strana.in.ua

Слухання справи про держзраду "легітимного": чого добивалися на суді адвокати Януковича

Як відомо, у цьому судовому процесі обвинувачення вимагатиме найвищу міру покарання для екс-президента

У четвер, 4 травня, Оболонський райсуд столиці розпочав слухання справи про державну зраду президента-втікача Віктора Януковича. Про це повідомляє "5 канал".

Як стало відомо, на підготовчому засіданні колегія суддів заслухала і частково задовольнила клопотання адвокатів екс-президента. Той таки буде присутній на процесі завдяки онлайн-трансляції, яку мають забезпечити відповідні служби РФ у Ростові.

Водночас, Генеральна прокуратура України наполягає, аби підозрюваний особисто був присутній на засіданнях. У цьому судовому процесі обвинувачення вимагатиме найвищу міру покарання для колишнього президента.

  • Як проходило слухання

Судова зала була повна людей – учасників процесу, журналістів, активістів. На вулиці пильнувати за процесом також зібралися чимало небайдужих, зокрема – і земляків екс-президента.

"Я з Донецька, переселенка. Якщо говорити про тих громадян, які залишився на непідконтрольній території, там є патріоти, є нейтральні і звісно ті, які зрадили Україну. А Януковича не любить ніхто. Ніхто, тому що ті, котрі проросійськи налаштовані, вони вважають, що він втік і зрадив їх, а проукраїнські громадяни вважають, що він приніс війну в Україну", – розповідає Олеся Цибулько.

Обвинувачення в суді доводитиме, що Віктор Янукович покликав в Україну російські танки, внаслідок чого гинули і продовжують гинути українці.

"Докази по даному кримінальному провадженні – це свідчення свідків, документи, висновки експертів, речові докази та інші фото, відеоматеріали. Сторона обвинувачення клопотатиме тільки про найвищу міру покарання – це довічне позбавлення волі", – наголосив прокурор Головної військової прокуратури Руслан Кравченко.

Рішення доведеться ухвалювати суддям, яких визначила автоматизована система розподілу судових справ, хоча захист у цьому сумнівається. Там наполягають, що у систему втрутилася Генпрокуратура. Щоб зняти підозри про втручання, суд звернувся до держпідприємства "Судові системи України", аби з'ясувати, чи було несанкціоноване втручання в розподіл даної справи.

А от далі адвокати Януковича переконували суд у тому, що їхній підзахисний нічого про нинішнє засідання не знає. Чи вдалося їм переконати Феміду та що відбувалося далі на засіданні – дивіться в сюжеті:

Ірина Герасимова, Ян Доброносов, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Страйк шахтарів: у Кривому Розі чотири сотні гірників відмовилися підійматися на поверхню
Наступний матеріал
У центрі Києва офіційно відкрили фан-зону Євробачення Eurovision Village: як це було – фото