Гральний бізнес
Гральний бізнес 5 канал / Час. Підсумки тижня

Закон про легалізацію азартних ігор не виведе гральний бізнес з тіні  – "Спостерігач"

Читайте по-русски
НАЗК зазначило, що закон містить численні корупційні ризики

Сьогодні тільки в столиці працює близько трьохсот підпільних гральних зал. Деякі закривали вже по кілька разів, і вони знову відкриваються. Про це інформують журналісти "Спостерігача".

У серпні ухвалений закон про державне регулювання азартних ігор, проте він отримав шквал критики від фахівців. Національне агенство із запобігань корупції зазначило, що закон містить численні корупційні ризики.

Згідно із законом, в Україні тепер будуть найдорожчі у Європі ліцензії на організацію азартних ігор – близько мільйона доларів на рік. А от покарання за незаконну діяльність – штраф, який дорівнює місячному заробітку нелегальної гральної зали. Окрім того, депутати пропонують відкласти оподаткування азартного бізнесу на три роки, відповідно, інших надходжень, окрім як платня за ліцензії, бюджет поки не отримуватиме.

На невизначений період відкладено запровадження системи онлайн-моніторингу, яка б показувала всю інформацію про обіг коштів в гральному бізнесі. Тобто, держава не бачитиме, скільки коштів крутиться у цьому бізнесі, відповідно не зможе його і контролювати.

Проте Кабінет міністрів днями вже схвалив створення Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. Її апарат складатиметься з 230 осіб, ідеться у новому випуску проєкту журналістських розслідувань "Спостерігач".

Нагадаємо, у вівторок, 14 липня, Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект № 2285 "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор".

Попередній матеріал
Лісові пожежі на Луганщині: рятувальники загасили ще два осередки
Наступний матеріал
В Україні обрали найкращого вчителя 2020 року – що про нього відомо
Loading...