Євросоюз
Євросоюз lampa.today

За результатами аналізу: ЄС вирішив надати Україні наступний транш на реформу держуправління

  Перший транш у розмірі 10 млн євро Україна отримала у травні 2017 року

  Європейський Союз вирішив виділити Україні другий транш у розмірі 15,5 млн євро на удосконалення державного управління із загальної суми 90 млн євро, які становлять зобов’язання ЄС щодо підтримки цієї реформи.

  Як повідомили УНІАН у Представництві ЄС, рішення про виділення коштів ухвалено за результатами аналізу звіту про здійснення Україною реформи держуправління в 2017 році.

  "Рішення про виплату 15,5 мільйонів євро з фондів ЄС до державного бюджету України на 2018 рік є нашим визнанням відчутного прогресу, який здійснила Україна у впровадженні реформи державного управління. Передусім, ідеться про створення дієвого координаційного механізму цієї реформи на політичному та вищому адміністративному рівнях, прозорий та конкурсний відбір на посади фахівців із питань реформ, старт пілотної фази реорганізації 10-и міністерств та започатковану роботу над удосконаленням процедур формування державної політики та розробкою законопроекту про загальну адміністративну процедуру", – наголосив тимчасово повірений у справах ЄС в Україні Томас Фрелесен.

  Перший транш у розмірі 10 млн євро Україна отримала у травні 2017 року. У Представництві зазначили, що у 2018 році перед Україною постає чимало викликів у процесі впровадження реформи.

  Зокрема, від уряду України очікується виконання низки стратегічних завдань для успішного та сталого продовження реформи держуправління. Йдеться про внесення змін до стратегії цієї реформи та плану заходів щодо її впровадження відповідно до висновків оцінювання системи державного управління України в рамках програми ОЕСР/SIGMA (Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Cоюзу).

  Крім того, йдеться про оновлення регламенту Кабінету Міністрів та методології стратегічного планування та формування державної політики, про практичне впровадження плану оптимізації чисельності працівників та структури центральних органів виконавчої влади, а також удосконалення системи оплати праці працівників державних органів, про завершення реорганізації десяти пілотних міністерств і запуск такого самого процесу в інших міністерствах відповідно до Концепції оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та ухвалення закону "Про адміністративну процедуру".

  У представництві нагадали, що, з метою впровадження реформи державного управління, ЄС схвалив спеціальну програму допомоги в розмірі 104 мільйони євро, яка передбачає 90 мільйонів євро на бюджетну підтримку та 14 мільйонів євро на технічну допомогу, яку використовують для надання консультативних послуг державним органам, залученим до впровадження цієї реформи.

   

  Попередній матеріал
  Під впливом пропаганди РФ: на Луганщині чоловік після повернення із заробітків зірвав український прапор
  Наступний матеріал
  СБУ запобігли ввезенню до України "жучків" із РФ

  Україна продовжить рух потяга "чотирьох столиць" до ще однієї країни Європи – що відомо

  Німеччина напряму фінансує окупацію на сході України – експерт пояснив, як саме

  Лайфхак для підприємців: як отримати пільговий кредит

  ЗМІ: Меладзе заборонили в’їзд до країн ЄС – яка причина

  Економіст: Якщо Україна не отримає траншу від МВФ – це буде "трейлер апокаліпсису"

  "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – завершено