Заборгованість за газ
Заборгованість за газ bigmir.net

Заяви про газ з РФ – маніпуляції: Україна фізично і юридично отримує європейське блакитне паливо, а не російське – експерт Центру Разумкова

  Читайте по-русски
  За словами Білявського, відкриття імпортних поставок із Європейського Союзу створило можливості закуповувати блакитне паливо по ринковій ціні

  Україна вже кілька років і фізично, і юридично отримує європейський, а не російський газ. Заяви про те, що фактично весь газ з Росії – це маніпуляції, мета яких повернути Україну в енергетичну залежність від Кремля.

  Про це пише провідний експерт з енергетики Центру Разумкова Максим Білявський у блозі "Природний газ із ЄС. Кому потрібні міфи?".

  "Природний газ, який фізично надходить до України із європейських країн за формою власності належить компаніям-резидентам ЄС або вітчизняним трейдерам. Такі торгові операції не суперечать законодавству України та ЄС і є загальноприйнятою практикою", – зауважує експерт.

  Він наголошує: Україна володіє достатніми технічними потужностями на кордоні із європейськими країнами, що дозволяє здійснювати фізичні поставки блакитного палива із західного напрямку.

  "При цьому, природний газ із ЄС до України фізично надходить по окремим газопроводам, які не задіяні в транспортуванні блакитного палива для європейських споживачів. Варто зазначити, що реверсним називається той обсяг газу, який йде у протилежному напрямку до основного потоку", – зазначають у Центрі Разумкова.

  За словами Білявського, відкриття імпортних поставок із Європейського Союзу створило можливості для українських трейдерів закуповувати блакитне паливо по ринковій ціні, що на відміну від фіксованих комерційних пропозицій РФ зменшує політичні ризики, додає гнучкість при формуванні портфелю замовлень.

  Питанням походження імпортованого газу із ЄС маніпулюють перш за все для того, аби зупинити євроінтеграційні прагнення, зокрема через відновлення енергетичної залежності України від російських ресурсів – наголошує автор. "

  Чому варто уникати закупівель енергоресурсів у РФ, і особливо природного газу? Щонайменше тому, що в агресора після домовленостей по газовому питанню з`явиться новий привід вимагати від України відновлення подачі води до окупованого Криму. І якщо піти на такі поступки, це фактично сприятиме визнанню окупаційного режиму та зняттю економічних санкцій з Російської Федерації. Також це вплине на злагодженість та морально-психологічний стан особового складу Збройних Сил України", – вважає Білявський.

  У Центрі Разумкова нагадують – Україна не єдина держава, яка відчуваючи політичний тиск РФ у газовому питанні, диверсифікує джерела постачання блакитного палива.

  "Польща поступово зменшує залежність від російського газу. Литовське міністерство енергетики з початку травня 2020р. подає політичні сигнали про можливість старту поставок скрапленого газу через Клайпеду в Білорусь, використовуючи газопровід Польща – Литва, який планується ввести в експлуатацію у першому півріччі 2021 року. Подібної політики дотримується і Молдова, яка у березні 2021р. має отримати перші молекули природного газу із Румунії по новозбудованому трубопроводу", – зауважує Максим Білявський.

  Як відомо, після підвищення тарифів для населення в уряді Зеленського почали говорити про повернення до прямих закупівель російського газу. Підтримують енергетичну співпрацю із країною-агресором і у проросійській партії ОПЗЖ. Лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко на погоджувальній раді 25 січня заявила, що її "тішить" цинізм, коли говорять не купувати російський газ. За її словами, Україна п’ять років купувала російський газ, оформлюючи це через європейську біржу, але все проходило з Росії в Україну напряму.

  Як відомо, 19 січня 2009 року у Москві були підписані так звані контракти Тимошенко-Путіна, які мали визначити стосунки між компаніями на 10 років. За угодою ціна для України визначалася за формулою, відповідно до якої вартість газу досягала 485 доларів за тисячу кубів Це змушувало українську владу приймати невигідні, а часом і антидержавні рішення для отримання знижок. У 2010 році були підписані так звані "харківські угоди", які дозволили Чорноморському флоту в обмін на знижку у 100 доларів залишитися на 25 років у Криму.

  У 2014 році Україна звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою переглянути газові контракти. Арбітраж у 2017-2018 роках ухвалив кілька рішень на користь України, якими визнав порушення контрактів з боку російської компанії.

  Як повідомляв 5.UA, 18 січня Кабмін тимчасово встановив граничну ціну на газ для населення

  Довідково: із 1 січня в Україні зросла вартість газу та був скасований – тим же Кабінетом Міністрів – пільговий тариф на електроенергію. Країною прокотилися численні акції протесту. Люди перекривали дороги та пікетували облгази.

  Своєю чергою в Міжнародному валютному фонді висловили стурбованість тим, що український уряд вирішив повернутися до регулювання цін на газ для побутових споживачів, адже Україна роками обіцяє МВФ лібералізувати ринок газу.

  Попередній матеріал
  Виключення Дубінського з фракції – скільки нардепів-"слуг" підтримують це
  Наступний матеріал
  У Харкові просто на зупинці загорівся автобус
  Loading...

  Міненерго: За пів року побутові споживачі переплатили газзбутам 8,4 мільярда – подробиці

  Ціна на газ не для всіх та віялові відключення електроенергії – до чого готуватися українцям

  Ціна нижча ніж рекомендована: компанія "Нафтогаз" встановила ціну на газ у лютому

  Вітренко: Знижені платіжки за газ прийдуть тільки у березні

  В Україні тимчасово не підвищуватимуть деякі тарифи – Шмигаль

  "ЄС" вимагає повернути пільговий тариф на електроенергію й заборонити імпорт енергоносіїв із Росії