НБУ
НБУ 5 канал

Валютні гойдалки: як реагує гривня на конституційну кризу – сюжет

Читайте по-русски
Економісти зазначають, що цьогоріч ситуація для курсу національної валюти є максимально сприятливою

Валютні гойдалки. Гривня почала зміцнюватися, тоді як ще на початку тижня слабшала. Подорожчання долара фахівці пов'язують із конституційною кризою, зокрема, з рішенням КСУ про скасування низки норм антикорупційного законодавства. У Нацбанку заспокоюють – мовляв, тримають усе під контролем. У валютних тенденціях розбиралися журналісти "5 каналу".

То падає, то укріплюється. Гривню впродовж тижня хитало так, що на міжбанку вона сягнула навіть свого мінімального показника за останні три роки. Долар коштував 28.60. А в обмінниках ще на кілька копійок дорожче.

Тоді як на початку минулого тижня долар брали по 28.35. Його помітне зростання розпочалося на тлі скасування низки норм антикорупційного законодавства Конституційним Судом.

Утім, із початку тижня гривня встигла знецінитися на 20 копійок. А в четвер на 9 копійок уже укріпилася відносно долара.

Паніки на валютному ринку через рішення КСУ не було, наголошує інвестиційний банкір Сергій Фурса. Але спостерігається загальний тренд на послаблення гривні.

"Цього року ну дуже сприятлива ситуація для курсу національної валюти, але штовхає гривню психологія. Чому? Бо є негативні очікування. Чим викликані негативні очікування? Проблемами взаємовідносин із МВФ. Проблеми виникли через те, що в нас заморожена співпраця з МВФ, у тому числі через рішення Конституційного Суду і рішення загалом української влади по відкату реформ", – каже інвестиційний банкір Сергій Фурса.

Міжнародний валютний фонд не приїде з місією після рішення Конституційного Суду. Такий сигнал уже отримав Офіс президента. Водночас Нацбанк заспокоює – нині загрози курсу нацвалюти немає. Золотовалютних резервів вистачає.

"Нічого такого серйозного не відбулося, тому що в нас був курс трохи вищий, ніж 28,60. Ми зробили інтервенцію. Не може йти мова ні про які друкарські верстати і таке інше. Навіть МВФ, якщо взяти песимістичний сценарій, що в цьому році не буде траншу – у нас достатній рівень резервів, щоби пройти цей рік і початок наступного року. Програма нам дуже важлива, але вона нам важлива в довгостроковій перспективі. Ми вважаємо, що в наступних тижнях більш нормалізується, пропозиція підвищиться, це сприятиме тому, що курс може навіть укріплюватися наприкінці місяця", – заявив директор департаменту відкритих ринків Нацбанку України Олексій Лупін.

Досі ж курс не стримували, а стежили, щоби рухався плавно. Такої політики дотримується Національний банк. Водночас бюджет на наступний рік перераховувати в парламенті через валютні гойдалки не збираються. Ціна за долар у ньому – 29 гривень 10 копійок.

"Курс, розрахований Міністерством економічного розвитку, я думаю, що це курс зважений протягом року, тобто він може бути трішки більшим, трішки меншим, але зважений курс протягом року – це такий, як визначений в бюджеті", – пояснив голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Тоді як зупинити тенденцію на послаблення і зміцнити гривню, прогнозують економісти, може поновлення співпраці з МВФ. Адже програма сприяє приходу іноземних інвестицій.

Евеліна Михайленко, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
На Дніпропетровщині пенсіонерів та людей з інвалідністю позбавили пільг у транспорті – борються з коронавірусом
Наступний матеріал
Психічні розлади: чому ця тема – табу, і чому суспільство нетерпиме до таких людей – #Небайдужа
Loading...
Гонтарева розповіла про конкретне згортання реформ в Україні

Гонтарева розповіла про конкретне згортання реформ в Україні

НБУ не втручатиметься у валютний ринок задля штучної підтримки гривні – заступник голови Нацбанку

НБУ не втручатиметься у валютний ринок задля штучної підтримки гривні – заступник голови Нацбанку

Правління НБУ позбавило Рожкову більшості повноважень – ЗМІ

Правління НБУ позбавило Рожкову більшості повноважень – ЗМІ

У НБУ застерегли від найпоширенішого виду платіжного шахрайства

У НБУ застерегли від найпоширенішого виду платіжного шахрайства

В Україні вже четвертий день поспіль росте курс долара

В Україні вже четвертий день поспіль росте курс долара

Справу про скасування націоналізації "ПриватБанку" відновили і Коломойський подав апеляцію – ЗМІ

Справу про скасування націоналізації "ПриватБанку" відновили і Коломойський подав апеляцію – ЗМІ