5 канал

Павло Розенко: У неопалювальний сезон людина буде платити за газ на 350 грн менше за тисячу кубів

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко у програмі "Погляд" на "5 каналі" розповів про те, для кого здешевіє газ, як забезпечити субсидії, коли і наскільки підвищать соцстандарти та що потрібно для здешевлення ліків в Україні

ДЛЯ 6 МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНСЬКИХ РОДИН, ЯКІ В МИНУЛОМУ СЕЗОНІ ОТРИМАЛИ СУБСИДІЇ, БУДЕ ЗДІЙСНЕНО ОФОРМЛЕННЯ СУБСИДІЙ ВЖЕ АВТОМАТИЧНО

– Цей тиждень відзначився гучним урядовим рішенням, тому, очевидно, що саме про нього в більшій частині будемо говорити – про те, як підвищилися ціни на газ, як це відобразиться на тарифах і як, власне, населення це відчує. Але почну з інформації, яка сьогодні з’явилася від Мінфіну. І звучить вона наступним чином: виходячи з перших результатів верифікації соціальних виплат, яку в березні розпочав Мінфін, близько 60 мільярдів гривень з бюджету можуть іти на незаконні соцвиплати. Виходячи з озвученої суми, одразу низка запитань: що за соцвиплати маються на увазі? Що це за люди, які незаконно їх отримують, на думку Мінфіну? Ну і що з цією незаконністю робити далі?

– Ну я можу відразу сказати, що не можу, на жаль, підтвердити цифри, які дозволяють собі оприлюднювати, не перевіривши факти, деякі співробітники Міністерства фінансів України. Тому що, якщо взяти соціальні виплати, у нас сьогодні 45 мільярдів усього соціальних виплат надходить через державний бюджет України. І казати про те, що з 45 мільярдів 60 використовуються якимось чином, незрозуміло. Очевидно, що це не відповідає дійсності. Мені не хотілося б зараз опонувати будь-кому. У мене була розмова сьогодні з міністром фінансів на цю тему. Безумовно, ми говоримо про те, що проблеми, скажемо так, з подвійними виплатами, особливо що стосується коштів переселенців, у нас справді є. І ми би хотіли, щоб кожний чиновник на своєму місці допомагав нам вирішувати питання не з точки зору власного самопіару чи стати героєм стрічки новин, а щоб ми в щоденній взаємодії Міністерства фінансів, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, інших відомств могли предметно вирішувати питання. І щоб справді забезпечити адресність надання допомоги, щоб соціальну допомогу отримували справді ті люди, які її потребують. Тому знову-таки кажу, що я як віце-прем’єр України тримаю під особистим контролем питання проведення верифікації соцвиплат. І я думаю, що після того, як вона буде проведена повністю, а це має відбутися до 1 червня 2016 року, я особисто вийду на прес-конференцію, оголошу результати цієї звірки даних.

ЕФІРНУ ВЕРСІЮ ІНТЕРВ'Ю ВИ МОЖЕТЕП ПОДИВИТИСЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ >>>

– Говорячи про тих людей, які отримають соцдопомогу, чи соцвиплати, чи це субсидії, ви акцентуєте на тому, що її мають отримати саме ті, хто її потребують. В цьому контексті питання: чи проводиться або чи буде проводитись верифікація тих громадян, які претендують на субсидії? Ну які за дуже простою схемою подали документи, отримали рішення, і зараз ці субсидії їм нараховують. Чи будуть перевірятися ці люди, тобто 5, майже 6 мільйонів домогосподарств, які подали заявки на субсидії? І чи можуть бути зміни, наприклад, в рішенні щодо їх надання?

– Дивіться, я одразу хочу сказати, що справді протягом останнього року майже 6 мільйонів українських родин отримали субсидії. Вони отримали на підставі фактично верифікації, коли вони подавали документи, ці документи перевірялися через базу даних Державної фіскальної служби, через базу даних Пенсійного фонду України. І на підставі перевірки цих документів приймалося рішення про надання людям цієї субсидії. Тому ті люди, які сьогодні отримали субсидії, фактично вже був проведений механізм верифікації. Так, є нюанси, так, можуть бути невеликі маніпуляції. Безумовно, у штатному режимі ми це перевіряємо фактично щомісяця. Це ніхто не бачить, немає ніякого шуму, ні ажіотажу, але ми це робимо у штатному режимі. Хочу відразу сказати, чим відрізняється нова система субсидій? Що фактично з 1 травня 2016 року починається оформлення субсидій вже на новий період. Так ось – для 6 мільйонів українських родин, які в минулому сезоні отримали субсидії, буде здійснено оформлення субсидій вже автоматично. Тим шести мільйонам родин вже не треба нікуди іти, не писати жодних заяв, не здавати жодних документів. Місцеві органи влади для шести мільйонів українських родин призначать субсидії автоматично. От що значить реформа системи субсидій, коли ми відійшли від черг, від нових заявок і ми будемо працювати в автоматичному режимі. Для оформлення субсидій треба буде подати документи лише тим людям, які зроблять це вперше.

– На початку дії програми субсидій була така проблема, що люди подали документи і довго чекали рішень. Тоді ви покладали відповідальність за це гальмування на місцеві органи соціальної сфери. І хочу запитати: як зараз, тобто як багато тих людей, які знаходяться в режимі очікування?

– Уже ми сьогодні можемо сказати, що призначені субсидії всім, хто до нас звертався. Більше того, була можливість призначити субсидії заднім числом, тому, незважаючи на те, що люди могли чекати рішення – так справді, через проблеми місцевих органів влади – місяць, два. У нас, на жаль, були випадки, що і три місяці чекали субсидій, але все одно субсидії призначалися з дати звернення. І таким чином людина нічого не втрачала, крім очікування, скажемо так. Тому були проблеми: перше, це була нова абсолютно принципово система субсидій. Всі вчилися нею користуватися. Як люди, які подавали заявки, так і місцеві органи влади, яким було спущено і розроблено нове програмне забезпечення, коли вони повинні були обмінюватися інформацією з різними органами влади самостійно, а не вимагати у людей довідки. Але сьогодні ми можемо сказати: пройшов вже рік нової системи субсидій, всі вже мали навчитися працювати, в тому числі місцеві органи влади. Тому я абсолютно жорстко ставлю сьогодні вказівку, щоб з 1 травня був перерахунок субсидій на новий сезон, уже річний сезон, має пройти чітко, без затримок, без зволікань. Уже ніхто не має з місцевих чиновників сказати, що він не готовий, що в нього програма не працює, що в нього комунікації не налагоджені. Був рік для того, щоб це зробити. І зараз усі люди мають відчути, що соціальна сфера зробила за цей рік крок вперед і якість послуг у соціальній сфері зросла.

5 канал

ЛЮДИНА В НЕОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН ЗА ГАЗ БУДЕ ПЛАТИТИ НА 350 ГРИВЕНЬ ЗА ТИСЯЧУ КУБІВ МЕНШЕ, НІЖ У МИНУЛОМУ РОЦІ

– Виходячи з рішень засідань уряду, які ми побачили цієї середи, і ті нові озвучені цифри, які ми почули від прем’єр-міністра, питання субсидій стає просто ключовим.

– Безумовно.

– А з іншого боку ми знаємо, що субсидія нараховується на період опалювального сезону. А попереду у нас неопалювальний – до жовтня місяця. Чи означає це, що в неопалювальний сезон субсидія як така не діє? Тому що і такі думки ходять в інформаційному просторі.

– По-перше, справді півтора року тому субсидія видавалася лише на півроку на опалювальний сезон. Зараз субсидія призначається на весь рік. Справді, під час неопалювального сезону, в літні місяці розмір субсидії є невеличким. Більше того, іноді він є нульовим, тому що споживання газу є мінімальним, опалення централізоване сьогодні відсутнє. Таким чином і комунальні послуги знаходяться на низькому рівні. Проте з початком опалювального сезону навіть нульові субсидії перетворюються на субсидії в тисячу, півтори тисячі гривень. Сьогодні у нас середній розмір субсидії складає приблизно півтори тисячі гривень для кожного домогосподарства, що щонайменше втричі перевищує минулий рік. Плюс у шість разів збільшилася кількість сімей, які отримують субсидії. В минулому опалювальному сезоні – це було мільйон, а в цьому шість мільйонів. Дуже важливо зараз сказати одне: зараз говорять про зростання ціни на газ. Насправді в неопалювальний сезон, от зараз відбулося зниження ціни на газ, тому що рік тому ця ціна була 7100 гривень, практично 7200 гривень. Сьогодні вона складає 6800 гривень. Таким чином ціна в неопалювальний сезон газу в цьому сезоні знизилася практично на 350 гривень, тобто людина в неопалювальний сезон за газ буде платити на 350 гривень за тисячу кубів менше, ніж у минулому році. Тобто ось основний принцип так званих обгрунтованих і ринкових цін, коли за рік ціна на газ і на нафту в світі впала, ціна на енергоносії впала, і ми відразу змогли знизити ціну на газ у неопалювальний сезон.

Facebook / Павло Розенко

НАСТУПНА МЕТА БУДЕ – РОЗГЛЯД ПИТАННЯ ПРО МОНЕТИЗАЦІЮ ВСІХ ПІЛЬГ В УКРАЇНІ. І ДРУГЕ ПИТАННЯ – ЦЕ ТЕМА МОНЕТИЗАЦІЇ СУБСИДІЙ

– Коли ми почали активно говорити про субсидії в цій студії, обговорювати їх з депутатським корпусом, то прозвучала фактично одностайна думка про те, що монетизація субсидій, це те, що має відбутися, і те, що на часі. Від першого віце-прем’єра Геннадія Зубка ми почули, що так, ця ідея взята на озброєння і в розробці. Можете розказати детальніше, що мається на увазі? І як це відобразиться на пересічному українцеві?

– На сьогодні розглядаються дві базові речі, що стосуються монетизації. Перша – це монетизація пільг у цілому. Це не стосується субсидій, це монетизація пільг – це абсолютно правильне і сучасне рішення, до якого ми йшли протягом останнього року, коли говорили про адресність надання пільг. Тобто щоб ми чітко розуміли, що пільга надається саме малозабезпеченим. От коли ми за рік фактично модернізували систему соціальної допомоги, можна говорити, що вже наступна мета буде – розгляд питання про монетизацію всіх пільг в Україні. І друге питання – це тема монетизації субсидій. Це важчий процес, це більш непростий процес, тому що на сьогодні система субсидій, як ми уже раніше сказали, охоплює шість мільйонів українських родин. Сьогодні через систему субсидії в цьому році уже передбачено пропустити понад 40 мільярдів гривень. На сьогодні 40 мільярдів гривень - це клірингові розрахунки між надавачами послуг, це не живі кошти. Для того щоб монетизувати субсидію, треба живі кошти, які щомісяця мають надходити на рахунок споживача. Є ризики цієї системи. По-перше, потрібна готівка, якої 40 мільярдів знайти у воюючій державі дуже важко. Друге, ми повинні чітко розуміти, що споживач, який отримує субсидії, заплатить нею за житлово-комунальні послуги. Повірте, наприклад, пенсіонер, який має 1000-1100 гривень пенсії, коли отримає на руки 2-3 тисячі гривень за субсидії, які є…

– Іде в аптеку.

– Правильно, куди він понесе? Тому ризики монетизації субсидій надзвичайно важкі, і міжнародні експерти, які з нами працювали, категорично не підтримують цю ідею. Мова іде, і може іти, і повинна іти, щоб монетизувати економію, яку може отримати субсидіянт, який отримує субсидію, коли він економить електроенергію, газ, житлово-комунальні послуги зокрема. От над цим ми працюємо. І сьогодні ми говоримо про те, що ми побудуємо і зараз розроблена фактично така схема: ті люди, які отримують субсидії, якщо наприкінці наступного опалювального сезону отримають економію за спожитий газ, вони зможуть цю економію монетизувати, тобто у людей з’являється стимул, які отримують субсидії, до економії газу. Тому що ціна на газ – це не лише енергонезалежність України від Росії, це в тому числі ми повинні говорити про те, що українці повинні скоротити споживання газу. Це дуже важливо і це мають робити всі: і ті люди, які отримують субсидії, і ті які субсидії не мають. У нас, на жаль, ситуація, коли ті люди, які отримують субсидії, сьогодні споживають газу щонайменше в півтора разу більше, ніж ті, хто не має субсидій.

– Ну тому що не мають мотивації, і жорсткої мотивації…

– І тому монетизація, залишки в монетизації економії, на наш погляд, є прекрасним стимулом для економії.

Facebook / Павло Розенко

СЬОГОДНІ І РОЗВИТОК НАШОЇ ЕКОНОМІКИ, І ДОХОДИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ ДОЗВОЛЯЮТЬ ПІТИ НА КРОК, ЩОБ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ ПЕНСІЙ. ЦЕ БУДЕ СТОСУВАТИСЯ ПРИБЛИЗНО 450 ТИСЯЧ НАШИХ ПЕНСІОНЕРІВ

– Зрозуміло. Ще одне рішення, яке відбулося в той же день, в середу, на урядовому засіданні – це підвищення соціальних стандартів. Так би мовити, з випередженням, тому що якщо з 1 травня на 6%, ми розуміли, це було озвучено раніше, то з 1 грудня вони підвищені рішенням уряду на 10%. А крім того, вирішено питання оподаткування пенсій. Тепер черга за парламентом. Законопроекти вже туди подані. Чи все буде спокійно? Чи побачимо ми єдність у залі? Чи можливі сюрпризи навіть навколо такого, здавалося б, однозначного питання?

– Я думаю, що ми забезпечимо єдність всіх сил, я думаю, що за підвищення соціальних стандартів і за скасування оподаткування пенсій проголосують всі політичні сили, незважаючи на те, це коаліція чи опозиція. Це дуже важливе рішення, зокрема про оподаткування пенсій. Сказано вже протягом півтора року дуже багато. Це було тимчасове рішення, вимушене рішення, але сьогодні і розвиток нашої економіки, і доходи Пенсійного фонду дозволяють піти на крок, щоб відмовитися від оподаткування пенсій. Це буде стосуватися приблизно 450 тисяч наших пенсіонерів. Це здебільшого чорнобильці, шахтарі, колишні військовослужбовці, люди, які потребують у тому числі нашої підтримки. Друге рішення - підвищення соціальних стандартів. Із 1 травня відбудеться перше підвищення соціальних стандартів на 6%. І друге рішення, щоб більш агресивно провести підвищення соціальних стандартів з 1 грудня. Справді, на 10%, підвищення соціальних стандартів, кошти на це уряд передбачив. Власне є результат того, що коли ми говоримо про те, що країні потрібні реформи, кожна людина має бачити результат реформ. Результатом реформ має стати підвищення якості і рівня життя в країні. Тому якраз те, що ми проводимо більш активне підвищення соціальних стандартів, підтверджує той факт, що все-таки мені здається, країна розвивається в правильному напрямку.

Facebook / Павло Розенко

ЗА ОСТАННІЙ ТИЖДЕНЬ МИ ФАКТИЧНО ВЖЕ РОЗБЛОКУВАЛИ ПРОЦЕС ПОСТАВКИ ВАКЦИН, ЛІКІВ ДЛЯ ОНКОХВОРИХ, У ТОМУ ЧИСЛІ ЛІКІВ ДЛЯ ОНКОХВОРИХ ДІТЕЙ

– Пане Павле, уряд оновлений вже два тижні і власне цей уряд трішки видозмінений і в структурному плані, і в поіменному плані. Чи розібралися вже всі віце-прем’єри і міністри зі своїми функціональними обов’язками і координацією? Якщо говорити конкретно про вас, то як координуються між собою віце-прем’єр Розенко, віце-прем’єр Кириленко, міністр культури Нищук, міністр Рева? Чи є вже повне розуміння хто і як, з ким координується, хто кому звітує, або дає розпорядження?

– Думаю, що оскільки уряд уже працює справді більше ніж два тижні, ми фактично уже розподілили обов’язки між віце-прем’єр міністрами України. Я як віце-прем’єр міністр України курую, безумовно, всю соціальну сферу: Міністерство соціальної політики, Пенсійний фонд, інші організації, які…

– МОЗ, до речі, теж на вас.

– Так.

– Поки немає керівника.

– Плюс міністерство здоров’я. І сьогодні є великий ризик. Ситуація в тому, що, на жаль, Верховна Рада не обрала керівника, нового міністра. Ми сподіваємося, що це відбудеться все таки якнайшвидше. І третій блок, дуже важливий, дуже потужний, який знаходиться в моїй координації – це Міністерство культури і фактично культурна сфера в Україні. От три основні напрямки, які я курую як віце-прем’єр міністр.

– Поки немає міністра охорони здоров’я, а на вас покладено обов’язки курувати це міністерство, які є перші розпорядження, рішення, які ключові напрямки?

– Ключові напрямки – перше, це все-таки, забезпечити вчасно, в повному обсязі здійснення поставок медичних препаратів, які були здійснені за рахунок міжнародних закупівель. Тендерна процедура розтягнулася майже на півроку, і до цього часу ще не здійснені поставки згідно закупок, здійснених ще в 2015 році. І тому перше завдання, яке стоїть перед керівництвом МОЗ – це забезпечити поставку вакцин, ліків для онкохворих, у тому числі ліків для онкохворих дітей. Можу сказати, що за останній тиждень ми фактично вже розблокували цей процес. І перші поставки ліків для онкохворих дітей вже відбулися за рахунок міжнародних тендерів. Тому система непроста, важка. І друге завдання поставив перед нами прем’єр-міністр – це все-таки працювати над здешевленням ліків в Україні. А це комплекс рішень, починаючи від спрощення процедури реєстрації іноземних ліків в Україні, щоб розширяти асортимент ліків в Україні за рахунок якісних ліків. Я сподіваюся, що найближчим часом ми покажемо результат своєї роботи.

Яна Конотоп, "5 канал" 

ЕФІРНУ ВЕРСІЮ ІНТЕРВ'Ю ВИ МОЖЕТЕП ПОДИВИТИСЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ >>>

Попередній матеріал
Полозов: Савченко може поновити сухе голодування, якщо за декілька місяців не повернеться додому
Наступний матеріал
У Кенії з-під уламків врятували дитину, яка пробула під завалами три доби
Теги:
Loading...
Україна на субсидії громадянам витратить утричі менше, ніж на покриття дефіциту "Нафтогазу" – депутат

Україна на субсидії громадянам витратить утричі менше, ніж на покриття дефіциту "Нафтогазу" – депутат

Відсьогодні українці платитимуть іншу ціну за газ

Відсьогодні українці платитимуть іншу ціну за газ

Розенко про головну мету запровадження "чесних" тарифів на газ//інтерв'ю

Розенко про головну мету запровадження "чесних" тарифів на газ//інтерв'ю

Зубко розповів, як українців заохочуватимуть економити газ – інтерв'ю

Зубко розповів, як українців заохочуватимуть економити газ – інтерв'ю

Нові тарифи на газ та опалення зменшать масштаби корупції в Україні – МВФ

Нові тарифи на газ та опалення зменшать масштаби корупції в Україні – МВФ

У МЕРТ і "Нафтогазі" пояснили, як формуються нові ціни на газ і чому вони кращі за старі

У МЕРТ і "Нафтогазі" пояснили, як формуються нові ціни на газ і чому вони кращі за старі