Дизельне паливо
Дизельне паливо 5 канал

Запровадження мит на імпорт палива з РФ ініційовано на підставі фальшивих аргументів – "Укрметалургпром"

Читайте по-русски
Експерти вказують, що ініціатори не говорять про можливі наслідки для населення України

Запровадження мита на імпорт дизельного палива та скрапленого газу з Росії призведе до погіршення рівня життя українців і вдарить по вітчизняній економіці. Про це йдеться у зверненні об'єднання "Укрметалургпром" до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, передає 112.ua

Українські виробники нафтопродуктів ще 21 січня ініціювали запровадження мит на імпорт дизельного палива та скрапленого газу з РФ. Скаргу до Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі надіслали ПАТ "Укртатнафта", ПАТ "Укрнафта" та АТ "Укргазвидобування". Неформальна група "Приват" олігархів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, яка має частки у перших двох компаніях, вимагає з іншими учасниками ринку запровадження 25% мита на імпорт російського палива.

У листі ОП "Укрметалургпром" до Милованова мовиться, що аргументи виробників нафтопродуктів не витримують критики експертів, а підстав для початку антисубсидиційного розслідування щодо імпорту дизельного палива в Україну – просто нема.

"Протягом 2015-2019 років об'єми виробництва дизельного палива Кременчуцьким НПЗ щороку збільшуються в середньому на 9%; загальний приріст об'ємів виробництва дизельного палива Кременчуцьким НПЗ за останні 5 років становить 40%. Приріст об'ємів виробництва дизельного палива Кременчуцьким НПЗ у 2019 році пришвидшився, і в ІІ півріччі 2019 року підприємство виробило на 13% більше від об'ємів І півріччя", – йдеться у зверненні до урядовця.

Водночас, зазначають фахівці, протягом 2018-2019 років об'єми імпорту дизельного палива з Російської Федерації знизилися на 8%. Падіння об'ємів імпорту дизельного палива з Росії у 2019 році пришвидшилося, і у II півріччі порівняно з попереднім із РФ імпортували на 20% менше.

Аналіз впливу при введенні імпортного мита в розмірі до 5% Укрметалургпром

"Ці факти абсолютно не корелюють з аргументацією, яку наводять заявники. ЗМІ повідомляють, що основним доказом, який наводять заявники, є наявність у РФ механізму "від'ємного акцизу". Однак цей механізм був запроваджений у Росії лише з 1 січня 2019 року, і, якщо проаналізувати вищенаведені факти, то його наслідки мали позитивний ефект для основного українського виробника дизельного палива та негативний ефект для імпорту дизельного палива з РФ", – мовиться у листі.

Зважаючи на це, "Укрметалургпром" просить Милованова відмовити заявникам у розслідуванні, оскільки запровадження таких мит "поглибить кризу в гірничо-металургійному комплексі України та призведе до погіршення соціального рівня життя населення України".

Попередній матеріал
Міністерка Скалецька, яка заявляла, що залишиться на карантині, покинула санаторій "Нові Санжари" (оновлено)
Наступний матеріал
Металурги звернулися до Милованова через неприпустимість уведення мита на імпорт дизпалива та автогазу з РФ – аргументи
Теги:
Loading...