Укрінформ

Холодницький: Зняття недоторканності з Онищенка треба розглянути до кінця сесії – бо слідство зупиниться

Заступник генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в ефірі "5 каналу" розповів про те, що: арешт нардепа Онищенка, який нині вільний у пересуванні, залежить лише від швидкості розгляду цього питання парламентом; пхати справу до суду через те, що хтось у Фейсбуці щось пише, САП не буде; пожежа в Солом’янському суді дещо загальмувала роботу; у слідства наразі немає жодних підстав для висування підозр Кононенку; у справі "чорної бухгалтерії" ще будуть допити і виклики; у країні найбільші корупціонери ті, хто має свої політичні партії; через втручання інших органів у підслідність НАБУ винні можуть уникнуть відповідальності

ДЕСЯТИЛІТТЯМИ ОБГОВОРЮЄТЬСЯ ПИТАННЯ ПРО ЗНЯТТЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ І СУДДІВСЬКОЇ НЕДОТОРКАННОСТІ. І ДЕСЯТИЛІТТЯМИ, НА ЖАЛЬ, ЦЕ ТІЛЬКИ СЛОВА. МОЖЛИВО, ВЖЕ ЧАС ПЕРЕЙТИ ДО ЯКИХОСЬ ДІЙ

– Зважаючи на те, що сьогодні ви прийшли до Верховної Ради, по-перше, чи ви мали можливість зустріти того народного депутата – Олександра Онищенка, через якого ви власне і прийшли?

– Скажу так. Не те, що прийшов, просто проїжджав біля Верховної Ради, оскільки зранку я забрав подання, підписане прокурором. Я йому вдячний за те, що він оперативно розглянув і погодив внесене мною подання і оперативно підписав і підтримав нашу позицію. І просто, враховуючи що від Генпрокуратури до Антикорупційної прокуратури все одно шлях пролягає через Верховну Раду, тому мною було просто спонтанно вирішено, щоб не їхати на роботу, потім доручати секретарю. Це все час, ті круги не намотувати. Просто дійсно вирішив сам це зробити для оперативності, по-перше, адже від моменту подання до Генеральної прокуратури до моменту його надходження до Верховної Ради пройшло рівно 24 години всього, а не місяці, тижні, як було раніше. І тому я особисто вирішив це зробити тільки з цієї причини.

– Олександра Онищенка ви не мали можливості бачити?

– Не бачив.

– Вам відоме його місцезнаходження? Тому що чимало хто помітив, що сьогодні його у Верховній Раді не бачили. Принаймні, можливо, десь був, але не трапився на очі тим, хто за ним стежив. Хоча днями ще бачили, що він знаходився у сесійній залі. Ви знаєте, де він зараз перебуває? Є можливість того, що він уже виїхав?

– Така можливість є, вона абсолютно законна, адже він є народний депутат України, в нього є депутатський імунітет, який у силу наших діючих законів є абсолютно і фактично. Жодний правоохоронний орган не має права ані прослуховувати, ані стежити за народними депутатами навіть до ухвал якихось судів. Тому він абсолютно вільний зараз у своєму пересуванні. І де він зараз є, я не можу сказати.

ДОКИ НЕ БУДЕ ПОСТАНОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ, ОНИЩЕНКО АБСОЛЮТНО ВІЛЬНА ЛЮДИНА. І МОЖЕ ЩЕ 200 РАЗ З’ЇЗДИТИ В ЄВРОПУ І ПОВЕРНУТИСЯ

– Це вже, здається, четвертий раз, коли відповідні органи мають питання до народних депутатів. Жоден ыз них не завершився успіхом: хтось втік, хтось спокійно повернувся до сесійної зали у видозміненому вигляді. Ваші прогнози щодо цієї справи.

– Це четвертий, як ви кажете, народний депутат, з якого була спроба зняти недоторканність. Але це перша спроба антикорупційних органів, тому будемо надіятися, що Верховна Рада оперативно і в межах закону підтримає наші доводи, адже попередня практика зняття імунітету показала те, що все-таки все треба робити по закону, бо є суд, який всі ці рішення може скасувати. От якщо їх так з ноги вносити зразу, незважаючи на всі докази, які би вони були переконливі чи достатні. Тому ми змушені коритися в силу тих чи інших законодавчих норм вимогам закону. А інше питання власне до самих парламентаріїв, адже вже десятиліттями обговорюється питання про зняття депутатської і суддівської недоторканності. І десятиліттями, на жаль, це тільки слова. Можливо, вже час перейти до якихось дій і показати суспільству і народу про те, що всі рівні перед законом.

– Я думаю, що ви стежите за тим, що пишуть у соціальних мережах. І от там вже є такі підказки від журналістів і від народних депутатів, на що варто звернути увагу. Один із таких моментів – те, що Олександр Онищенко голосував разом з депутатською групою "Воля народу" за призначення генерального прокурора Юрія Луценка. Чи може це стати перешкодою в подальшому притягненні його до відповідальності?

– Я не думаю, що це може бути якоюсь перешкодою, адже за генерального прокурора голосував весь парламент необхідною кількістю голосів. Я дякую генеральному прокурору, який, прибувши із Брюсселя вчора, оперативно розглянув це подання, погодив його, підтримав моє подання. І завдяки цій оперативності, ми вже сьогодні його завезли у Верховну Раду. І вже зараз питання щодо оперативності вже більше залежить від парламентаріїв і тільки від них.

– Там були звинувачення в тому числі журналістів, які перші оприлюднили цей момент про питання Антикорупційної прокуратури до Олександра Онищенка, в тому, що це могло бути підказкою для того, щоб він втік за межі країни. Це мав бути сюрприз? Чи ця людина до вас справно сюди ходила, їй було відомо?

– Жодного разу він не приходив. У березні, коли були проведені обшуки в певному приміщенні, які належать йому, він викликався на допит, але відмовився, мотивуючи тим, що він нардеп. Слідство від цього не повинно зупинятися. Розумієте, підказка йому – це є закон про статус нардепа і імунітет. Якби ми би не таїли, чи спробували якусь таємницю... була таємниця по проведенню низки обшуків. Ми їх планували раніше, але у зв’язку з пожежею в Солом’янському суді, який є фактично базою в НАБУ, ми змушені були перенести ці дії з понеділка на середу. Але враховуючи те, що в нього є імунітет, і доки не буде навіть не рішення регламентного комітету, доки не буде постанови Верховної Ради, він абсолютно є вільна людина. І, знаєте, може ще 200 раз з’їздити в Європу і повернутися.

5 канал

ПО ОНИЩЕНКУ НАША ПОЗИЦІЯ ЧІТКА – МИ ЗІБРАЛИ ДОСТАТНЬО ДОКАЗІВ, У ТОМУ ЧИСЛІ І НЕГЛАСНИХ СЛІДЧИХ ДІЙ, ІНШИХ ДОКАЗІВ, ЯКІ ДОВОДЯТЬ, ЩО ЦЕ САМЕ ВІН – ОРГАНІЗАТОР

– Ви згадали пожежу в Солом’янському суді: що надважливого могло там згоріти, пропасти? І чи ви маєте на меті, собі на думці якусь справу, через яку гіпотетично могла трапитись така пожежа?

– У нас там зараз слухається справа Пасішника, її саме цей суд розглядає. Плюс, щоб розуміли, відповідно закону, Солом’янський суд є, як я вже казав, базовим для Антикорупційного бюро. І всі наші клопотання, фактично всі – відсотків 75-80 – розглядаються саме слідчими суддями Солом’янського районного суду, оскільки цей суд обслуговує територію, де розташоване НАБУ. І всі клопотання, тимчасові доступи, обшуки, деякі негласні слідчі дії, всі йдуть через Солом’янський районний суд міста Києва. І власне наші клопотання про обшуки були внесені, підготовлені ще в суботу-неділю. Ми були готові в понеділок зранку заїхати, щоб зменшити ризик витоку інформації – день у день провести. Тобто отримати зранку ухвалу і зразу їх реалізовувати. Але виходячи з тою пожежею, ми змушені були почекати, бо там був пошкоджений сервер і просто комп’ютер не розписував суддів слідчих, тому отак.

– Ви згадали прізвище Пасішник. Воно йшло останніми місяцями в комплекті з двома іншими прізвищами – Кононенка і Амбромавичуса. На якому етапі ці справи перебувають? І коли у вас будуть теж сформульовані питання такі ж, як до пана Онищенка?

– По цьому провадженню слідство дійсно триває. Справа Пасішника – це лише один з епізодів, виділений з цієї загальної справи. Слідство на даний час не володіє жодною інформацією, жодною підставою, щоб пред’являти підозру Кононенку. І не зважаючи на те, як у соцмережах це публікують. Адже ми повинні діяти по закону. Вибачте, якщо заявник і, власне, свідок Кононенко, і Пасішник, всі троє підтверджують, що Кононенко не має жодного впливу, то пхати справу до суду через те, що просто хтось у Фейсбуці щось пише, ми не можемо. Треба робити все по закону. По Онищенку наша позиція чітка – ми зібрали достатньо доказів. У тому числі і негласних слідчих дій, інших доказів, які доводять, що це саме він організатор. І ми будемо свою позицію відстоювати до кінця.

Я, НАПРИКЛАД, ВЖЕ НІКОМУ НЕ ВІРЮ. І МИ ДІЙСНО ВСІМ, КОГО ДОПИТУЄМО, ПРОПОНУЄМО ДОБРОВІЛЬНО ПРОЙТИ ПОЛІГРАФ

– "Чорна бухгалтерія"Партії регіонів також ваша справа.Викликаються ті люди, які є учасниками Центрвиборчкому. На якому етапі це перебуває? І чому лише члени ЦВК викликаються вами? І якщо це неправда, то просто розкажіть кого ще запрошували до себе на бесіду?

– Знаєте, для чого створювалося Антикорупційне бюро, для чого створювалася Антикорупційна прокуратура? Для того щоб боротися з корупцією у вищих ешелонах влади. І ми не будемо викликати прибиральниць, ми не будемо викликати секретарів, тому що нам це нецікаво. Наша специфіка, наша підслідність – це є вищі посадові особи. Тому саме для цього створювалися наші органи, щоб вищі посадовці ходили на допити, отримували підозри і таке інше. Якщо комусь вигідно зі своїх походів для допиту як свідка робити піар-кампанію, це їхнє право. Але я наголошую, що слідство – це не є піар-акція. І робити з цього шоу я просто не рекомендую, бо це знову спрацює зрештою негативно для тих, хто це робить.

– Ви не скажете, на кого натякаєте?

– Ми всі бачили. Якщо брати "чорну бухгалтерію", я вашим колегам з інших каналів колись сказав, що враховуючи те, наскільки там скандальні публікації, ви хочете наскільки попередньо свідчити про те, як влада фактично продавалася і купувалася. Я, наприклад, вже нікому не вірю. І ми дійсно всім, кого допитуємо, я як процесуальний керівник, ми всім пропонуємо добровільно пройти поліграф. У тому немає нічого протизаконного. Так, ми по КПК не маємо права змусити їх проходити, але ми можемо запропонувати. Людина має право або відмовитись, або погодитись. Так як це зробила Жанна Усенко-Чорна, вона погодилася на цей поліграф, я думаю, допитаємо наступного разу з ним.

– Андрій Магера і пан Охендовський відмовились. Чи це для вас щось означає?

– Нічого не означає, це їхнє особисте право, тобто це хай суспільство ставить свою крапку і свою думку формулює про ті чи інші нюанси. Але я не розумію – якщо впевнені у своїй правоті, то чого відмовлятися. Я просто як людина не розумію. Я, наприклад, вже не розумію як прокурор, чого свідок приходить на допит з адвокатом? Чого…

– Це ви про Андрія Магеру? Він до нас приходив на ефір і говорив, що прийшов з адвокатом.

– Якщо свідок, то чого з адвокатом? Чисто таке бачення як громадянина, що напевно або щось боїться, або щось… Я не готовий коментувати, це його треба питати. Але не треба перетворювати звичайний похід на допит як свідка на шоу-кампанію.

– Ви взяли зразки їхніх почерків. Чи це означає, що ви маєте якісь крамольні документи, підписані ними?

– Зразки були взяті лише у голови ЦВК Охендовського, і далі будемо перевіряти.

– Крім членів ЦВК у справі "чорної бухгалтерії" ви ще когось із високопосадовців викликали?

– Є певна тактика і стратегія досудового розслідування. Ми працюємо, і ще будуть виклики, ще будуть допити. Я думаю, що будуть підозри. Але для цього треба час, треба провести експертизи, треба провести ті чи інші слідчі заходи.

5 канал

ТАК У НАШІЙ КРАЇНІ ВИЙШЛО, ЩО КОРУПЦІЯ І ОЛІГАРХІЯ ЗРОСЛИСЯ В ОДНЕ. І НАЙБІЛЬШІ ОЛІГАРХИ – ЦЕ НАРОДНІ ДЕПУТАТИ, ТАК ВИХОДИТЬ. НАЙБІЛЬШІ КОРУПЦІОНЕРИ – ЦЕ ТІ, ЯКІ МАЮТЬ СВОЇ ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ

– Зараз тривають обшуки в МАУ. Чи Антикорупційна прокуратура задіяна в цьому? І оскільки з’явилося звинувачення в тому, що це може бути тиск на певних людей, ви можете підтвердити чи спростувати? Чи хтось перешкоджає вам, можливо, в цьому слідстві?

– Справа МАУ, обшуки, які були проведені в МАУ, дійсно були проведені детективами і прокурорами Антикорупційної прокуратури і НАБУ. Була отримана відповідна ухвала суду на обшук, адже спочатку... Є розслідування, які стосуються Державіаслужби і зловживання в цьому державному органі. Ми запропонували перед тим дати добровільно необхідні документи. Юристи МАУ вирішили, напевно, проявити надвисоку юридичну обізнаність, почали нам фактично відмовляти, мотивуючи різними смішними причинами, про те, що і папір не того кольору і таке інше – різні формальності. Тому ми, розуміючи, що фактично йде затягування слідства, вирішили звернутися з обшуком. Суд наші мотиви вислухав, дав дозвіл на цей обшук, який ми успішно провели. І зараз аналізуються докази, документи, речі, які ми там виявили. Буде дана правова оцінка. Звичайно, що політичне замовлення було – всі кричать же, що прив’язують до тих... Онищенко один олігарх там, МАУ – це Коломойський, кажуть, розумієте... Так давайте, для чого створені антикорупційні органи? Якщо ми будемо тільки дмухати на холодне і переживати, вибачте, що когось десь там не подумав, що на нього політично тиснуть, ну тоді взагалі нікого не будемо викликати. Може тоді поставимо амбарні замки, скажемо "не треба нам розслідувати". Для чого ми тоді створені? Вибачте, але так у нашій країні вийшло, що корупція і олігархія зрослися в одне. І найбільші олігархи – це народні депутати, так виходить. Найбільші корупціонери – це ті, які мають свої політичні партії. І, звичайно, що зараз саме вигідніше кричати, що це є політичне замовлення. Ми до цього готові, ми знаємо, що з нами народ, і ми будемо це все ламати. Вистачить красти у країні, давайте жити по-чесному, і будуть щасливі всі, а не тільки один відсоток населення.

МИ ПЕРШІ НА ЦЬОМУ ШЛЯХУ, І НАМ НЕМАЄ КУДИ ОБЕРТАТИСЯ. ТИМ, ХТО ПРИЙДЕ ПІСЛЯ НАС, БУДЕ ПРОСТІШЕ, БО В НИХ УЖЕ БУДУТЬ НАПРАЦЮВАННЯ, ШТАТ, СПРАВИ, ПОКАЗНИКИ, ЯКАСЬ БАЗА. А МИ ЦЮ БАЗУ СТВОРЮЄМО

– Ви говорите такі ідеалістичні речі. Чи вам ніхто не перешкоджає, чи немає перепон у розгляді тих справ, з’ясування обставин в цих гучних справах? Можливо наявність великої кількості антикорупційних органів сплутує карти?

– Знаєте, на відміну напевне від наших політиків, те що говорю, я ще в це вірю. Я хочу дійсно, щоб у нас змінилася країна на краще. Якщо так, що Божа воля, що цей конкурс виграли Ситник і Холодницький і антикорупційні органи, напевно треба для чогось працювати і чогось досягати. І про перешкоди. Знаєте, ніхто в очі не скаже, що буде перешкоджати. Ніхто ніколи тобі нічого не скаже, всі будуть тобі по спині хлопати, аплодувати. Але, як у тому мультику, дулю ззаду будуть тримати все одно. Тому що бути корупціонером у країні, де слово "корупція" синонім країни – це дуже важко. Тим більше у нас ще та особливість НАБУ, із Ситником – ми перші на цьому шляху, і нам немає куди обертатися. Тим, хто прийде після нас, буде простіше. Бо в них уже будуть напрацювання, штат, справи, показники – у них уже буде якась база. А ми цю базу створюємо, і вона за півроку, рік чи два, вона, звичайно, буде. Кричати з трибуни парламенту: "За що ми їм гроші платимо?" Кричати, що "давайте вже результати". Так вже докричалися в 1937 році, коли розстрілювали всіх без суду і слідства – можна й так, але тоді ефекту не буде. Тоді буде просто терор. І говорити про якісь такі перешкоди прямі, звичайно, що мови нема. Інше питання…

– Про дулі оці, про які ви згадали, які за спиною крутять, ви відчуваєте?

– Звичайно, що відчуваю. Але, знаєте, вони такі... як колись хтось казав із політиків: "Україна цікава країна – у нас корупція є, але корупціонерів немає". Так само всі відчувають ці дулі, але побачити їх дуже складно. Тому, звичайно, є питання про втручання інших органів у нашу підслідність.

Укрінформ

ПІАР-КАРТИНКА ПРИВЕДЕ ДО ТОГО, ЩО ВИННІ ОСОБИ ФАКТИЧНО УНИКНУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЧЕРЕЗ ПОРУШЕННЯ ПРОЦЕСУ. ПІАР ОДНИХ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ТИМ, ЩО БУДУТЬ ВИПРАВДУВАЛЬНІ ВИРОКИ ПО ВІДНОШЕННЮ ДО РЕАЛЬНИХ БАНДИТІВ

– А хто втручається?

– Різні органи. Подивіться у ЗМІ публікації моїх колег із наших органів, з інших правоохоронних органів. Піар-картинка просто приведе до того, що винні особи фактично уникнуть відповідальності через порушення процесу. Адже неуповноважені органи займаються і розслідують справи, які їм непідслідні. А потім раптово згадують, що це підслідність НАБУ і передають ці справи. А це проблема, тому що...я вже з цим борюся, я вже кричу всім, але, на жаль, не чують, ніхто не хоче розібратися в нормах, які виписані в Кодексі. Нікого не дивує, що на ДТП виїжджає поліція, правда? А чого не виїжджає прокуратура, чого не виїжджає СБУ? Тому що це поліція. А коли провадження, де чітка підслідність НАБУ, ми бачимо піар-картинки про те, що хтось інший, невідомо хто там піариться, а потім через два, три, чотири місяці всі згадують, що це не їхня підслідність, і, вже як на смітник викидають нам цю справу. Так не може бути, тому що кожен повинен робити свою роботу.

– Ви зараз говорите, я згадую, що насправді, якщо згадувати про приклади, то у журналістів виникали питання у зв’язку з останнім затриманням. Йдеться про пана Кошеля, пов’язаного з діяльністю пана Курченка. Це представлення було з боку військової прокуратури, чому?

– Запитайте це у військової прокуратури. Пан Кошель – це є ті справи, які не стосуються справ Майдану. Є перехідні положення КПК. І ті справи, які були, так звані справи Майдану, дійсно повинні розслідуватися тими органами, які їх розпочали, тобто чи це четвертий департамент спецрозслідування Горбатюка, чи це... генеральний прокурор сам повинен вирішувати. Але інше питання – це нові справи, нові затримання гучні, де проводились слідчі дії, де оголошується підозри, де справа розслідується місцями, а потім на третій, четвертий місяць нам скидається. Наприклад, остання справа – таких зараз цього тижня дуже багато – в березні прокуратурою Донецької області було викрито на хабарі суддю, Волноваського, здається, району. У березні проводилися слідчі дії, в тому числі негласні. Суддя це є чіткий клієнт, скажемо так, Антикорупційного бюро. І прокуратура Донецької області не має жодного права їх розслідувати. І вони в березні оголосили підозру, зараз уже червень, вони тільки через чотири місяці згадали, що це ж не їхня підслідність. А що ми маємо зараз там розслідувати, коли вже чотири місяці валандається, вибачте на слові, в Донецькій області. І таких випадків багато. Цього тижня військова прокуратура нам прислала справу по сільському голові в Сумській області, якого вони з пафосом у травні затримували на 2,5 мільйона гривень. Розумієте, піар одних закінчується тим, що будуть виправдувальні вироки по відношенню до реальних бандитів…

– Тобто їм стає не цікавою ця справа і вони вам перекидають? Чи чим керуються?

– А я не знаю. Я не знаю, яка мотивація може бути, адже, наголошую, кожен повинен робити свою роботу. Але реалізовувати і проводити негласні слідчі дії, потім через місяць відправити нам, тому що виявилось, що це ж підслідність НАБУ. А чого ж ви тоді цим займаєтесь до цього? Адже ви розумієте – оголошення підозри це є 80% з цього провадження фактично. І жодних інших доказів після оголошення підозри фактично майже нереально зібрати. Які ще докази? Адже до оголошення підозри йдуть негласні слідчі дії, йде вручення, давання і брання хабара, наприклад, якщо брати справу про хабарі. А в силу КПК, який чітко каже – стаття 87 частина 3, що не мають права органи розслідувати ці провадження, якщо вони є не уповноважені цим Кримінальним процесуальним кодексом. А їхнє повноваження регулюється статтею 216, яка регулює підслідність – це до того, що ми повертались спочатку: ніхто не виїжджає на ДТП – ні СБУ, ні податкова міліція. Має виїжджати поліція. Розумієте, я змушений доводити ті речі, які є абсолютно зрозумілими. От я того не чекаю, ну я чекав, що вже якось буде, є юристи, чого я змушений доводити. Це для простого громадянина, щоб пояснити – у вас болить зуб і ви до кого йдете?

– До стоматолога.

– А чого не до уролога? Хоча і той, і другий лікарі, і обидва вчилися в медінституті. Тому що в кожного своя специфіка. Так само і тут. І той, і другий прокурор, тільки той за одну відповідає ділянку, а той за зовсім іншу. Для цього КПК виписаний, для цього підслідність визначена. Для того, щоб кожен робив свою роботу. Ми не їдемо в зону АТО і не розслідуємо військові злочини, тому що це не наша підслідність. Так само, як податкова міліція не буде розслідувати справи, пов’язані з торговцями наркотиками, тому що це не їхня підслідність.

– Давайте прикладами. Військовий прокурор АТО Костянтин Кулик зокрема оголошував про затримання Андрія Кошеля, пов’язаного з діяльністю Сергія Курченка. Чому? І чи Антикорупційна прокуратура має питання до пана Кулика, оскільки раніше піднімались такі питання у зв’язку із зокрема його діяльністю?

– Я не готовий сказати, яке відношення там має саме пан Кулик. Це запитайте може власне його. У нас є дійсно кримінальне провадження, яке розслідується за фактом незаконного збагачення.

– Щодо Кулика?

– Не щодо, підозра ще не оголошена – за фактом. Я думаю, це провадження... Там є старший групи, там є старший представник, це є мій перший заступник Грищук Максим Олександрович, який є також учасником АТО і на своїй шкурі відчув, що таке обороняти аеропорт, а не на словах. Я думаю, це питання зараз на завершальній стадії по цьому провадженню, думаю, він розповість більше, щоб не порушити таємницю слідства. Він є процесуальний керівник, хай він скаже, це буде окремо. А питання, чого там розслідується Курченко? Ну запитайте власне військову прокуратуру, яка цим займається.

Facebook / Назар Холодницький

Я БИ ХОТІВ, ЩОБИ ПОДАННЯ ЩОДО ОНИЩЕНКА БУЛО РОЗГЛЯНУТЕ ДО ЩЕ ЗАКІНЧЕННЯ ЦІЄЇ СЕСІЇ. ЯКЩО БУДЕ ДО ВЕРЕСНЯ, ТО ФАКТИЧНО СЛІДСТВО СТАЄ

– І наостанок, повертаючись до того, що ми розпочали. Скільки ви собі, можливо, віддаєте часу на те, щоб у справі Онищенка хоча б дійшло до питання позбавлення його недоторканності?

– Питання позбавлення недоторканності, я собі не можу ставити рамки, тому що це повинна зробити Верховна Рада.

– Це короткотривала чи довготривала перспектива?

– По-різному. Суддю Бурана, щоправда, там був інший комітет Верховної Ради, ми позбавили недоторканності за 40 годин, за півтори доби. Тут регламент настільки захищає нардепів. От зараз клопотання надійшло. Тобто ми, правоохоронні органи – Антикорупційна прокуратура, генеральний прокурор, Антикорупційне бюро – ми зробили все, що від нас залежить, щоб оперативно це все доставити до Верховної Ради. Зараз же регламент передбачає 20 днів на розгляд, потім там ще дається п’ять днів, для того щоб депутат пояснив, а його немає, може не пояснити. А потім, самі розумієте, зараз літо, футбол, канікули. І я просто єдине, що я би хотів, щоби це подання було розглянуте до ще закінчення цієї сесії. Якщо буде до вересня, то фактично слідство стає.

– Є час до середини липня, спостерігаємо.

Ольга Сніцарчук, "5 канал" 

Попередній матеріал
Поліцейська спецоперація у Маріуполі завершилася успішно – подробиці
Наступний матеріал
Поблизу Станиці Луганської ворог перетнув лінію розмежування та споруджує опорний пункт – розвідка
Теги:
Loading...

"Перший пішов": одному із фігурантів "газової справи" призначили арешт і заставу 200 млн

У Генпрокуратурі назвали прізвище затриманого фігуранта "газової справи"

Схеми Укргазвидобування: під час обшуків НАБУ затримало 10 осіб

Холодницький: Про "чорну бухгалтерію" ПР та можливий арешт народного депутата Онищенка