5.ua

До Києва приїхала триб’ют-група легендарних «Buena Vista Social Club» [відео]

  Не зіпсуті шоу-бізнесом, піаром та істериками фанатів – прості кубинські вуйки, які на сцені уміли непідробно радіти життю. І при цьому співати так, щоб Куба прокидалася у серці навіть тих, хто там ніколи не був.

  Більшість цих музикантів грали по маленьких клубах ще до Кубинської революції 1959-го року. А в кінці дев’яностих їх зібрали докупи в таку собі музичну збірну «Острова свободи» під назвою «Buena Vista Social Club». Слава їх наздогнала у дуже похилому віці. На початку двотисячних найколоритніші персонажі «Буени Вісти» пішли з життя, молодші – почали сольну кар’єру.

  Колектив, що приїхав до Києва – це ті кубинці, які відчайдушно пробують відтворити і повторити успіх своїх знаменитих земляків.

  Даріо Лорес, учасник ансамблю «Pasion de Buena Vista»: «Ми з усіх сил стараємося йти слідом за легендою. «Buena Vista Social Club» були першими, хто поніс кубинську музику світом. А ми просто підхопили цю ідею, додали трохи більше румби, сальси й ча-ча-ча. І гастролюємо». 

  Але колорит уже зовсім не той.

  Богдан, поціновувач кубинської культури: «Це як є українська традиційна музика, але грає її хтось – Ані Льорак».

  Пан Богдан – наполовину українець, наполовину американець, наполовину венесуелець. Але в нього в серці співає Куба – і саме голосами старої легендарної «Буени Вісти».

  Богдан, поціновувач кубинської культури: «Серце, я чув їх, як ше твій батько короткі штани носив. Я перший сигар закурив в Гавані, Куба, наприкінці августа в п’ятдесят шестому році, де ше не було Фідель Кастро».

  Сигари  в палаці «Україна» не курили, і ром не пили. Та й заплющивши очі – навряд чи хтось думками перемістився на «Острів свободи». Хіба що боксер Рубік, який живе в Києві, але сумує на рідною Кубою.

  Рубік, кубинець: «Вы точно попала в точка. Это ностальгия за родиной. Это наша кровь».

  Та ще два кубинці – Рай і Нельсон, який тримає в Києві ресторан, що так і зветься: «Buena Vista Social Club».

  Багато пір’я, костюми в блискітках – хлопці-танцюристи в рюшах вигиналися до останньої краплі поту і кидали в глядачів кукурудзою. 

  Антон колись був на концертах справжньої «Буени Вісти». З поваги до них за квиток на перший концерт у Києві дав п’ятсот гривень. Але Куба в Антонові так і не ожила.

  Антон, глядач: «Когда пел тот состав – просто забываешься и улетаешь куда-то. Сегодня, как бы, какой-то коллектив приехал, но такого ощущения нет. Есть ощущение, что их наплодили некоторое количество и они по всему миру ездят, “бомбят”».

  Щоб убити в собі розчарування, Антон взяв напарницю попід руки і пустився в танець. Вони тільки записалися на сальсу. У палаці «Україна» повторюють завчені па.

  Антон, глядач: «Все, что научились за два урока».

  Врешті, заворушився і весь сидячий палац. Під кінець уже не соромився ніхто. Кияни пустилися на сцену і зарядили масову сальсу. Кубинці поїхали з Києва з твердим переконанням: Україна – танцююча нація.

  Даріо Лорес, учасник ансамблю «Pasion de Buena Vista»: «О Боже, українці так круто танцюють сальсу!»

  І на останок - заспівали своє найсокровенніше.

  Ольга Петрів та Владислав Каретник, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Російська поліція обшукала будинок імовірної терористки-смертниці
  Наступний матеріал
  Янукович доручив Азарову знизити кредитні ставки до 14% [відео]