5.ua

Кримчанка створила рекордну вишиту картину із текстом гімну України

  Текст національного гімну вишитий на полотні – таку картину розміром майже півтора на півтора метри хрестиком вишила майстриня з Івано-Франківська. Кримчанку за походженням Ольгу Пецю на таку роботу надихнув чоловік. Пригадує, коли розпочинала роботу – навіть не сподівалася, що її вишите творіння стане таким актуальним.


  Навкруги – грона калини, зверху – прапор та герб. Посередині – три куплети гімну та приспів. Над виробом Ольга Пеця працювала понад рік. Каже, коли бралася до роботи – країна жила звичним життям, без Майдану та війни.

  Зараз актуальність витвору "зашкалює", – визнає майстриня Ольга Пеця, майстриня, а почала її вишивати за рік до того. Каже: "Забрала картину з майстерні – якраз був розстріл на Майдані. Ми сиділи, картина стояла попри стіну і ми дивилися телевізор. Ну, був шок, переживали це всередині в себе".

  Символічним, каже Ольга, є і те, що з чоловіком познайомилася під час Помаранчевої революції. Вже згодом у майстрині з'явилася ідея вишити щось патріотичне. Пригадує – маленький син вивчив гімн України за час, коли вишивала. Сам текст вишила рівно за 4 місяці, тож син потім у садочку розказував гімн України.

  Охочих придбати вишитий гімн – не бракує. Кажуть, на будь-якій стіні така патріотична картина знайде собі місце.

  Що вишиє наступним – гігантський герб чи мапу України – майстриня поки ще не визначилася. Але точно знає – буде щось рекордне.

  Нинішній твір – вишитий гімн – стане рекордом України, сподівається майстриня. Для цього вже зібрали всі необхідні документи і відправили до столиці. А от продавати роботу вишивальниця категорично не хоче. Мріє, аби її творіння побачило якомога більше українців.

  Задля цього Ольга Пеця обіцяє надавати роботу на виставки, і чекає, що скоро до вишитого творіння зможуть доторкнутися її мати та рідні брати. Вони залишилися у тимчасово окупованому Криму.

  Наталія Коцкович, Ярослав Мотрук, Івано-Франківськ, 5 канал.
  Попередній матеріал
  В Дагестані вдруге за тиждень в урвище падає автобус зі школярами
  Наступний матеріал
  Родини Героїв Небесної сотні отримують обіцяну допомогу
  Теги:
  Loading...