У НБУ очікують два кредитні транші від МВФ до кінця року

  Частина першого траншу в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету

  Національний банк України очікує до кінця року отримати два кредитні транші Міжнародного валютного фонду в рамках програми EFF загальним обсягом $2,7 млрд. Про це сьогодні на прес-конференції повідомила голова центробанку Валерія Гонтарева, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Ми знизили прогноз. Ми, на жаль, думаємо, що не встигнемо отримати третій транш до кінця року, тому ми його просто зсунули на наступний рік. У результаті у нас резерви, які ми очікуємо наступного року, збільшуються, оскільки ми пересунули третій транш", – сказала очільниця НБУ.

  Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,11 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,63 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

  Україна змогла отримати лише перші два транші. Частина першого в розмірі $2,7 млрд пішла уряду для підтримки держбюджету, тоді як одержувачем інших коштів традиційно став Нацбанк.

  Як повідомляв 5.ua, раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що розраховує на те, що МВФ прийме рішення про виділення Україні третього траншу в серпні цього року.

  Попередній матеріал
  Луценко: У вересні має запрацювати Генінспекція ГПУ, яка очищатиме від корупціонерів і зрадників
  Наступний матеріал
  У Міносвіти назвали трійку найпопулярніших університетів серед абітурієнтів

  МВФ не збирається об’єднувати кілька кредитних траншів для України

  Президент телефоном обговорив з Лагард надання Україні наступного траншу МВФ

  Україна очікує на перший транш від МВФ у $1 млрд - Гонтарева

  Прем'єр: Сумарний транш МВФ 2016 року становить $1,7 млрд

  Гонтарева: Транш від МВФ очікуємо у липні - попередній уряд усе підготував

  МВФ про транш для України: найбільш гостре питання - проведення пенсійної реформи