Ікони з дерева вирізає міліціонер із Хмельницького

  Не жезлом єдиним. Ікони з дерева вирізає міліціонер із Хмельницького. Цим хобі старшина захоплюється вже протягом 10 років. Окрім ікон, він ще майструє статуетки, скриньки та фоторамки. Утім, найбільше до душі чоловікові створення ликів святих.

  Сергій Савчук, майстер: "Коли я сідаю за свою роботу – я майже про все забуваю. Душа моя разом з роботою".

  Працювати з деревом Сергій Савчук  професійно не навчався. Переглянувши телепередачу про різьбярів ще старшокласником, вирішив спробувати і собі. Перша його робота – дерев’яна лялька. Вже під час служби в армії, вирізав невелику ікону. Цей оберіг з ним - донині. Відтоді творити ікони з дерева – стало справою його  життя. Роботи дарує рідним і  друзям

  Сергій Савчук, міліціонер: "Ікони мені подобається робити. Я їх роблю для душі. Дарую близьким людям, добрим, хорошим людям. Заробити на цьому я не стараюся, в мене є основна робота – я працюю в міліції".

  Одну з робіт старшина повісив і в ізоляторі тимчасового утримання, де він працює. Колеги Савчука пишаються ним.

  Сергій Трач, заступник начальника Хмельницького міського відділу міліції: "Я на сто відсотків впевнений, що негативна людина ніколи такого не зробить. Він просто людина від Бога, яка сьогодні творить мистецтво – займається різьбою по дереву. Мені дуже приємно, що на сьогоднішній день в колективі є такі працівники, які в вільний від роботи час, займаються мистецтвом. Він робить прекрасні ікони".

  Найцінніша з робіт майстра у погонах - царські ворота, які він створив для храму у рідному селі Огіївці Старокостянтинівського району. Ескіз малював сам. На роботу пішло три з половиною місяці.

  Людмила Хутняк, парафіянка Огіївського храму Апостола-евангеліста Іоанна Богослова: "Як зміниться щось в церкві на краще, то якась благодать, мені кажеться, лучше, шось так, приязніше. Дай Боже, щоб він ще не в одну церкву зробив врата. Таку красу. Дай Боже йому здоров’я, благодаті йому, нашому автору.

  У заповітних мріях старшини - створення  ікони Казанської Богоматері. Каже, до цієї мети йшов протягом десяти років.

  Мирослава Павличко, Олександр Майборода, Хмельниччина "5 канал"

  Попередній матеріал
  Протестами корінного населення відзначили день країни в Австралії
  Наступний матеріал
  Особлива виставка картин відкрилася у Данському музеї мистецтв
  Теги: