Фото з архіву

День народження Ольги Кусенко: 7 фактів про визначну українську акторку

Акторка зіграла понад 450 концертів на передовій

Ольга Кусенко народилась 11 листопада 1919 року в Каневі Черкаської області. Про її дитинство відомо не багато. Дівчинку виховувала мама, батька вбили бандити в рік народження доньки. Дівчинка деякий час була в дитячому будинок, потім в інтернаті. Втім, Ольга де б не була, брала активну участь в театральній самодіяльності. 5.ua підготував 7 фактів про визначну акторку.

1. У 1937–1941 рр. навчалася в Київському театральному інституті.  У творчому доробку акторки понад 20 кінострічок та вистав. Зокрема, "Антигона", "Вишневий сад", "Кассандра", "Глитай, або ж Павук", "Багато галасу даремно", "Недоля", "Свіччине весілля", "Украдене щастя" та "Ярослав Мудрий".

2. У роки радянсько-німецької війни була санітаркою, згодом – молодшою медсестрою у військово-санітарному потязі.

3. Зіграла понад 450 концертів на передовій. З 1942 року – артистка Сталінградського фронтового театру, потім театру 4-го Українського фронту.

4. Починаючи з 1944 року Ольга Кусенко працювала в Київському українському драматичному театрі імені Івана Франка. 

5. З 1973 по 1987 — голова правління Президії Українського театрального товариства. Була депутатом Верховної Ради Української РСР 6–8-го скликань (1963–1975).

6. Акторка нагороджена орденами Трудового Червоного Прапора, "Знак Пошани", медалями. Була лауреатом Сталінської премії. Посмертно удостоєна премії ім. Марії Заньковецької.

7. Померла 17 листопада 1997 року в Києві. Похована на Байковому кладовищі. У столиці на будинку по вулиці Хрещатик, 15, де жила актриса з 1950 по 1997 рік, встановлено гранітну меморіальну дошку.

Попередній матеріал
Поблизу Авдіївської "промки" інтенсивна перестрілка тривала безперервно 2,5 години – Міноборони
Наступний матеріал
Метою Кремля є дострокові парламентські вибори в Україні – СБУ

Акторка про театр для переселенців у Львові: в галицьке середовище так просто не ввійдеш, це своя "банда"

Коновалюк:Ю.Тимошенко чудова акторка своєї справи

Акторка скандального антиісламського фільму хоче судитись з продюсером

У США на 89-му році життя померла акторка Джейн Расел