5 канал

Компаніченко: така природа московитів – вкрасти назву, історію і навіть музику

До програми "ЗА ЧАЙ.COM" завітав кобзар і лідер гурту "Хорея Козацька" Тарас Компаніченко.

"У фільмі Олеся Саніна "Поводир, або Квіти мають очі" він зіграв роль одного з розстріляних "совєтами" сотень кобзарів. Їх нащадком є наш гість – кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту "Хорея Козацька", мистецтвознавець Тарас Компаніченко. Що таке культурний опір, для чого пісні XVI століття на східному фронті, що робити із жертвами інформаційної війни? Що за таємниці відкрив Тарас Компаніченко, коли досліджував музику українського серердньовіччя та барокової доби. Є що розпитати. Чаюємо з Тарасом і його вірною кобзою о 23:10", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Дивіться також: Шкляр: Це триває столітня російсько-українська війна, але нам треба проводити деокупацію Києва - відео

Довідка. Тарас Компаніченко народився у Києві в 1969 році. Активіст українського культурного опору в пост-радянські часи. Кобзар, бандурист і лірник, лідер гурту "Хорея Козацька", з 2008 року – заслужений артист України.

Походженням із родини депортованих козаків Глухівського повіту — мати виросла на засланні у Архангельській області Російської Федерації, куди росіяни примусово вивезли її батька. Батьки, кандидати технічних наук, докладали всіх зусиль, щоби син виростав в українському середовищі. Коли Тарас був маленьким, батько подарував йому бандуру, з якою хлопець уже не розлучався.

Дитинство минало в районі Академмістечка у Києві. Навчався в Українській академії мистецтв. З кінця 1980-х років — у національному русі, член Спілки Незалежної Української Молоді (СНУМ).

Учасник багатьох показових виступів на бандурі ще в часи радянської окупації. Значну частину репертуару становлять епічні твори: думи, старовинні канти Почаївської лаври, так звані запорозькі пісні, козацькі псалми, лицарські пісні, невольничі плачі, богомільні пісні, побожні псальми та канти, духовна та світська лірика, "дідівські" пісні.

Під час Революції Гідності дав десятки концертів на Майдані, виконував пісні військового циклу. З 2014 року виступає у зоні АТО. 

Попередній матеріал
У держбюджеті-2017 передбачено 75 мільйонів на операції з відновлення слуху дітям – Гройсман
Наступний матеріал
"Приїхав до Москви, доповів про виконання": у МВС показали зізнання підозрюваного у вбивстві Мамчура
Loading...
Декомунізація проходить фактично комуністичними методами – міністр культури

Декомунізація проходить фактично комуністичними методами – міністр культури

Міністр культури розповів, коли до України повернеться "скіфське золото" - відео

Міністр культури розповів, коли до України повернеться "скіфське золото" - відео

ТОП-10 культурних подій у 2016 році: перемога на Євробаченні та солодке диво українського "архітектора десертів"

ТОП-10 культурних подій у 2016 році: перемога на Євробаченні та солодке диво українського "архітектора десертів"