гривні
гривні Shutterstock

В Україні підвищили прожитковий мінімум: як зміняться виплати

  Читайте по-русски
  До 1 липня прожитковий мінімум становив для працездатних осіб 2270 грн

  Із 1 липня 2021 року в Україні відповідно до закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік" підвищується прожитковий мінімум.

  Про це 30 червня 2021 року на засіданні уряду повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

  Прожитковий мінімум з 1 липня для працездатних українців становитиме 2379 грн; для дітей, віком до 6 років – 2013 грн; для дітей, віком від 6 до 18 років – 2510 грн; для громадян, які втратили працездатність – 1854 грн.

  До 1 липня прожитковий мінімум становив для працездатних осіб 2270 грн.

  Без змін залишається прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру окладу судді та працівників держорганів – 2 тис. Також на рівні 1,6 тис. грн залишається прожитковий мінімум для працездатних осіб, який застосовується для визначення окладу прокурора окружної прокуратури.

  У зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму збільшаться виплати по безробіттю, виплати по вагітності та пологах, виплати одиноким матерям.

  Нагадаємо, з 1 липня 2021 року понад 5 млн пенсіонерам буде підвищено пенсію. У зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується мінімальна пенсія – з 1769 грн до 1854 грн. 

  Попередній матеріал
  Директор "Прогрестех-Україна" Антон Кульчицький взяв участь у зустрічі з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін
  Наступний матеріал
  В Україні масово затримуються потяги через погоду – перелік маршрутів
  Loading...

  З 1 вересня в Україні зросте мінімальна заробітна плата

  У Мінсоцполітики пояснили, чому прожитковий мінімум у країні занижений удвічі

  В Україні прожитковий мінімум хочуть прив'язати до середньої зарплати за рік