Тимофій Милованов
Тимофій Милованов 5 канал

Різдвяні канікули та адаптивний карантин: Милованов запропонував, як покращити ситуацію із COVID-19 в Україні

Читайте по-русски
Перед введенням обмежень бізнес треба попереджати заздалегідь, вважає політик

Для ефективної протидії COVID-19 в Україні треба вводити обмеження та нарощувати спроможність лікарень, вважає президент Київської школи економіки та міністр розвитку економіки у 2019-2020 роках Тимофій Милованов. Про це він сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

"Але вводити обмеження потрібно обережно, розумно, і потому не гратися в різні речі, а робити після цього адаптивний карантин", – зазначив Милованов.

"Я не зовсім погоджуюсь, що карантин потрібно робити жорсткий. Я вважаю, що його потрібно зробити довгим – не по два дні, а 3-4 тижні, щоб розірвати ланцюг. І де його робити? Тільки в тих місцях, де є велике скупчення людей, у тих типах бізнесу – щоб не закривати всю економіку", – вважає політик.

"Я би просто різдвяні канікули зробив, щоб зменшити захворюваність, а потім повернувся би до адаптивного карантину", – розповідає Милованов.

Він зазначив, що перед введенням обмежень бізнес треба попереджати заздалегідь.

"Чим більше часу ми даємо для бізнесу, тим легше йому адаптуватися – якщо вони розуміють, чи будуть їх обмежувати, чи не будуть", – сказав Милованов. І додав, що найгірше для бізнесу – це невизначеність.

За його словами, реальна кількість хворих на коронавірус у нашій країні перевищує дані офіційної статистики приблизно втричі – але така ситуація не лише в Україні, а й в інших країнах. Проте в Україні найгірший показник за тестуванням на COVID-19, наголосив Милованов.

"Щодо того, чи завантажені ліжка, чи ні. В середньому по країні чи по палаті спроможність є. Але ж у середньому неважливо, а важливо, коли у вас батько чи мати у складній ситуації, ви привозите в лікарню, а конкретно у вашій лікарні немає. Нам краще, щоб було більше завантаження, але в кожній лікарні було трохи місць, щоб можна було прийняти", – вважає Милованов.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, за яких обставин в Україні запровадять жорсткий карантин на новорічні свята.

Дивіться повний випуск ток-шоу:

 

Попередній матеріал
Мільярдні збитки і ризик закриття: торгові мережі підрахували, у скільки їм обійшовся карантин
Наступний матеріал
"Люди не можуть отримати виплати по 8 місяців": Клименко про нові компенсації від Зеленського
Loading...