Концерт Андруховича вперше відвідали українські політики [відео]

  Юрій Андрухович пригостив київську публіку "Аперитивом" - так називається його спільний з польськими музикантами концерт. Знаний літератор начитував власну поезію під супровід барабанів, гітар і саксофона. Так Андрухович експериментує вже п`ять років, відтоді разом із поляками видав два альбоми і дав десятки концертів у Німеччині та Польщі.

  Барабанщика зі Швейцарії зморило за півгодини до концерту - Павел заснув просто під сценою. Інші музики - поляки, котрі акомпанують Андруховичу - пригадують, як пили з письменником самогон.   

  Томаш Сікора, учасник польського гурту "Карбідо": "Юрій давав нам самогончика з околиць Івано-Франківська, з Карпат. Бардзо добре було. Смачно".

  Про самогон згадали неспроста: перший спільний альбом поляків з Андруховичем мав саме таку назву. Далі був "Цинамон", а в грудні видадуть ще й "Абсент". Ну а сьогодні кличуть українців на "Аперитив".

  Томаш Сікора, учасник польського гурту "Карбідо": "Але попрошу не шукати тут алкогольних асоціацій". 

  Юрій Андрухович, письменник: "Наші назви треба сприймати метафорично. "Абсент" - також, як метафора. Але є така надія, що в Тернополі нас пригостять".

  У Києві алкоголем ніхто нікого не пригощав. Публіка збиралася на аперитив музично-поетичний.

  Відвідувач концерту: "Це дуже нормальна подія дл Варшави або Берліна. І тому такі прояви в Києві - я двома руками за".

  Відвідувач концерту: "Єдина проблема Андруховича в плані поезії - що він її більше не пише. Це головна печаль".

  Мода на Андруховича зявилася і поміж політиками. Фонд Петра Порошенка фінансує тур письменника містами України. 

  Петро Порошенко, меценат: "Моя думка, що Андрухович не схожий ні на що. Він є дуже сучасний, дуже європейський, абсолютно нерадянський і дуже український".

  Долетіла й звістка про те, що поспіє до старенького кінотеатру на імпрезу Юлія Тимошенко. Андрухович роздумує, чи буде їй усе зрозуміло.

  Юрій Андрухович, письменник: "Репертуар у нас такий складний. Ну і крім того, можуть її якісь політичні опоненти почати це використовувати і казати, що вона ходить на вечори, де матірні слова зі сцени лунають".

  Слова лунали, лідер партії "Батьківщина" сиділа у першому ряду, а в її ногах мостилися фанати, бо місця у залі усім не вистачило. Чи почувалася комфортно у тісному сусідстві - залишилось нез`ясованим.

  Юлія Тимошенко, лідер партії "Батьківщина": "Можна, я подивлюся на Андруховича, да? Я просто не прийшла сюди інтерв`ю давати. Я хочу просто отримати задоволення від вечора".

  Сергій Жадан, письменник: "Добре, що вона любить джаз. Наш харківський губернатор Михайло Добкін теж стверджує, що він любить джаз. Я сподіваюсь, що коли Андрухович приїде до Харкова, він туди прийде".

  Під джаз, рок і відео-замальовки, що зявлялись на екрані, Андрухович начитував, а де-не-де наспівував власну поезію. На останок письменник затягнув давню козацьку. Ця пісня, про Зелену ліщиноньку, надто вразила турків, котрі слухали такий самий концерт Андруховича у Берліні.

  Юрій Андрухович, письменник: "Вони страшенно дякували за цю пісню. Тобто, турки впізнавали там щось дуже своє".

  Гастролі Андруховича з бендом уже завтра продовжаться у Вінниці. "Аперитиви" плануються також в Хмельницькому, Тернополі та Львові.

  Ольга Петрів та Олексій Іванченков, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  В Києві відбувся спільний концерт Андруховича і польського рок-гурту [відео]
  Наступний матеріал
  В Японії зростає рівень радіації довкола "Фукусіми-1"
  Теги: