Тетяна Острікова
Тетяна Острікова 5 канал

"Втрати бюджету будуть 2 млрд грн": експерт про новий податковий законопроєкт

Читайте по-русски
За словами Острікової, в законопроєкті залишилося мінімальне податкове зобов'язання, яке сплачуватиме кожен, навіть пенсіонер

В новому законопроєкті про "деолігархізацію" нічого антиолігархічного не залишилося. З такою думкою в етері ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" виступила експертка з економічних питань та народна депутатка VIII скликання Тетяна Острікова.

"З антиолігархічних норм там було лише дві – це руда. І за рахунок того, що до другого читання дозволили відмінусовувати від рентної плати витрати на логістику цієї руди, то тепер втрати бюджету порівняно з цим роком будуть мінус 2 млрд грн. Хотіли зібрати плюс 4 млрд, а в результаті поправками депутатів зробили так, що буде мінус 2 млрд. Друга норма стосувалася акцизу – скасування пільги по акцизу на зелену електроенергію. Хотіли пільгу прибрати, але вона залишилася", – розповіла вона.

За словами Острікової, з найбільш шкідливих норм, які в законопроєкті залишилися, є мінімальне податкове зобов'язання, яке сплачуватиме кожен, навіть пенсіонер, якщо земельна ділянка розташована за межами міста.

Крім того, вважає експерт, якщо на цій ділянці ще щось вирощується і продається на ринку, і якщо продали на суму більше, ніж 72 тис. грн, то громадяни ще й заплатять податки.

"Якщо ми запроваджуємо ринок землі, якщо пайовик земельну ділянку здає в оренду, то це податкове зобов'язання мінімальне, який заплатить орендар. А якщо особа не здає в оренду, то вона буде платити сама. І в такий спосіб відбувається видушування з ринку тих, хто хоче сам обробляти свою землю", – підсумувала Тетяна Острікова.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому ініційований Володимиром Зеленським так званий законопроєкт про деолігархізацію. Голосування у ВР відбулося за спецпроцедурою, внесені депутатами понад тисячу правок навіть не розглянули. Опозиція такі дії провладної партії називає спотворенням регламенту та руйнуванням парламентаризму в країні.

Попередній матеріал
Зубко пояснив, чому "антиолігархічний" закон не покращить життя українців
Наступний матеріал
Зубко розповів про непосильні ціни на опалення для бюджетних установ
Loading...

Фінанси співають романси, олігархи на вихід, страшно біля президента – Железняк у ток-шоу "Дійові особи"

Засідання Верховної Ради – трансляція

Соціальні стандарти значно не підвищать: куди спланували витратити бюджет 2022 року

Слобожан пояснив, скільки регіони недоотримають із бюджету 2022 року

Додаткові мільярди з бюджету виділили для силовиків, які мають захищати Зеленського до кінця каденції – Омелян

У МОЗ пояснили, як планують збільшувати "мінімалку" для медпрацівників