Фестиваль косарів відбувся на Закарпатті [відео]

  Другий фестиваль косарів відбувся на Закарпатті. У селі Велятиному Хустського району селяни змагались на швидкість та якість косіння трави. Конкурс зібрав більше 30-ти охочих до роботи чоловіків. Переможця бачили кореспонденти "5 каналу"

  Валерій - місцевий бізнесмен. Вирішив взяти участь у фестивалі косарів, щоби згадати молодість. Каже, хоч косу не тримав з юності, запозичену у діда техніку – не забув.

  Валерій Пацкан, учасник фестивалю косарів: "Тут я лише тому, щоб згадати що робилося в дитинстві, як приходив ранком з дискотеки в 2 години, а в 4 вже йшов косити, тому що дід і батько казали – вставай, вже треба".

  До участі в конкурсі зареєструвалися понад 30 косарів різного віку і професій.
  Кращого косаря визначали за якістю, швидкістю та шириною скошеної ділянки. Конкурс відбувався у два етапи. На останньому 5-еро найкращих виборювали перемогу в паралельному косінні. Нагороду здобув 40-річний Іван Феєш. У його родині така нагорода не перша.

  Іван Феєш, переможець конкурсу косарів: "В задоволення пішов, бо попросили, в прошлому році мій малий заняв третє місце, та звонять мені кажуть, що треба йти косити, щоб була традиція".

  По закінченню косіння траву треба підсушити і скласти у копиці. Тут  без жіночих рук - ніяк.

  Олена Микитюк: "Берете грабельки і з перед себе гарно так гребете, або так згрібаєте в кучку, вже коли сухе сіно, вона так згрібається і складається в пласти".

  Цьогорічний фестиваль - уже другий за ліком. Переможець змагань - отримав грошовий приз - три тисячі гривень.

  Світлана Максимова, Микола Скунць, "5 канал", Закарпаття.

  Попередній матеріал
  Екс-модель буде поглиблювати співпрацю України з ЮНЕСКО [відео]
  Наступний матеріал
  Росіян ледве не побили у київській фан-зоні [відео]
  Теги: