Голос Америки

Україна у вересні отримає 62 тонни енергетичного вугілля зі США – Чалий

За словами Валерія Чалого, до кінця року очікується поставка 700 тис. тонн антрацитового енергетичного вугілля із США

Перше судно з 62 тоннами енергетичного вугілля, яке минулого тижня вийшло у море з американського порту у Балтиморі, повинно прибути в Україну до середини вересня. Про це посол України у США Валерій Чалий сказав в інтерв'ю тижневику "Дзеркало тижня".

Чалий заявив, що згідно з умовами контракту, до кінця року очікується поставка 700 тис. тонн антрацитового енергетичного вугілля із США. Було заплановано, що обсяг першої поставки становитиме 85 тис. тонн , проте відправникам вдалося швидко знайти трохи менше судно на 62 тис. тонн.

За словами посла, судно з американським вугіллям ще минулого тижня вийшло з порту міста Балтимор. Вантаж йтиме приблизно три тижні, отже, десь ближче до середини вересня можна очікувати на його прибуття в порт "Південний".

"Треба зазначити: цей контракт є важливим з погляду розвитку українсько-американських торговельних відносин, а передусім він є ще одним кроком на шляху диверсифікації постачання енергетичних ресурсів. Україна отримує доступ до надійного та прозорого джерела поставок вугілля зі Сполучених Штатів", – впевнений Чалий.

Разом з тим він повідомив, що наступна партія вугілля має бути більшою – приблизно 120 тис. тонн. Ця партія повинна прибути в Україну на початку жовтня, й загалом очікується прибуття одного-двох суден щомісяця.

"У разі успішного першого етапу співробітництва, наступного року Україна за потреби може закупити більше американського енергетичного вугілля, йшлося про обсяги до 2 млн тонн. Проте всі контрактні умови, обсяги і ціна — переговорний процес двох господарюючих суб'єктів України та США", – наголосив Чалий.

Перша партія вугілля зі США рушає з Балтимора в Одесу – ФОТО

/
/
/
Порт у Балтиморі, мапа
/
Порт у Балтиморі, мапа
/

Попередній матеріал
Невдала витівка: у Брюсселі евакуювали пасажирів Ryanair через вигук "Аллах Акбар"
Наступний матеріал
Brexit: Британія робитиме внески в ЄС до 2023 року

Спецпредставник США заявив, що РФ намагається "заморозити" конфлікт на Донбасі

Міністр оборони США привіз військове обладнання для ЗСУ

ЄС виділить Україні €100 млн для наповнення Фонду енергоефективності

Глава Пентагону: США ніколи не визнають анексію Криму Росією

Порошенко: Москві варто прийняти логіку, яку дотримуються всі учасники Нормандського формату

Заяви Президента та Міністра оборони США для преси - відео