'Укрспирт'
'Укрспирт' ecomedia.lv

З 1 липня в Україні почався важливий етап демонополізації спиртової галузі

  Читайте по-русски
  Також закон запроваджує лібералізацію експорту спирту з України

  В Україні набувать чинності зміни до закону про державне регулювання виробництва і обігу спирту, спрямовані на лібералізацію галузі. Про це повідомив в.о. директора ДП Укрспирт Сергій Блескун, пише "НВ Бізнес".

  В "Укрспирті" нагадали: закон про лібералізацію спиртової галузі передбачає, що суб'єктам господарювання будь-якої форми власності надається можливість виробляти спирт етиловий (зокрема як лікарський засіб), спирт етиловий ректифікований виноградний, спирт етиловий ректифікований плодовий, зерновий дистилят і біоетанол за умови одержання відповідної ліцензії.

  Ліцензія на виробництво спирту буде видаватися підприємствам, що мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції. Відключення цілодобового відеоспостереження є підставою для відмови або відкликання ліцензії.

  Також закон запроваджує лібералізацію експорту спирту з України – його зможуть здійснювати всі суб'єкти господарювання за умови отримання ліцензії на виробництво.

  З 1 липня 2021 року дозволяється введення в експлуатацію та надання дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту.

  Виробники етилового спирту зможуть реалізувати його вітчизняним споживачам за наявності ліцензії на право гуртової торгівлі спиртом.

  Водночас закон передбачає, що до 1 січня 2024 року імпорт спирту можуть здійснювати лише державні підприємства та організації, спеціально уповноважені на це Кабінетом Міністрів України.

  Особи, які придбали майно ДП "Укрспирт", а також підприємства концерну "Укрспирт", мають взяти на себе зобов’язання до 1 липня 2021 року щодо збереження видів діяльності та не менш ніж 70% штатних одиниць, задіяних у виробництві станом на 1 січня 2020 року.

  Закон забороняє участь у приватизації та оренді державних підприємств-виробників спирту резидентам держави-агресора та особам і підприємствам, які діють в інтересах агресора.

  Попередній матеріал
  ВООЗ направить експертів до Китаю, щоб знайти джерело коронавірусу
  Наступний матеріал
  В ОП розповіли про лікування Олени Зеленської від коронавірусу
  Loading...