Старовинна китайська ваза
Старовинна китайська ваза Sotheby's

Бабуся знайшла у своїй комірчині старовинну вазу і продала її за $9 мільйонів

Читайте по-русски
Біля витвору мистецтва 50 років постійно крутилися коти і собаки власниці

Ваза за 9 мільйонів доларів. За таку суму з молотка пішла китайська імператорська ваза 18 століття на аукціоні Sothebyʼs у Гонконзі. Про це повідомляє CNN.

У середині минулого століття її придбали за безцінь. Артефакт часів династії Цін стояв під шаром пилу в будинку літньої жінки з європейської глибинки. 80-річна бабуся запросила антиквара, аби той оцінив вазу, бо здогадувалась, що за неї можна отримати якісь гроші. Але жінка і подумати не могла, що ваза має таку цінність.

Цей унікальний артефакт – один із небагатьох, створений в іноземних кольорах. Це стилі, які китайські ремісники розробили із запозиченням західних художніх рішень. Як з'ясувалося, ваза описана в архіві імператорського палацу в Пекіні. Розробили ж артефакт для імператора Хунлі. Він правив Китаєм понад пів століття – з 1735 до 1796 року.

Старовинна китайська ваза
Старовинна китайська ваза
Старовинна китайська ваза
Старовинна китайська ваза

Невідомо, як артефакт потрапив до Європи, проте експерти з Sothebyʼs ретельно вивчили архіви та встановили, що його продали на цьому ж аукціоні ще в 1954 році в Лондоні. Тоді ваза коштувала всього $56 (близько $1500 за сучасним курсом). Пізніше її перепродали за $101. В архівах вона значиться як Сітчаста ваза Гаррі Гарнера, який був його першим відомим власником в Європі.

Аукціонери відзначають, що у місці, де зберігалася ваза, вільно ходили коти та собаки власниці. Тому це майже диво, що витвір мистецтва 50 років простояв неушкодженим.

Раніше 5.UA розповідав іншу історію із золотим скарбом. У Франції двоє хлопчиків гралися в будинку покійної бабусі і знайшли там два кілограмових зливки золота.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

Попередній матеріал
"В обіймах Кремля та МП": у мережі опублікували фото обіймів Тимошенко і проросійського нардепа Новинського
Наступний матеріал
У Києві знову понад 100 нових випадків COVID-19, один хворий помер
Loading...