Сашко Положинський
Сашко Положинський 5 канал

"Антоненко безпідставно перебуває у в'язниці вже майже рік": Положинський про те, чому не взяв орден від Зеленського

Читайте по-русски
Державні нагороди для музикантів – це пережиток радянського минулого, від якого вже давно потрібно відмовитись, вважає артист

Артистам в Україні з боку держави потрібні не ордени, а протекціонізм для їхнього професійного функціонування, вважає музикант Сашко Положинський. Про це він сказав в ефірі програми "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі".

Положинський зазначив, що про те, що Зеленський присвоїв йому орден "За заслуги" ІІІ ступеня, він дізнався зненацька – коли повернувся з маршу захисників у День Незалежності. За його словами, він відмовився від цієї нагороди, адже не хоче нічого отримувати від людини, яка причетна до необґрунтованого ув'язнення його друга.

"Виходить мій друг Андрій Антоненко з в'язниці, де безпідставно перебуває вже майже рік, без будь-яких доказів його провини. От він виходить з в'язниці, а я зустрічаю його з орденом на грудях. І кажу: "От Андрію, поки ти сидів у в'язниці, я від президента, який був на брифінгу, коли тебе звинувачували в тому, чого ти не здійснив, і який своєю присутністю освятив це беззаконня, от я від нього орден взяв". Це би була нормальна ситуація? Я вважаю, що ні", – сказав Положинський.

Музикант зазначив, що державні нагороди для музикантів – це пережиток радянського минулого, від якого вже давно потрібно відмовитись.

"Моє ставлення до всіх цих державних нагород доволі скептичне. Я вважаю, що артистам в Україні з боку держави треба лише протекціонізм для їхнього професійного функціонування. Потрібні комфортні умови для того, щоб ми могли займатися своїми справами", – зазначив Положинський.

За його словами, орден потрібно давати людині, яка зробила щось неординарне за межами своєї професійної діяльності, або якщо її професійна діяльність пов'язана із врятуванням людських життів.

Як повідомляв 5.UA, у грудні 2019 року правоохоронці затримали трьох підозрюваних у вбивстві журналіста Павла Шеремета: лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка й військову медсестру Яну Дугарь. Нагадаємо, саме Антоненка слідство називає організатором вбивства. Антоненко звинувачення відкидає. 28 вересня суд відмовився змінити запобіжний захід підозрюваному Андрію Антоненку.

Дивіться повну версію програми:

 

Попередній матеріал
У Нідерландах велетенська скульптура китів запобігла масштабній аварії
Наступний матеріал
"Контролює Луцьк і всю область": Палиця об'єднав усіх місцевих олігархів Волині – Положинський
Loading...