Міністр молоді і спорту Ігор Жданов 5 канал

Міністр молоді і спорту: Я чемпіон світу по стрибках у висоту після перемог українських спортсменів

Міністр молоді і спорту Ігор Жданов у програмі Рандеву на "5 каналі" розповів про рейтингову систему фінансування галузі та чому відмовився очолити міністерство екології

КОЛИ ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО ПЕРЕЙШЛА В ОПОЗИЦІЮ І ВІДКЛИКАЛА СВОГО МІНІСТРА З УРЯДУ, Я ВВАЖАВ, ЦЕ БУДЕ НЕПРОФЕСІЙНО, НЕПРАВИЛЬНО, І ЗАЛИШИВСЯ ПРАЦЮВАТИ В УРЯДІ

– Коли ми з'ясовувати вашу біографію ми зрозуміли, що пан міністр, як декілька ще представників певних міністерств нині в сучасному уряді, не напряму пов'язаний зі спортом.

– Я розпочинав свою політичну кар'єру як консультант, позаштатний консультант. Тоді комісія Верховної Ради з питань молоді та спорту та туризму.

– Тоді у далекому 1993 році. Щоб не бути голослівною, я перерахую, а ви скажете, що правда, а що брехня. Ви один з авторів "Десяти кроків назустріч людям". Це правда?

– Так.

– Ви входили до політради, керівництва центрального штабу партії "Наша Україна"?

– Так.

– У 2008 році ви розстались з Ющенком?

– Так.

– У 2014 році ви вже керівник виборчого штабу Тимошенко?

– Так.

– Далі "Народний фронт" Яценюка. Після Яценюка, розкажіть, чому ви залишись в Кабміні?

– Коли Юлія Тимошенко перейшла в опозицію і відкликала свого міністра з уряду, я вважав, це буде непрофесійно, неправильно, і залишився працювати в уряді.

–Такі полярні перебіги: Ющенко, Кучма, Тимошенко, Яценюк і тепер в уряді Гройсмана.

– Але це практично завжди було в опозиції.

– Зараз ви в уряді Гройсмана. З чим це пов'язуєте. Чому так?

– Я представляю там "Народний фронт".

– Тобто це квотна штука?

– Це не квотна штука. Це відповідно до Конституції уряд формується відповідно на коаліційних засадах.

– Є один факт. Хочеться? щоб ви його підтвердили або спростували. Я маю цитату щодо того, що відбувалось до вашого призначення на посаду. Це ваша цитата з інтерв’ю одному з телеканалів за 2 тижні до вашого призначення: "Зараз у Міністерстві оборони з’явилися хоч якісь зміни, там з'явились волонтери, які контролюють закупівлі (це вже за нового міністра Полторака). Я думаю, потрібні відповідні зміни в законодавстві провести. Взагалі, я планую працювати в комітеті національної безпеки та оборони". Це ваша цитата?

– Так. Я був обраний депутатом, і планував працювати в комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

– Але пішли працювати в Міністерство молоді та спорту?

– Я їздив досить часто на фронт. Я був волонтером. Вважаю, що головна загроза національній безпеці знаходиться на Сході, виходить з боку Росії. Тому тоді природнім було бажання – якщо депутатом, то реалізовуватись саме в цьому комітеті ВР. Я готувався до цього, але отримав пропозицію працювати міністром. Тому я погодився.

– Як вам працювати в тому міністерстві, яке для вас фактично є новим?

– Це середовище мені знайоме

– Спорт?

– Ну, прийде фахівець зі спорту, який не буде розумітись на молодіжній політиці. Я викладав у Могилянці курс державної політики. Цей курс заставляє думати людей, які приходять на посаду. Є універсальні принципи управління. Я знаю, як діє державна машина в цілому. Я знаю, як виокремлювати проблеми державної політики. Я дуже швидко навчаюсь, спитайте у будь-кого фахівця в міністерстві – чи є професійними дії міністра чи ні.

В УКРАЇНІ НЕОБХІДНО СТВОРЮВАТИ ФОНД РОЗВИТКУ СПОРТИВНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ, ЯК У ВСІХ КРАЇНАХ. НАПРИКЛАД, В ПОЛЬЩІ – ЦЕ 100 МІЛЬЙОНІВ ЄВРО

– Давайте про Олімпіаду. Ви повернулись у неділю з Ріо. Маємо певну кількість медалей. Бюджет Олімпіади 250 мільйонів гривень, так?

– Це безпосередньо на олімпійську підготовку. Ще 44 мільйони на виплату призових.

– На даний момент Олімпіаду, яка закінчується завтра, називають однією з найгірших в історії України за кількістю медалей. З чим це пов'язано?

– Є декілька об'єктивних факторів, які потрібно врахувати. Проблеми у спорті накопичувались десятиліттями. Перше – хронічне недофінансування спорту, вищих досягнень у спорті та масового спорту. Друге, у нас руйнується спортивна інфраструктура. Ми виживали спочатку за рахунок надбання часів Радянського Союзу. Але потрібно приймати системне рішення щодо відновлення спортивної інфраструктури. В Україні необхідно створювати фонд розвитку спортивної інфраструктури, як у всіх країнах. Наприклад, в Польщі – це 100 мільйонів євро. Звідки гроші? 75% фонду складає надходження від спортивної лотереї. Третій фактор – війна на Сході. І великі гроші йдуть на оборону країни. Це, напевно, правильно. Це пріоритет.

– Я знаю, що після олімпійський спортивних ігор частина гімнастичного обладнання перейде нам, безкоштовно. Що це буде, до речі? І яким чином?

– Це Сергій Бубка домовився. Це загальноприйнята практика, що після таких чемпіонатів світу, Олімпійських ігор віддають таке обладнання країнам.

– Країнам, у яких криза зі спортом.

– Хто домовився.

– Пане Ігоре, а вам не принизливо, що ми змушені такий секонд-хенд везти з Олімпіади в країну?

– Якщо це секонд-хенд… Не принизливо. Це в лапках "секонд-хенд". Тому що на ньому будуть тренуватись наші спортсмени і будуть дякувати.

ВРАХОВУЄТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ЦИМ ВИДОМ СПОРТУ. В УМОВАХ, КОЛИ В ТЕБЕ ОБМЕЖЕНЕ ФІНАНСУВАННЯ, ТИ НЕ МОЖЕШ ПІДТРИМУВАТИ ВСІХ

– Я чула про так звану рейтингову систему. Розтлумачте, що це таке, бо вона у мене як журналіста і як громадянки викликає певне занепокоєння. Розподілення коштів у рейтинговій системі. Відповідно у чому ми сильні, на тому ми більше акцентуємо фінансування. Це дійсно так?

– Так.

– Чи не здається вона вам недолугою?

– Враховується кількість медалей. Чому недолуга?

– Я поясню зараз.

– Враховується кількість людей, які займаються цим видом спорту. На мій погляд, вона абсолютно правильна. Тому що в умовах, коли в тебе обмежене фінансування, ти не можеш підтримувати всіх.

– А з іншого боку це несправедливо для нашого нового покоління, молодого. Ми не помічаємо тих спортсменів, які можуть досягти успіхів.

– Працюйте, досягайте успіхів.

– Але грошей ми вам не дамо…

– Чому не дамо?

– Ви ж кажете, що рейтингова система.

– Дамо, але для цього треба щось із себе представляти.

– Безумовно. Але для цього треба розвиватись і мати майданчики для розвитку.

– Будь ласка, розвивайтесь.

Читайте також: Олімпійська чемпіонка назвала винних у провалі українців на Олімпіаді в Ріо

ДУЖЕ СЕРЙОЗНИЙ ПЕРЕХІД БУВ У 2014 РОЦІ. ЧАСТИНА КРИМСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ ВИРІШИЛИ ПЕРЕЙТИ ДО РОСІЇ, ОСОБЛИВО ЛЕГКОАТЛЕТИ. АЛЕ ВОНИ ВСЕ ОДНО НЕ ПОЇХАЛИ НА ЗМАГАННЯ В РІО

– Золота медаль Олімпійських ігор – 125 тис. доларів, такою є нині виплата. Срібло – 85, бронза – 50. Також, як я розумію, є доплати від Національного олімпійського комітету.

– 300 тис. за золото, 200 – за срібло, і 100 тис. за бронзу.

– Мотивація є.

– Плюс Міноборони, МВС теж будуть мотивувати своїх спортсменів, які отримали медалі на Олімпійських іграх. Також є програма-акція, яку ми оголосили в міністерстві, яку я оголосив – "Наша олімпійська перемога". Я звернувся до бізнесменів, вони створили певний пул призів для переможців і призерів Олімпійських ігор. Наприклад, олімпійське містечко дає квартири, "Ліка-холдинг" автомобілі, "Парі-матч" пообіцяла кожному переможцю 20 тис. доларів. І це буде така певна лотерея – хто що витягнув, то й отримає додатково. "5 канал" є спонсором цієї акції.

– Так, я знаю, тому з цікавістю слухаю. Бо я знаю, що ми будемо це транслювати наживо. Цікавий момент – питання спортивної міграції. Я думаю, вас це турбує як людину, яка вболіває за наших спортсменів, за нашу збірну. Як на мене, цифри досить знакові. За роки незалежності маємо 68 спортсменів, які, грубо кажучи, від нас втекли.

– 15 спортсменів перейшли до України.

– Це за роки незалежності?

– Наскільки, я пам'ятаю, то так. Ну, наприклад, баскетбол, біатлон, легкоатлети. Тобто цей процес не такий однолінійний, як здається на перший погляд. Також існує фінансова складова прийняття такого рішення. Але є й інші складові. Наприклад, є така борчиня Марія Стадник, яка перейшла до Азербайджану. Чому вона перейшла? Тому що вона боролася в одній вазі з Іриною Мерлені. І у неї не було тут перспективи. Ну вона сильна теж. Вона, до речі, у нас на останній Олімпіаді показала результат, взяла срібло.Але вона розуміла, що Мерленівонане переможе, і перейшла в іншу команду. Тут внутрішня конкуренція. От ще один приклад абсолютно зрозумілий. Дуже серйозний перехід був у 2014 році. Це після того як частина кримських спортсменів вирішили перейти до Росії, особливо легкоатлети. Але вони все одно не поїхали на змагання в Ріо.

Я ПРОСИВ, ЩО КРАЩЕ З РОСІЙСЬКИМИ ЗАСОБАМИ ІНФОРМАЦІЇ, А ТОЧНІШЕ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ, НЕ ЗВ'ЯЗУВАТИСЬ

– Я хочу спитати у вас про скандальне відео, вашу думку як міністра. Скандальне відео пов'язане, як на мене, то з досить таким махінативним потраплянням російської журналістки на борт літака, в якому летіли наші олімпійці. Насправді якщо бути чесними, між собою, то це дійсно була думка цих спортсменів, на яку вони мають право. Інша думка, що це суперечить нашій нині патріотичній позиції, нашим політичним прагненням, інформаційній війні – все це суперечить. Але по правді, вони сказали, те що вони насправді думають.

– Є позиція міністра як політика. Я підтримую рішення Міжнародного паралімпійського комітету щодо відсторонення Росії від участі в Паралімпіаді. І рішення Міжнародної легкоатлетичної федерації про відсторонення легкоатлетів Росії. Чому? Тому що якщо в Україні, у Сполучених Штатах, Франції, Німеччині, Польщі, в інших нормальних країнах створена національна антидопінгова система, то в Росії створена на чолі з міністром національна допінгова система, яку пропонують спортсменам. Тому це різні речі. Тому ми просто звернулись до спортсменів врахувати, що у нас все-таки війна з Росією, а вони громадяни України.

– З ними була якась розмова?

– Ми про це говорили в штабі, коли я просив, що краще з російськими засобами інформації, а точніше дезінформації, не зв'язуватись.

– Знаєте, заради цікавості подивилась, як це вийшло на російському каналі. І заради цікавості подивилася, як в інтернеті реагували росіяни, виклавши відео на сайті. Росіяни вчергове сказали, "слухайте, ви наші брати, політики сваряться, а ми-то на вашому боці, знайте".

– У мене багато друзів загинуло на Сході України. Нехай вони скажуть, що політики сваряться.

Міністр молоді і спорту Ігор Жданов5 канал

Я КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ВЖИВАННЯ ДОПІНГУ, І СПОРТСМЕНИ ЦЕ ЗНАЮТЬ. Я ЇХ ПОПЕРЕДИВ – НІХТО НІКОГО ПОКРИВАТИ НЕ БУДЕ

– Отже, пане Ігоре, бліци. Чому наша паралімпійська збірна виступає краще за олімпійську?

– Тому що краще.

– Як виставитесь до того, що спортсмени вживають допінг перед змаганнями, а потім виводять його з організму?

– Я категорично проти вживання допінгу, і вони це знають. Я їх попередив – ніхто нікого покривати не буде.

– Чи варто об'єднувати молодь та спорт в одному міністерстві?

– Це важко, але варто.

– Ви більше міністр молоді чи спорту?

– Для мене і спортсмени, імолодь однакові по своїй вазі як державногоменеджера. Аспортсменимолоді, а молодь фізично вихована.

– Наскількиактивно вицікавилисьнаціональним спортом до того, як отримали посаду?

– Япредставникбагатомільйонної армії українських вболівальників. Я дужелюблюспорт, особливо дивитись. Коли Олімпіадапроходила, не вимикавніколителевізор, завжди слідкував. Я фанат футболу. Займався колись настільним тенісом і зараз намагаюсь грати у нього.

– В чому найбільша проблема українського футболу зараз, на вашу думку?

– Треба створювати команду бойову, яка націлена на результат. Все інше прикладеться.

– За рахунок своїх, а не тих, хто приїздить до нас з інших країн і стають громадянами України, на вашу думку?

– Це вибирати тренеру. Шевченку я бажаю успіхів

– Хто більше опікується спортом Яценюк чи Гройсман?

– Вони однаково нормально реагують на ті проблеми, які поставлено.

– Чим відрізняється Ющенко від Тимошенко?

– Статтю.

– Чому на Євро-2016 ми не забили жодного голу та не заробили жодного очка?

– Це не питання до міністра. Я був такий же розчарований, як і мільйони інших вболівальників. Це питання до тренерів, які давали установки на гру. І до футболістів, які не могли реалізувати гольові моменти. Я точно знаю, що перший тайм з Німеччиною ми могли забити три м'ячі, але м'яч у ворота не ліз. Це таке. Удачі не вистачило теж.

– Чим займається ваша дружина?

– Вона очолює фонд "Відкрита політика", який займається безпосередньо молодіжною політикою.

Я ЧЕМПІОН СВІТУ ПО СТРИБКАХ У ВИСОТУ ПІСЛЯ ПЕРЕМОГ УКРАЇНСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ

– Хто ваш найкращий друг в уряді? На всіх робота є люди, які з вами є соратниками.

– У мене є кілька друзів, з якими я товаришую. Я не можу виділити. Це Аваков, Кубів, Петренко, Розенко, Кириленко, Семерак. Це люди, з якими ми пройшли певний політичний шлях, Особливо цей шлях був майданівський. З Гриневич я товаришую, з Женею Нищуком. Це мої друзі.

– Я вас розумію, сама з ним дружу. Ви емоційний вболівальник?

– Дуже. Я чемпіон світу по стрибках у висоту після перемог українських спортсменів.

– Серйозно?

– Так.

– На Олімпіаді теж вистрибували?

– Коли перемагали, так.

– Який вид спорту ви вважаєте найбільш українським?

– Якщо відповідати довго і розлого, то..

– Ні, коротко.

– Бойовий гопак.

– Поки були в Ріо, ви встигли трохи розважитись?

– Я приїхав туди працювати, а не розважатись. Ти більше, скажімо, розваги там можуть закінчитись дуже неприємно. Дуже серйозна криміногенна ситуація. Навіть якщо ти там виходиш, то там нема відчуття європейського міста, де ти повністю захищений та безпечний. Це відчуття постійної внутрішньої напруги і можливості якогось нападу чи проблем, які можуть бути.

Міністр молоді і спорту Ігор Жданов5 канал

ХОТІЛОСЯ Б, ЩОБ У НАС ГРОШЕЙ НЕ ВИСТАЧИЛО НА ВИПЛАТУ ПРИЗОВИХ НА ОЛІМПІАДІ СПОРТСМЕНАМ, АЛЕ МИ ЇХ ЗНАЙШЛИ. ТОДІ Я Б РАДІВ

– Тим не менше там Олімпіада.

– Таке рішення було прийняте ще у 2008 році.

– Зрозуміло. В Україні є федерація керлінгу?

– Так, є.

– Вже рік є, підкажемо вам. Скільки польових гравців у хокейній команді?

– П'ять, які із шайбою.Двоє нападників, три захисники і воротар.

– Чим відрізняється скелетон від бобслею?

– Там санки різні. У бобслеї, там боб такий, він залізний, а скелетон там санки і більш круті гірки

– Кількістю людей не відрізняється?

– Боб там два чи три. Два. А у скелетоні, по моєму, одна людина.

– Яке б міністерство ви б очолили, якби могли обрати?

– Скажу по секрету, мені пропонували міністерство екології, я категорично відмовився.

– Коли ви востаннє плакали?

– Чесно? КолиВерняєвзавоював золоту медаль.

– У вас зараз сльози теж на очах.

– Тому що для мене це було дуже важливо.

– Для нас теж. Я дуже дякую, що ви до нас сьогодні прийшли. Дійсно, хотілося б, щоб ми плакали від тих перемог.

– Це правда. Щоб у нас грошей не вистачило на виплату призових на Олімпіаді спортсменам, але ми їх знайшли. Тих, що заклали в бюджеті.

– Я, до речі, хотіла вас спитати, чи ви радієте, що насправді досить небагатьом. Я жартую насправді.

– Я б радів, коли мені потрібно б було йти до прем'єр-міністра і міністра фінансів і говорити, що те, що ми заклали, не вистачає. Тоді я б радів.

– Думаю, тоді б гроші знайшлись.

– Звичайно.

Яніна Соколова, "5 канал" 

Попередній матеріал
Кравчук: "Якщо Кремль вирішить підкорити собі Україну – це буде останній день життя Росії"
Наступний матеріал
У Києві реставрують і реконструюють низку парків
Теги:
Loading...

Міністр молоді і спорту: Я заплакав, коли Верняєв завоював золоту медаль на Олімпіаді

Міністр молоді та спорту назвав найбільшу проблему українського футболу

Міністр молоді та спорту пояснив, чому Олімпіаду-2016 вважають, однією із найгірших в історії України

Олімпійський рекорд українця у Ріо: журналісти "5 каналу" дізналися у матері спортсмена секрет успіху