Вогонь, багнюка та колючий дріт: як у Києві готуються до першого забігу з перешкодами Legion Run

5.ua
Генеральний директор Legion Run Івайло Матєв в ефірі "Час. Onlіne" на сайті 5.UA розповів як у Києві проходить підготовка до забігу з перешкодами, скільки людей зголосилося брати у ньому участь та заради яких цілей люди йдуть на Legion Run

– Як ви прийшли в Україну і якими були перші кроки цього заходу в нашій країні?

– "Legion Run" – це найбільш масштабний і визначний захід у Південно-Східній Європі. Ми є лідерами ринку. Це пригодницький марафон, тому на дистанції у нас 20 пригод або перешкод. Це командна пригода, бо найбільше задоволення від участі в ній можна отримати разом із друзями. Ми вирішили приїхати до Києва, бо нині наш головний офіс знаходиться в Болгарії. Ми сподіваємося, що українці досить близькі нам ментально, і що ми дуже схожі. Зараз ми пробуємо розширитися, щороку ми завойовували нові території, подібно до справжнього легіону. Крім того, наше рішення приїхати до Києва підштовхнуло сподівання, що нові українці дуже відкриті до спорту, до пригод, і це насправді головна причина, чому ми вирішили приїхати до Києва.

– Чи були якісь перешкоди при підготовці забігу в Україні, чи пройшло все гладко?

– У кожній країні, в якій ми проводимо забіги, існують різні перешкоди, які потрібно долати, щоб організувати захід найкращим чином. Тут ми також зіткнулися з деякими з них, але завдяки допомозі представників міської влади, людей з Х-Парку – місця, де проходитиме захід, сподіваюся, що забіг буде організований найкращим чином. Найскладнішим, звісно, було знайти підходящий майданчик, умови якого переконали б нас, що захід буде безпечним для всіх. А також переконатися, що зможемо продемонструвати відповідний досвід, накопичений Legion Run, що ми його вже продемонстрували в інших країнах, до яких приїжджали.

Legion Run
Legion Run5.ua

– До Києва, до України, де ще проходили подібні змагання?

– До Києва ми організовували забіги у багатьох країнах – це наш четвертий сезон. Ми проводили заходи в таких країнах, як Кіпр, Польща, Угорщина, Болгарія, де, власне, розташований наш головний офіс,ми були в Римі, в Парижі, ми були в Ізраїлі, Будапешті. Деякі з них я зараз не перерахую, але загалом на нашому рахунку вже 12 країн. І цього року ми намагаємося розширитися. Після Києва наступний захід буде у Вільнюсі. Таким чином, для нас це ще одна нова країна цього року. А вже після Вільнюса ми збираємося в Азію — а саме в Китай і Гонконг.

– Взагалі сама подія, сам забіг народився в Болгарії?

– Ідея проведення подібного заходу вперше зародилася і була втілена на Кіпрі. Просто головний офіс два роки тому був перенесли з Кіпру до Болгарії. І вже звідти виробляється стратегія і приймаються рішення.

– В якій країні чемпіонат проходив найскладніше для вас?

– Кожна країна, в яку ми приходимо, має свої притаманні лише їй складнощі. Не можу сказати, що в якійсь окремій країні було складніше працювати, ніж в інших. Хоча, мабуть, з деякими труднощами ми зіткнулися в Ізраїлі. По-перше, через ситуації, що там склалася, по-друге, через законодавчі норми. Також дуже складно було організувати захід у Римі, в Італії. Ми завжди витрачаємо певні зусилля для подолання труднощів. Нам завжди потрібно знаходити такі аргументи, які б переконали місцеві органи влади.

– Поговорімо про ті перешкоди, які долатимуть ваші бігуни, що саме ви для них приготували? Чого їм чекати? Знаємо про воду, багнюку, ще знаємо про "Колос-2". Що це таке і чого людям чекати?

– Якого роду перешкоди ми підготували? Забіги "Legion Run" – це можливість випробувати себе на міцність, виявити свої сильні сторони, проявити кмітливість. Ми розробили дві принципово відмінні смуги перешкод. Перша смуга змушує учасників долати водні перешкоди, а друга – підніматися до вершин. Це два абсолютно різні випробування. Але найскладніше, на мій погляд, випробування брудом.

Всі наші смуги перешкод розробляє сертифікований архітектор-розробник, який має відповідну ліцензію, щоб це було безпечно для людей з інших країн і також, звісно, скористатися допомогою місцевого населення. Для нас дуже важливо отримувати допомогу і підтримку з боку місцевих органів влади, оскільки ми допомагаємо місцевій громаді заробити гроші. Але не лише це. Ми впевнені, що тільки в день змагання на місце його проведення приїде велика кількість людей. Вони відвідають магазини, знімуть номери в довколишніх готелях – все це буде заповнено. Ми знаємо, що 20% людей приїдуть з інших країн спеціально для того, щоб відвідати цей захід.

– Скільки людей працює у вашій команді?

– У нашій команді близько 10 осіб, і кожне змагання готується одним і тим самим складом. Але безпосередньо для його проведення залучаємо від 100 до 130 осіб. Це волонтери, медики, охорона, будівельники, парамедики для надання першої медичної, долікарської допомоги – загалом весь комплекс робіт.

– Чи були у вас якісь випадки травмування на попередніх змаганнях?

– Звісно, адже ми маємо справу з екстремальним видом спорту. Це означає, що ми можемо зіткнутися з ситуацією, коли хтось із учасників отримує травми у процесі подолання перешкод. Ми це розуміємо, і для нас дуже важливо убезпечити таких людей – це на першому місці за пріоритетами, тому безпосередньо в день проведення змагань у складі нашої команди є парамедики для надання першої медичної допомоги, а керівник групи парамедиків визначає необхідність передачі учасника професійним лікарям. Крім того, всі наші перешкоди попередньо тестуються сертифікованим інспектором з-поміж колишніх військових. Ми підходимо до цього з усією серйозністю.

– Чи ви особисто брали участь у забігу?

– Так, ми самі проходимо всі смуги перешкод – це наш обов'язок. Одразу ж після зведення всього комплексу, в останню п'ятницю перед проведенням забігу, ми тестуємо кожну перешкоду для того, щоб переконатися, що вона безпечна для учасників. А потім, безпосередньо в день змагання, наступного дня я завжди беру в ньому участь, і це дозволяє мені відчути реакції учасників, зрозуміти, що їх зацікавило, вразило, дізнатися, що вони говорять про захід. Крім того, це найкращий спосіб налагодити з ними взаємодію і зворотний зв'язок...

Це допоможе врахувати всі моменти, щоб найкращим чином підготувати наступний забіг.

– Взагалі людина має бути фізично підготовлена до такого забігу?

– Добре, коли учасник фізично підготовлений, але це не є обов'язковою умовою, оскільки це не перегони на швидкість, це не змагання, це – фестиваль командного духу. Тому навіть якщо ви недостатньо підготовлені, маючи підтримку товаришів по команді, ви зможете проходити перешкоди і долати їх. Все це працює, коли ви дійсно стаєте частиною команди і працюєте разом над тим, щоб подолати перешкоди.

– Чи були смішні та курйозні випадки під час забігів?

– Так, не перелічити курйозних і смішних ситуацій під час змагання – їх тисячі. В кожному заході беруть участь чарівні дівчата, схожі на вас, і, збираючись подолати перешкоду, вони всіляко намагаються захистити своє волосся від бруду. І ці самі дівчата, доходячи до фінішу вимазані з голови до ніг у брунатний бруд, вже не згадують про свої спроби і сміються над собою.

Інша дуже цікава історія, до речі, про фізичну підготовку. В Угорщині у 2015 році ми проводили один із наших заходів, в якому брав участь досить великий хлопець, який важив 120 кг і був змушений брати участь у сходженні на досить високу точку. Його друг з тієї ж команди зірвався і впав, а той хлопець став йому допомагати. Для цього два інших учасники взяли його за руки, ще один підштовхував його в спину, а ще один тримав його за ноги на ухилі. Таким чином, він повис вниз головою, потім всі разом вони дістали свого товариша і перекинули на вершину, що дозволило їм вирватися вперед. Ті 500 осіб, які спостерігали за цим знизу, потім говорили, що після цього вони стали їх найулюбленішою командою. Коли всі спустилися вниз, вони були справді щасливі. Ця ситуація якнайкраще відображає принцип "Legion Run" – коли ти можеш допомогти іншим, це допоможе і тобі.

– Взагалі скільки разів на рік відбувається подібний забіг у різних країнах?

– Зазвичай ми проводимо від шести до десяти заходів на рік. Наша мета – наступного року організувати не менше 20 забігів. Ми намагаємося розширитися. Це одна з причин, чому ми проводимо забіг в Україні, бо наша мета – з кожним роком проводити чимдалі більшу кількість заходів. Хоча, насправді, кожен новий захід відрізняється від попереднього.

– Тобто десь у середньому 20 у різних країнах?

– На даний момент ми проводимо по одному заходу щорічно в кожній країні. Крім того, в деяких країнах гірші погодні умови, спекотніше, тому тут, в Україні, ми можемо влаштовувати захід у місті, а, наприклад, у Гонконзі ми проводимо його в околицях, оскільки там не дуже холодно. Так, у країнах, подібних до Гонконгу, або спекотніших, таких як Греція, ми проводимо по два або навіть по три заходи на рік.

– Забіг відбувається влітку, в теплу погоду. Чи не маєте ви наміру проводити його взимку, коли сніг?

– У нас є задумки(щодо проведення заходу в зимовий період),але для нас це ще передчасно. Зараз у нас є ідеально організований захід для літнього сезону, в якому все продумано до дрібниць. Ми спробуємо розробити зимову версію, але це вже принципово інший захід, оскільки багато наших перешкод розраховані на воду, лід, а також особливі моменти, які неможливо зробити взимку.

– Розкажуть про музику. На попередніх подіях лунала чудова музика. Які треки додаватимуть наснаги під час забігу в Україні?

– На заході звучить багато музики. Крім перешкод, ми також організували фестивальний майданчик з ді-джеєм, з музикою, якоюсь закускою, деякими заходами, які проводитимуть наші партнери. Крім того, кожна смуга з серйознішими перешкодами буде супроводжуватися окремим музичним рядом. Оскільки у кожного свої музичні уподобання, у нас є всі види музичних жанрів: рок, поп, хіп-хоп ... Звісно, в кожній країні ми прокручуємо найпопулярнішу серед її населення музику. І ми сподіваємося знайти тут, в Україні, партнерів, які зможуть відібрати найбільш популярні українські пісні для нашого заходу.

– Наскільки ви задоволені організацією на даний момент?

– Звісно, я користуюся можливістю подякувати за ту величезну допомогу, яку надали представники "Х-Парку" для організації "Legion Run", оскільки це місце, надане організаторами, дуже чудове і прекрасне. Воно ідеально підходить для проведення даного заходу через свої природні особливості, його ландшафт дозволяє побудувати цікаві перешкоди, воно досить прохолодне порівняно з іншими регіонами, в яких ми влаштовували подібні заходи.

– Що ви рекомендуєте тим людям, які мають бажання взяти участь у забігу, і взагалі, що треба робити аби в ньому взяти участь?

– Вам потрібно відвідати наш веб-сайт legionrun.com, він перекладений кількома поширеними мовами, включно з українською, російською, англійською та іншими іноземними мовами. Вибравши свою мовну версію, ви зможете зареєструватися як окремий учасник або як команда, запросити до участі у своїй команді. Для створення своєї команди ви можете купити лише один квиток, а потім запросити своїх друзів взяти участь у складі єдиної команди.

– Поговоримо зараз ще про одяг, який найкраще підходить для того, аби брати участь у такому забігу.

– Ми завжди рекомендуємо учасникам надягати футболки. До речі, кожному учаснику подарують таку футболку, пошиту з синтетичних тканин. Ми завжди рекомендуємо надягати одяг з синтетики, а не бавовни, оскільки бавовна утримує вологу. Участь у забігу передбачає постійний контакт з водою, а синтетика легко з цим справляється. Саме тому ми радимо синтетику.

Що стосується взуття – ми радимо взувати зручне. Але ніколи не взувайте нове взуття, інакше ви з ним попрощаєтеся – постійний контакт з водою і брудом зробить свою справу. Ми постійно думаємо про наших людей. Ми надаємо знижки учасникам – всі вони можуть вимити своє взуття в спеціальних точках на умовах 50% знижки.

– Хто взагалі зможе взяти участь у забігу, який пройде 22 липня? Ця подія відбудеться вперше в Україні.Кому можна брати участь у змаганні та чи є такі випадки, коли не можна?

– Єдина наша вимога до учасників – це вік не молодше 18 років. Якщо вам немає 18-ти, ви не зможете взяти участь у заході. Оскільки це екстремальний вид спорту, існує ризик отримати травму, тому вік учасника повинен перевищувати 18 років.

– Чим будуть вітати учасників забігу і чи буде якийсь приз для тих, хто прийшов першим?

– Серед учасників можна виділити три основні групи людей: перша належить до категорії натренованих спортсменів, яких ми називаємо фітнес-джанкери. Вони хочуть підкачати свої м'язи і в цілому є досить підготовленими до майбутнього заходу. Це група номер один.

Друга група – це шукачі пригод. До них належать офісні працівники, які шукають можливість вийти зі звичного кола. І забіг є для них хорошою можливістю вийти із зони комфорту, змінити звичну обстановку на щось незвичайне і незвідане, перевірити себе на міцність, піднявшись на семиметрову висоту або пройшовши через вогневу завісу – тобто випробувати нові відчуття.

І, нарешті, третя група найчисленніша. Справа в тому, що "Legion Run" співпрацює з низкою компаній, зацікавлених у побудові ефективної команди зі своїх співробітників, що стимулює їх до більш плідної роботи. А оскільки у "Legion Run" є командний досвід проходження перешкод, коли люди допомагають одне одному при проходженні цілого ряду перешкод, долають їх завдяки допомозі своїх колег, а також своїх нових друзів, і не тільки своїх. Таким чином, велика кількість компаній звертаються до нас з проханням про організацію подібного заходу зі створення команди. Після проведення заходу вони кажуть, що співробітники стали працювати набагато ефективніше, простіше і навіть швидше. І співробітники цих компаній дійсно відчувають командний дух.

Legion Run
Legion Run5.ua

– Чи будуть подарунки для учасників забігу?

– Необхідно відзначити дуже важливий момент. Це – не змагання на визначення переможця. У нашому випадку кожен учасник, що дійшов до фінішу, отримає медаль переможця в командному заліку, а також футболку, як у мене, з написом – "Я – легіон". На футболках у моїй країні написано "Ми – легіон". У даному випадку кожен окремий учасник, маючи футболку з написом "Я – легіон" може бути впевнений, що він є частиною великої команди. Також кожен учасник отримує безкоштовне пиво, а протягом всієї смуги перешкод буде забезпечений достатній запас води, яку надаватимуть учасникам безкоштовно, уздовж всієї траси стоятимуть представники нашої команди і стежитимуть за порядком.

– Чим новеньким ви будете дивувати учасників та глядачів цього року під час забігу в Києві?

– Щороку ми міняємо наші перешкоди, вносимо нововведення. Крім того, при розробці заходи для побудови команди, ми перетворюємо перешкоду відповідно до вимог тієї країни, де він проводиться. Так, наприклад, водні перешкоди доречні, оскільки забіг проводиться влітку.

– Якщо буде дощ, чи буде проводитись забіг, чи не стане це перешкодою?

– У разі дощу під час заходу, якщо це не створить небезпеки для учасників і глядачів – ми обов'язково його проведемо.

– Чи готові ви, якщо насправді буде слизько, забезпечити безпеку, щоб люди не травмувалися?

– Дощ – це не небезпечно. Чим більше води, тим краще. Звісно, якщо підніметься дуже сильний вітер або навіть шквали – ми з цим вже стикалися, – тоді ми будемо змушені перенести проведення заходу на інший день.

– Що б ви порадили людині перш ніж взяти участь у забігу?

– Для людей, які вирішать приєднатися до участі в заході вперше, я раджу налаштуватися на позитивний лад, бути відкритими до всього нового і раніше незвіданого, усміхненими – це дуже важливо. Бути готовими до роботи в команді, допомагати іншим і приймати допомогу друзів, бути готовим до появи нових друзів. У процесі роботи в цьому проекті в мене з'явилася величезна кількість нових друзів в Угорщині. І ми тепер часто їздимо один до одного в гості.

Мій заклик до нових учасників: "Будьте відкриті всього нового і незвіданого, придбайте нових друзів, перевірте свої можливості в ситуаціях, з якими ви до цього не стикалися".

– На сьогодні скільки людей уже погодилися брати участь у забігу?

– Ми припускаємо, що в київському заході візьмуть участь від півтори до двох тисяч учасників. Принаймні на сьогодні вже продано більше тисячі квитків.

– Скільки передбачається гостей, які спостерігатимуть за змаганнями?

– Що стосується глядачів, то їх кількість залежить від кількості проданих квитків. Кожні 20 хвилин вирушає легіон (хвиля) у складі 200 осіб, і такі легіони вирушають через певні проміжки часу. Таким чином, якщо підрахувати, то за останній тиждень ми продали 5000 квитків.

– Скільки працівників будуть забезпечувати безпеку під час забігу?

– Наша команда в день проведення заходу буде налічувати від 100 до 150 осіб – це залежатиме від кількості проданих квитків. Вони відповідатимуть за реєстрацію, безпеку тощо.

– Скільки коштує участь у забігу?

– перші 400 квитків було продано за 859 гривень, щомісяця вартість участі у складі команди зростає, і на сьогодні вона досягла 1125 гривень, для окремих учасників вартість 1235 гривень. Для компаній діє спеціальна цінова пропозиція, про яку можете отримати додаткову інформацію, відвідавши наш сайт legionrun.com.

Хотів би побажати учасникам удачі і хорошого забігу, бути готовим до участі в новому заході, який багато хто з вас раніше не бачив і після участі в якому ви станете сміливішими, сильнішими і успішнішими.

Попередній матеріал
"Газпром" більше не може нам диктувати свої умови: що розповів в ексклюзивному інтерв'ю Андрій Коболєв
Наступний матеріал
Як дешево злітати в Європу: лайфхаки від мандрівника Ореста Зуба
Теги:
Loading...