Луганський майстер створив золоту карту України (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Золоту в діамантах Україну виготовив Олександр Ткаленко - майстер з Луганщини. Точна географічна мапа з дорогоцінного металу від Сходу до Заходу має 30 сантиметрів завдовжки, а діаманти на ній позначають обласні центри та рідне місто майстра - Антрацит. Витвір прикрашений ще й унікальним дорогоцінним клинком: в його формі поєднані державні символи - прапор і герб.
  Ідею створити розкішну композицію із золота і діамантів відомий луганський майстер  виношував кілька років. Підштовхнули до задуму організатори спеціалізованої виставки, на якій Олександр Ткаленко щороку виборює головні призи. Завдання було складне: виготовити підставку для письмового приладдя з ножем для розрізання паперу. Прикрасити центр свого витвору майстер вирішив мапою України. Робота: від виготовлення ескізів до полірування під мікроскопом тривала 2 місяці.

  Олександр Ткаленко, автор композиції: "Флаг Украины который символизирует заточка - это методом синения-золочения, для рукояти использовался зуб кашалота. Все детали литья - серебро. Центральная часть из золота украшена 26 бриллиантами".

  Ніж лежить на підставці у формі козацької чайки: його лезо - це одночасно тризуб і жовто-синій прапор. В основі композиції - плита з рідкісного синього італійського мармуру. На ній майстер також розмістив притаманні звичайним письмовим приборам підставки-кубки для олівця й ручки. Колишній шахтар, Олександр спочатку хотів позначити рідне місто Антрацит чорним діамантом, але такого в Україні не знайшлося. Втім і без нього, каже - цей витвір -  найрозкішніший символ України.

  Олександр Ткаленко, автор композиції: "Мне хочется чтоб она так выглядела Украина, настолько богато. Может эта работа подтолкнёт - должны люди зажить хорошо и счастливо".

  Олександр Ткаленко зі своєю коштовною мапою вже здобув гран-прі на виставці "Майстер-клинок" у Києві. Втім за іронією, каже зброяр, його золота Україна народилася в Росії: щоби розкатати півкілограмовий злиток йому довелося звертатися до майстрів із Ростова — тільки там знайшлися необхідні інструменти. Олександр не виключає, що колись виріб продасть, адже лише на матеріали витратив більш як 10 тисяч доларів. Однак остаточну ціну наразі не називає. Адже цей витвір у єдиному екземплярі, а відтак коштуватиме набагато більше. 

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.47Мб)
  Попередній матеріал
  ООН: відмова влади М`янми від допомоги може призвести до жахливих наслідків
  Наступний матеріал
  Литва знімає вето з переговорів Росія-ЄС
  Теги:
  Loading...