Павло Розенко в ефірі програми 'ІнфоВечір'
Павло Розенко в ефірі програми 'ІнфоВечір' 5 канал

Влада обрала невдалий варіант впровадження нового рівня пенсійної системи – ексвіцепрем'єр

  Читайте по-русски
  Запропонована модель не є оптимальною, констатує експерт

  За даними колишнього віцепрем’єра Павла Розенка, що займався соціальним напрямком в уряді, - серед усіх варіантів впровадження змін до пенсійної системи – влада чомусь обрала найбільш невдалий, заявив Розенко в ефірі "5 каналу".

  Адже, замість зниження фіскального тиску – податки, при її запровадженні, зростуть і для бізнесу, і для працівників.

  "Ми у свій час пропонували, щоб запровадження 2-го рівня пенсійного забезпечення відбувалось без збільшення податків. Також Були варіанти зробити це за рахунок податку на доходи фізичних осіб, який на сьогодні складає 18%. Можна було б подумати над зменшенням ПДВ або перенаправленням військового збору", – зазначає ексчиновник.

  Запропонована модель не є оптимальною, констатує експерт і говорить про необхідність додаткових консультацій і дискусій щодо запровадження 2-го рівня пенсійного страхування.

  "Внесення на розгляд Парламенту абсолютно сирого, неякісного і некваліфікованого документу може призвести до того що сама ідея – буде остаточно дискредитована", - заявив Розенко.

  Нагадаємо, раніше стало відомо, що через другий рівень пенсійної системи пенсії можуть зменшитися.

  Так, в країнах, які запровадили другий рівень пенсійної системи відсоток, що становить пенсія щодо попереднього заробітку, – не збільшувався, а навіть навпаки зменшувався. Про це заявив у розслідуванні "24 каналу" національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україні Сергій Савчук.

  Як пише видання, дехто з експертів переконує, що після запровадження другого рівня пенсійної системи, розмір пенсійних виплат зросте. Щоправда, в країнах, які вже запровадили другий рівень, коефіцієнт заміщення (відсоток, що становить пенсія щодо попереднього заробітку, який за Конвенцією МОП №102 має складати не менше 40%), не збільшувався. Йдеться про 30 країн світу.

  До прикладу, Сергій Савчук наводить Угорщину. В цій країні цей коефіцієнт упав на 12,5% для людей зі страховим стажем 20 років, а у тих, чий страховий стаж складав 30 років, він знизився ще більше – на 18%.

  Наприклад, у Польщі коефіцієнт складав 67%, а після приватизації він зменшився до менше ніж 40%.

  Попередній матеріал
  Оприлюднено "найкраще за 40 років" фото НЛО
  Наступний матеріал
  COVID-19 у світі: у США антирекорд за кількістю нових заражених, а Фінляндія дозволила футбол
  Теги:
  Loading...