Друге життя дарує сухим деревам луганчанин

  Друге життя дарує сухим деревам луганчанин Віктор Сурков. Більше тридцяти років чоловік вирізає з них скульптури. Побувала у його майстерні і Лілія Прокопенко.

  На роботі він столяр ремонтно-допоміжної частини МНС. У вільний час - скульптор. Віктор Сурков тридцять років захоплюється різьбленням по сухому дереву. Каже, часом витвори навіть для нього стають сюрпризом. Деревина сама підказує, що робити рукам автора.

  Віктор Сурков, різьбяр: "Проста в исполнении. А значение, что человек трудится, иногда сверхсебя, нагружается. А какой итог не знает. Обязанности, долги несет – такой его удел".

  Герої у колекції Суркова різні. Тут і японець після вибуху у Хіросімі, і людина з крилами, і мавпи, і будинки. Усі скульптури не схожі між собою, кожна має глибокий зміст - стверджує автор.

  Віктор Сурков, різьбяр: "Да живут они в этих корягах эти образы, если внимательно посмотреть. Есть сразу "вот я здесь живу". А есть с котрым надо общаться. Может даже неделю, а может даже и года".

  Більшість робіт Суркова прикрашають експозицію у частині МНС, де чоловік працює. Керівництво захоплення підлеглого підтримує, та ще й допомагає. Бува, навіть привозять сировину для майбутніх скульптур.

  Сергій Савченко, начальник ремонтної частини аварійно-рятувального загону МНС в Луганській області: "Смотрю лежит бревно. Подошел-фигура. Привез Виктору Степановичу. Он тоже ходил-ходил. Не сразу, но что-то родилось у нас. Как начальник рабочее место посещаю регулярно. А как искусство, бывает и єтому уделяем внимание".

  МНСник-скульптор зізнається - трапляється, працює одночасно над кількома роботами. Усе залежить від натхнення. А найближчим часом обіцяє поповнити колекцію новою скульптурою - із назвою Кінь у пальті.

  Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганськ, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Рим став справжньою Меккою для гурманів
  Наступний матеріал
  Святкові богослужіння провели у храмах по всьому світу
  Теги:
  Loading...