5.ua

Родини Героїв Небесної сотні отримують обіцяну допомогу

  Родини Героїв Небесної сотні продовжують отримувати гроші, які для них назбирали усім світом після трагічних зимових подій на Майдані. З "Фонду громади Приірпіння" 73 родини загиблих майданівців вже отримали перший транш допомоги – по 100 тисяч гривень. Приблизно стільки ж пішло і на лікування поранених бійців. Нині на рахунку залишається понад 40 мільйонів гривень із назбираних 54-х. Частину цих грошей зарезервували для тих, кого нині вважають зниклими безвісти. Таких зараз – близько півсотні людей.


  Родина вбитого снайперською кулею Саші Плеханова вже отримала гроші від благодійників. Інна Олександрівна через технічні причини фінансів від "Приірпіння" поки що не бачила, утім її чоловікові 50 тисяч гривень вже перерахували, тож жінка не сумнівається у чесності волонтерів. Усе хоче витратити на те, щоби знайти вбивць сина: "У мене мета – щоби після усіх цих розслідувань, котрі будуть тут, щоб розслідування дійшли до міжнародного рівня і щоб цих людей судили в Гаазі". Гроші, каже, знадобляться на адвокатів та експертизи. Можливо, вистачить і на увічнення пам'яті Олександра: "Мій син був би архітектором, у мене є його проект будинку Можливо я колись його построю, зроблю".

  У Наталії Бойків на Майдані вбили чоловіка Володимира. Залишився неповнолітній син. Перший транш допомоги жінка вже отримала, а от на дитину грошей – поки що ні. Розповідає: "Говорили про 100 тисяч – ці суми пішли, і ця сума ділиться на всю родину, от якщо в родині є 10 чоловік – то вони діляться на 10-х, є 5 - діляться на 5, є одна – одна людина і отримує. На дітей ще не було. Особисто я хочу на депозит, щоб було потім на освіту дитині".

  Претензій до волонетрів родичі майданівців не мають, а чутки про те, що гроші зникли – пояснюють браком комунікації.

  "Єдина, мабуть, їхня помилка що вони з нами не спілкувалися раніше", – каже Наталія Бойків. "Вони собі десь тихенько працювали, але вони з нами не спілкувалися. Перше спілкування у нас відбулося – і я їм дуже вдячна, що вони нас зібрали – 18 травня".

  У списках "Родини Майдану" - 103 Герої Небесної сотні. Ще близько 5 десятків людей вважають зниклими безвісти – для них зарезервували гроші. За три місяці ця категорія скоротилася втричі, тому виплати ще дораховуватимуть. 20 відсотків від суми сплатили на лікування поранених, стільки ж отримають і неповнолітні діти загиблих. Як ними розпоряджатися – вирішуватимуть батьки.

  Директор "Фонду громади Приірпіння" Анастасія Попсуй пояснює: "Проблем з виплатою фінансів немає, ми зараз це завершуємо, якраз збір документів – він, фактично, вже завершений і технічні моменти залишилися. Кожна родина отримає кошти, абсолютно кожен отримає частину своїх коштів без ніяких запитань".

  На підтвердження того, що гроші на місці – Анастасія демонструє виписку з банку. На рахунку залишається понад 41 мільйон гривень. Співробітники установи цю інформацію підтверджують і кажуть: теж пильнують майданівські гроші. "Ми відчуваємо відповідальність за ці кошти, операції на рахунку, на який збиралися ці кошти, перебувають під посиленим фінансовим моніторингом. Всі вихідні операції, які здійснюються фондом, ретельно перевіряються і проводяться платежі після ретельної перевірки всіх документів", – запевнив прес-секретар банку Віктор Гальчинський.

  Нині "Фонд громади Приірпіння" припизупинив збирання коштів для героїв Небесної Сотні. З лютого після телемарафону на "5 каналі" благодійники надіслали майже 54 мільйони гривень для загиблих та поранених майданівців. Як розпоряджатися грошима, що залишаються на рахунку – днями мають вирішити самі родини на експертній раді.

  Ксенія Дворнікова, Марічка Кужик, Влад Каретник, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кримчанка створила рекордну вишиту картину із текстом гімну України
  Наступний матеріал
  Півтори сотні абітурієнтів з Донбасу зареєструвались для ЗНО на Дніпропетровщині
  Теги:
  Loading...