Мешканцям однієї з вінницьких багатоповерхівок заздрять усі сусіди

  Мешканцям однієї з вінницьких багатоповерхівок заздрять усі сусіди. Містяни сплачують за тепло значно менше, аніж люди з сусідніх висоток. Сталося це завядки тому, що в будинку встановили теплорегулятор. Прилад мешканці купили - за спільний кошт.

  Надія Гончарук за спожите тепло платить на третину менше, ніж її сусідка з іншого будинку. Жінка розповідає, мешканці її багатоповерхівки встановили у підвалі регулятор тепла. Він дозволяє суттєво економити на опаленні.

  Надія Гончарук, мешканка будинку: "Всі згортувалися, а давай попробуєм, ну шо, як буду так буде, побачимо. Побачили, що набагато луче, набагато луче, так що ми довольні".

  Таке обладнання коштує 16 тисяч гривень. На купівлю збирали гроші самі мешканці. Система теплопостачання  дозволяє регулювати температуру батарей в будь-яку пору року та доби. 

  Юрій Марчук, голова ОСББ: "Програмне забезпечення, яке стоїть на цьому обладнанні має декілька режимів роботи, ми встановлюємо їх. Єсть режим ранішній, єсть денний режим, єсть вечірній, єсть нічний. І взалежності від температури повітря він регулює подачу теплоносія на будинок, і безпосередньо квартири, взалежності від температури".

  Мешканці будинку порахували, що вартість обладнання, уже давно перекрилася за рахунок зекономленого. Тож люди платять лише за спожите тепло. Міські чиновники кажуть, проти таких переобладнань не заперечують, але ініціаторами мають бути самі вінничани.

  Володимир  Гройсман, міський голова Вінниці: "Мешканці повинні бути активними тому, що но тільки вони знають, яка якість життя в їхньому будинку і прибудинковій території, ми всіляко будемо підтримувати і допомагати все що від нас залежить".

  Мешканці багатоповерхівки у намаганні заощадити на комірному не зупиняються. Кажуть, тепер збиратимуть гроші на зовнішнє утеплення будинку.

  Олена Бучацька, Ростислав Макогон, Вінниця "5 канал"

  Попередній матеріал
  Фестиваль середньовічної культури "Любарт фест" влаштували у Луцьку
  Наступний матеріал
  Нова хвиля страйків у Греції
  Теги: