіли про роботу ворожих снайперів – репортаж
Наступний матеріал
Степанов зауважив, за якої умови в Україні запровадять терміновий локдаун
Loading...

У лікарнях Івано-Франківська є проблеми з киснем – міський голова

У Києві вже майже 1400 нових хворих на COVID-19 за добу – у яких районах найбільше

У США зафіксували найбільший показник смертності від COVID-19 за останні пів року

Федоров перелічив, хто зможе отримати по 8 тис. грн "карантинних виплат"

"Люди не можуть отримати виплати по 8 місяців": Клименко про нові компенсації від Зеленського

Різдвяні канікули та адаптивний карантин: Милованов запропонував, як покращити ситуацію із COVID-19 в Україні