Данило Гетманцев
Данило Гетманцев 5 канал

Замість податкової міліції: як обиратимуть голову майбутнього Бюро фінрозслідувань та що кажуть у комітеті ВР

Читайте по-русски
Попередньо, у новому держоргані планували працевлаштувати 4 тисячі держслужбовців

Керівника майбутнього Бюро фінансових розслідувань обиратиме спеціально створена комісія на відкритому конкурсі. Таку правку підтримав фінансовий комітет Верховної Ради, який готує до другого читання законопроєкт про створення БФР.

Незалежна комісія складатиметься із 9-х членів, троє з яких - будуть представниками міжнародних донорських організацій.

Позицію щодо кількості працівників у майбутньому держоргані у комітеті поки не узгодили. Кажуть, запропонувати цифру мають профільні відомства, зокрема, міністерство фінансів, якому і буде підпорядковуватися новостворений орган виконавчої влади.

Попередньо, планували працевлаштувати 4 тисячі держслужбовців.

"Якщо десь працює тисяча, а тут ми пишемо 4, я хочу щоб мені хтось довів, що треба саме 4, це має бути аргументована позиція", - прокоментувала Ольга Бєлькова, член фінансового комітету Ради.

"Кількість - це не питання, яке мають вирішувати народні депутати просто гадаючи яка кількість краще - 4 тисячі, 5 тисяч чи 15. це питання, яке повинен надати нам ініціатор цього законопроєкту і органи виконавчої влади, які обґрунтувати повинні, чому саме така чисельність", - вважає Данило Гетманцев, голова профільного комітету.

"Цю історію треба відкласти, про кількість, і  встановити це рішення, коли ми будемо голосувати в залі за обґрунтуванням Міністерства фінансів", - додав заступник керівника комітету Олександр Дубінський.

Зазначимо, наразі комітет розглянув третину правок, загалом їх понад шість сотень. Далі за документ голосуватимуть вже у парламенті.

Створення Бюро фінансових розслідувань має ліквідувати податкову міліцію, а також перебирає на себе функції розслідувань економічних злочинів, якими раніше частково опікувались в СБУ та МВС. Кошти на діяльність майбутнього Бюро заклали і в бюджеті на 2020-ий - для відомства передбачили майже півтори мільярди гривень.

Попередній матеріал
Київський міжнародний економічний форум – трансляція 2-го дня
Наступний матеріал
Розведення сил: українська сторона запустила сигнальну ракету
Loading...