Генадій Зубко 5 канал

Зубко пояснив, чому теплопостачальні підприємства не можуть виплатити своїх боргів

Політик розповів про рішення Кабміну щодо реструктуризації боргів комунальників

Віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко у програмі "Погляд" на "5 каналі" розповів про ухвалення рішення щодо реструктуризації боргів теплопостачальних підприємств.

Він зазначив, що загальне реформування теплоенергетики відкладалося дуже багато років. "Комунальні підприємства були практично включені в дуже серйозну заплутану схему взаємозаліків, тому що одна ціна була для населення, інша для бюджетних установ, третя для інших споживачів. Тому в принципі відбувалося те, що клірингові розрахунки, фінансова ситуація навколо цих підприємств завжди створювали купу боргів з боку держави за бюджетні установи за тепло, яке постачається бюджетним організаціям", – розповів Зубко.

Віце-прем'єр-міністр продовжив: "І відбувалося таким чином, що в цьому всьому клубку взаємозаліків накопичилася купа боргів, які сьогодні безпосередньо теплопостачальні підприємства розв'язати не можуть. Тому саме закон, який, у першу чергу, дає можливість реструктурувати на 5 років борги, які стосуються "Нафтогазу" і на які не будуть нараховуватися штрафи і пені. І ті штрафи і пені, які були нараховані до цього часу, можуть бути списані після того, як ці борги будуть реструктуровані".

Політик наголосив, що це лише перший крок до того, щоб відновити фінансову стабільність теплопостачальних підприємств, "у тому числі при залученні інвестицій".

Зубко додав: "А друге рішення на сьогоднішньому уряді – що саме врахувати в частині обов'язкових платежів за газ за соціальним напрямком, за виплатою заробітної плати, ще й дати можливість розраховуватися за інвестиційними зобов'язаннями – це стосується тіла залученого кредиту, або проценти зробити таким чином, щоб підприємства змогли залучити фінанси на свою модернізацію і своє відновлення".

Повну версію інтерв'ю читайте у матеріалі: Зубко розповів про два можливих варіанти зменшення вартості комунальних послуг – інтерв'ю.

Попередній матеріал
Лисенко: Внаслідок бойових дій в АТО постраждали дев'ять українських бійців
Наступний матеріал
Порошенко переговорив з Олландом: призначено консультації на рівні радників держав "нормандської четвірки"
Теги:
Loading...
Зубко розповів про два можливих варіанти зменшення вартості комунальних послуг – інтерв'ю

Зубко розповів про два можливих варіанти зменшення вартості комунальних послуг – інтерв'ю

Комунальні тарифи не зменшуватимуться – віце-прем'єр Зубко

Комунальні тарифи не зменшуватимуться – віце-прем'єр Зубко

Субсидії отримають навіть ті, хто має заборгованість за "комуналку" – Розенко

Субсидії отримають навіть ті, хто має заборгованість за "комуналку" – Розенко

Держборг України за місяць зріс на 46,8 млрд гривень

Держборг України за місяць зріс на 46,8 млрд гривень