В Японії зростає рівень радіації довкола "Фукусіми-1"

  Рівень радіації у воді в підвалах другого реактора "Фукусіми-1" за тиждень виріс у 17 разів, заявила японська агенція з ядерної безпеки. Причина - витік високорадіоактивної води з турбінної зали. Усього в підвалах трьох реакторів накопичилося 60 тисяч тонн забрудненої води. На АЕС триває підготовка до її відкачування.

  У море поблизу другого та третього енергоблоків "Фукусіми-1" почали скидати мішки з цеолітом. Це мінерал, здатний вбирати радіацію. Водночас не припиняють зведення сталевої перепони перед водозабірником другого блоку. Вона має зупинити витік радіоактивної води у море. Воду відкачують, але її рівень не падає. Уряд Японії вимагає від компанії-оператора "Фукусіми-1" виплати компенсацій евакуйованим. Кожна родина має отримати близько 12 тисяч доларів.

  Юкіо Едано, генеральний секретар кабінету міністрів: "Токіо Електрик має здійснити термінові виплати, щоби компенсувати людям витрати, пов`язані з евакуацією. Кожна з відселених родин повинна отримати по одному мільйону йєн".

  Після евакуації багато населених пунктів навколо аварійної станції перетворилися на міста-примари. Дехто повертається час від часу, щоби забрати речі чи погодувати тварин. А декілька десятків людей взагалі не покинули забруднену зону.

  Наото Мацумура, фермер: "Ми всі колись помремо, незалежно від того, поїдемо кудись чи ні. Я вже прожив дві третини свого життя, тому мені байдуже - буду на цьому світі ще 10 чи 15 років. Я хочу залишитися тут".

  Відучора в 10-кілометровій зоні відчуження навколо атомної станції розпочали пошук тіл загиблих. Раніше цього не робили через надто високий рівень радіації. У пошуках беруть участь майже 300 людей. Вони розбирають завали вручну, уже знайшли 10 тіл. Пошуки - триватимуть 10 днів.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Концерт Андруховича вперше відвідали українські політики [відео]
  Наступний матеріал
  В Іспанії наречених перед весіллям тренують у військовому таборі
  Теги: