Facebook / Петро Порошенко

ЄС надасть Україні допомогу на більш як півтора мільярда євро

  Йдеться про три транші, починаючи вже від січня 2018 року

  З наступного року запрацює нова програма макрофінансової допомоги Європейського Союзу для України. Її орієнтовний обсяг становить 1,8 млрд євро. Про наявність таких домовленостей заявив Президент Петро Порошенко після переговорів із представниками Єврокомісії у Брюсселі, передає "ЄП". 

  "Ми домовилися, що наступного тижня Єврокомісія випустить комюніке про амбітну програму макрофінансової допомоги. Три транші – такий саме обсяг, що зараз. Причому, починаємо працювати із січня 2018 року", – зазначив глава держави.

  Водночас, точної суми фінансової допомоги Президент не називав.

  "У нас є домовленість не розголошувати цифр, але йдеться приблизно про ті самі обсяги, що і третій транш (нинішньої програми макрофінансової допомоги)", – повідомив Президент.

  Як відомо, в рамках третього траншу Україна мала отримати 600 млн євро. Утім, Україна таких коштів не одержить через невиконання низки умов, зокрема й антикорупційних реформ.

  Водночас, видання "ЄП", посилаючись на власні джерела, повідомляє, що 600 млн євро - це обсяг кожного з трьох запланованих траншів. Також імовірно, що ця сума виявиться навіть більшою. Тому, в разі успішної реалізації домовленостей, загальний обсяг нової програми може становити не менш як 1,8 млрд євро.

  Як повідомив глава держави, нова програма також міститиме певний перелік умов, які Україна зобов'язується виконати. Про які саме умови йдеться – нині невідомо.

  "Це (нова програма) для нас – мотивація продовжувати реформи. Саме в цьому є сенс макрофінансової допомоги", – наголосив Президент.

  Попередній матеріал
  З Росії на територію ОРЛО зайшло декілька підрозділів "казаків"
  Наступний матеріал
  У Києві повідомили про мінування станції метро на "зеленій гілці"
  Loading...