Знову дорожчає долар (репортаж)

  Доларами від МВФ влада намагатиметься стримати раптове зростання попиту на американську валюту, і панічне підвищення її курсу, яке спостерігається в Україні останніми днями. Сьогодні прем`єр Юлія Тимошенко заявила, що долар має коштувати не більше шести з половиною гривень. Експерти ж вважають, що паніка на валютному ринку триватиме ще як мінімум зо два тижні.
  Наталія Жижко, 5 канал: "У цьому місяці громадяни купили удвічіі більше валюти, ніж, наприклад, у травні. Одна з причин такого ажіотажу - прогнозована на осінь девальвація гривні".

  За курсом валют українці стежать так само пильно, як за погодою. Тож до можливих стрибків долара восени вирішили підготуватися завчасно і побігли до обмінних пунктів.

  Скуповують долари й банки - щоб розрахуватися зі своїми зобов`язаннями. А от валютна пропозиція - невелика. Інтервенцій НБУ замало, щоб задовольнити такий  попит. Головна ж причина нинішнього здорожчання долара - чергове напруження між Нацбанком та комерційними фінустановами.

  Експерт каже, нинішнє зростання триватиме недовго. За кілька тижнів курс має повернутися до позначки сім-дев`яносто - вісім гривень. Але лише у тому разі, якщо  нацбанк збільшить валютні інтервенції, а комерційні установи припинять створювати штучний дефіцит доларів. Виконувач обов`язків міністра фінансів прогнозувати курс гривні відмовляється. Однак упевнений - після виділення чергового траншу МВФ справи підуть краще.

  Прем`єр-міністр, яка й досі вважає, що долар має коштувати не більше шести з половиною гривень, у  змові проти національної валюти звинуватила комерційні банки. Приборкати спекулянтів Юлія Тимошенко спробує з допомогою податківців.

  А поки чиновники думають - люди діють на свій страх і ризик. Ті, хто має вдома бодай якийсь валютний запас, тримають його недоторканим. А ті, хто не має, купують долари та євро.

  Наталія Жижко, Ольга Кошеленко, Владислав Калінін, Максим Шинкаренко, 5 канал


  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (9.96Мб)
  Попередній матеріал
  ЦВК: Президентські вибори обійдуться у більш, ніж 1 млрд 700 млн грн
  Наступний матеріал
  Репортаж про подружжя пенсіонерів які ростять маленьких білок
  Теги:
  Loading...