Дмитро Фірташ фото Українська правда

Як Фірташ із підприємствами в Криму мудрує: чому олігарху вдається оминути санкції

Кримський содовий завод і "Кримський титан" продовжують функціонувати в юридичному полі України. Але жодної гривні податків до нашого бюждету ці фірми не відраховують

Два підприємства олігарха Дмитра Фірташа продовжують працювати в анексованому Криму, а більшість продукції йде на зовнішні ринки. Про таке в ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука. 

Він пояснив, що заводи не підпадають під санкції через прогалини у вітчизняному законодавстві.

"На сьогодні існують два підприємства, які теоретично продовжують працювати в юридичному полі України. Обидва належать пану Фірташу – це Кримський содовий завод і "Кримський титан" (найбільший виробник діоксиду титану на території Східної Європи – ред.). Що зробив пан Фірташ для того, щоб москалі йому не крутили кокі-накі? Він зареєстрував близнюки у Російській Федерації і платить там ці податки. Але якби на цьому все і завершилося, він би підпадав – як інші російські підприємства, розташовані у Криму – під санкції. А 90% продукції іде на зовнішні ринки", – зазначає заступник міністра.

Тука пояснює:

"Щоб уникнути санкцій, він залишається в юридичному полі України. І при цьому не сплачує жодної гривні податків до бюджету України, бо існує вільна економічна зона Крим".

Водночас співрозмовник каже, що камінь спотикання пролягає на найвищому рівні. Ніхто не бажає скасовувати вільну економічну зону Крим, попри чотири роки анексії.

"Протягом двох років ми тричі намагалися пробити ініціативу уряду щодо скасування цього суто корупційного закону. Результат – нуль. Нам не вдалося в уряді знайти підтримку нашої ініціативи…Крім того, у тіло законопроекту про реінтеграцію ОРДЛО восени минулого року ми вставили абзац про скасування закону "Про вільну економічну зону Крим". Ця поправка не знайшла підтримки у залі Верховної Ради", – уточнив Тука.

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

"Оніпрієдут-2", або "Міст не допоміг": у мережі з'явилися фото безтуристичного Криму

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Підсумки ЗНО та державної підсумкової атестації 2018 – відео
Наступний матеріал
Засідання Оболонського райсуду Києва у справі про держзраду Януковича – завершено
Loading...