tengrinews.kz

ГПУ: "За 2,5 роки Янукович і "команда" вкрали $40 млрд, тобто один держбюджет України"

  За словами заступника генпрокурора, злочинна організація Януковича включала в себе кілька груп впливу

  За оцінками Генпрокуратури за президентства Віктора Януковича було вкрадено близько $40 млрд, тобто один державний бюджет України. Про це розповів заступник генерального прокурора Євген Єнін в ефірі UMN

  Єнін сказав: "За нашими оцінками, протягом володарювання Віктора Януковича було вкрадено близько $40 млрд. За 2,5 роки вони вкрали приблизно один державний бюджет України ($40 млрд – це 1,08 трлн грн, а бюджет України – 730 млрд, тому точніше – 1,5 бюджету – 5.UA)".

  За словами Єніна, злочинна організація Януковича включала в себе кілька груп впливу. "По версії слідства їх сьогодні 7. Ми детально дослідили діяльність одного з сімох крил злочинної організації – це крило, яке діяло під дахом Курченка, Клименка. Зазначені особи контролювали діяльність певних сфер народного господарства України. Вони лише з Дніпропетровської області кожного місяця стягували приблизно 100 млн дол. кешем. Це були так звані податкові майданчики", – розповів заступник генпрокурора. 

  Далі, за словами Єніна, ці гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій. 

  Він розповів: "Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв'язок цієї грошової маси і діяльність підприємств із зовнішнім світом. Тобто ідеться про діяльність міжнародного "відмивочного" хабу, де гроші відмивалися за кордон, а далі вже "відбілені" використалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну – тобто купівля облігації внутрішньої державної позики".

  Як повідомляв 5.UA, 3 травня 2017 року конфісковані у "команди" Януковича $1,1 млрд повністю зараховані до Держбюджету України.

  Попередній матеріал
  Витік газу біля школи в Індії: шпиталізовали вже більше 200 дітей
  Наступний матеріал
  У Києві підлітки на скутері потрапили у ДТП, є загиблий
  Loading...

  Конкретне місце проживання Януковича на території РФ невідоме – прокуратура

  Справа Януковича: Прокуратура проситиме суд про довічне ув'язнення екс-президента

  Справа про держзраду Януковича: Суд оголосив перерву до 18 травня