Святкові богослужіння провели у храмах по всьому світу

  Святкові богослужіння провели й у тисячах храмів по всьому світу. Адже Різдво за юліанським календарем - відзначають віряни у 60 державах.

  Урочистості у Віфлеємі - місті, де, за легендою, народився Ісус, розпочалися ще напредодні. Вранці 6-го січня над гротом, де з`явився на світ син божий, провів богослужіння патриарх Феофіл. А вже опівночі в Храмі Різдва Христового - відбулася літургія. У ній, за традицією, взяв участь голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас. На свято до Віфлеєма з`їхалися тисячі прочан із усього світу.

  Найбільше вірян святкують сьогодні Різдво - у Росії. Православними, за опитуваннями, вважають себе три чверті громадян федерації. Вночі там також провели урочисті богослужіння.

  На літургію до московського храму Христа Спасителя - прийшли чимало російських політиків. Зокрема - прем`єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

  Святкують різдво за григоріанським календарем у Грузії, країні, яка прийняла християнство однією з найперших. За традицією, ввечері напередодні різдва люди запалюють свічки та ставлять їх на підвіконня. Це символізує запрошення Богородиці знайти притулок у домі. Уночі ж віряни вирушають на святкове богослужіння.

  Михайло Саакашвілі, президент Грузії: "Цьогоріч святкування трохи не такі радісні, як завжди. Це пов`язано з політикою і це дуже сумно після восьми років безперервного зростання. Але реформи вже не можна скасувати, і будь-які зміни, що на нас чекають - на краще".

  Сотні єгипетських коптів - зібралися вночі у головному соборі в Каїрі. Різдво тамтешні віряни зустрічають з тривогою за своє майбутнє. У перше велике свято після ухвалення нової конституції єгиптяни висловлюють занепокоєння можливими утисками. На їхню думку, шаріат - посилив свої позиції в країні, тож на християн - можуть чекати нові гноблення.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Друге життя дарує сухим деревам луганчанин
  Наступний матеріал
  Суд над гвалтівниками, чия жертва померла від побоїв розпочався в Індії
  Теги:
  Loading...