Фестиваль середньовічної культури "Любарт фест" влаштували у Луцьку

  Фестиваль середньовічної культури "Любарт фест" влаштували у Луцьку. Головна його окраса - всеукраїнський лицарський турнір. За головну нагороду "меч луцького замку" змагались історичні клуби майже з усіх куточків України. Про видовищні бої та середньовічні ярмарки, далі у сюжеті.

  Меч Луцького замку виборюють лицарі з уієї України. Тут відбуваються як двобої, так і бугурти, тобто масові бої. Стінка на стінку – найвидовищніше змагання для глядачів і найазартніша для самих учасників.

  Олександр Бердник, історичний клуб "Подільська хоругва": "Цікавіше звичайно для глядачів, і для нас масові бої. Більше людей. У двобої більше людина вимотується, більше часу проходить. А масові бої проходять швидше".

  Окрім видовищних турнірів відвідувачі "Любарт феста" також насолоджувались середньовічною кухнею, танцями та ярмарком, на якому можна було придбати усе. Від керамічного посуду до прикрас із художньою ковкою ручної роботи.

  Романа Стефаняк, продавчиня (Київ): "Користується. Люди беруть ексклюзивні прикраси, бо кожна прикраса у нас в одному екземплярі. Бо коли робиш ковку, її тяжко повторити".

  Також усі охочі могли приміряти старовинні обладунки та середньовічне вбрання. Байдужим та незадоволеним "Любарт фест" не залишив нікого.

  Сергій приїхав із Бреста. Представляє історичний клуб, але не як лицар, а як історичний персонаж. На фестивалі він – в ролі Роберта Артуа – людини, що мала великий вплив у розвязанні так званої столітньої війни між Англією і Францією.

  Сергій Гащарук, учасник фестивалю (Білорусь): "Мне больше нравиться у вас. Не знаю как-то приятно у вас. Людьми, атмосферой, замки очень красивые у вас. Не знаю, просто больше нравится".

  Цьогрічний фестиваль - уже дванандцятий за ліком. Однак за цей час ідея себе анітрохи не вичерпала, переконані організатори.

  Тарас Рабан, директор історико-культурного заповідника "Старе місто": "Подивіться скільки в нас людей, відвідувачів, учасників. Адже це не просто фестиваль. Учасники його живуть цим життям. Коли ми маємо такий прекрасний Луцький замок, один з найкращих в Україні. То це не просто пам’ятка архітектури, нашої історії. І щоб він був як законсервований музейний об’кт. Він повинен жити".

  Хоча 12ий фестиваль "Меч Луцького замку" щойно завершився, його палкі прихильники вже почали готуватися до турнірів,як відбудуться наступного року.  

  Леся Валерієва, Віталій Денисенко, Луцьк, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Навколосвітню подорож пішки здійснив мешканець Монреаля
  Наступний матеріал
  Мешканцям однієї з вінницьких багатоповерхівок заздрять усі сусіди
  Теги: