Литва знімає вето з переговорів Росія-ЄС

  Литва знімає вето з переговорів Росія-ЄС. Про це напередодні домовилися чотири міністри закордонних справ країн-членів Євросоюзу - Польщі, Словенії, Литви та Швеції. Очікують, що переговори з Москвою поновлять наприкінці червня.
  Офіційний Вільнюс наклав вето на діалог між Росією та Євросоюзом щодо нового договору про стратегічне  партнерство  минулого місяця. Литва висунула чотири вимоги. Перш за все -відновити постачання енергоресурсів  нафтопроводом "Дружба", який проходить литовською територією. Окрім того, литовці наполягали на ухваленні додаткової декларації щодо конфліктів у Молдові та Грузії, наданні правової допомоги при розслідування кримінальних справ та відшкодуванні витрат на повернення литовців, яких насильно депортували до Росії.

  Валдас Адамкус, президент Литви: "Я сповнений оптимізму, тому що вірю - вперше всі європейські країни об’єднали думки та заговорили однією мовою".

  Дмітрій Рупель, міністр закордонних справ Словенії: "Всі країни-члени ЄС, всі європейці узгодили свої позиції, і Литва - не виняток . Ми дійшли спільного висновку".
  Попередній матеріал
  Луганський майстер створив золоту карту України (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Зростає кількість жертв торнадо у США
  Теги:
  Loading...