Історичну битву під Корсунем відтворили на Черкащині (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Близько двох сотень реконструкторів з України, Польщі, Чехії, Словаччини, Білорусії та Росії розіграли перед глядачами поєдинок між повсталими козаками Богдана Хмельницького та коронним військом Речі Посполитої.
  Село Виграїв, урочище Горохова Діброва. 360 років тому такого собі ніхто не міг і уявити - козацькі та польські табори на відстані кількасот метрів і без охорони. Військові реконструктори поволі виходять з полотняних шатер у яких спали цієї ночі на соломі.

  Павло Білоус, військовий реконструктор: "Ну спочатку коли насклали було багато. Трошки вмялося, але трошки є. Тим більше, що зараз теплохоч і дощ був. Намет майже не промокає, але теж зроблений з полотна такого як був в ті часи. І точна копія".

  І козаки і поляки готуються до битви. Ось лаштують нещодавно зроблений мушкет і роблять перший постріл не дуже вдалий. Учасники військово-історичних клубів з Польщі, України, Білорусії, Росії, Чехії та Словаччини готуться відтворити битву під Корсунем 1648 року. Тоді,- після першої пермоги повстанців на чолі з Богданом Хмельницьким під Жовтими Водами, - козаки, селяни і татари оточили коронне військо по дорозі з Корсуня до Богуслава. Того дня в халепу потрапили тисячі польських шляхтичів гусарів та найманих мушкетерів і пікенерів. Ті хто грає сьогодні за поляків вже передчувають недобре.

  Владислав: "Чесно вам скажу, готов поспорить, что как только поскачем на кавалерии я первым окажусь километра за 2, черт-подери. Пусть гибнут другие наемники. Я пришел сюда не умирать а грабить деревни, насиловать мирных жителей".

  А дехто з поляків сьогодні навпаки воює за дядька Хмеля.

  Томаш Шаєвський, представник Польської ліги баронів:"Ця подія дуже історична. Наша дружина воює на боці козаків, щоб трохи зрівняти сили. Відомі історичні факти коли поляки переходили на бік Хмельницького. Ця битва була великим тріумфом війська Гетьмана".

  Нарешті в повітрі сигнальний прапор - бій почався. На польский обоз, з лісу зненацька нападають козаки та татарські вершники. Все в диму від пострілів. Поляки краще озброєні, проте козацькі хитрощі і допомога татарів визначають кінцевий результат бою. Останнє слово за джигами - багатоствольними козацькими гарматами. Коронне військо повністю знищують.

  Олександр Аргат, 5 канал: "Битва під Корсунем закінчилася без несподіванок - козаки святкують перемогу, поляки рахують втрати. Проте постріли мушкетів та гармат замовкли не на довго. Завтра військові реконструктори знову відтворять битву під Корсунем на території корсунського музею-заповідника".

  Олександр Аргат, Андрій Асауленко 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.97Мб)
  Попередній матеріал
  Міськрада Севастополя вимагає відставки Куніцина (РОЗШИРЕНО)
  Наступний матеріал
  У Києві триває з`їзд байкерів (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги: