Уряд зменшить кількість зарплатних банків – ЗМІ

  За новими правилами, банки повинні відповідати 8 критеріям

  Уряд готує нові правила відбору банків, які отримають монопольне право на виплату пенсій, державної допомоги та зарплат бюджетників. Про це повідомляє видання FinClub.

  Зазначається, що нові умови замінять вимоги "жорсткої" постанови №37, прийнятої на початку року.

  "Нам вдалося домогтися судової заборони на проведення засідання постійної комісії Мінфіну щодо перегляду уповноважених банків. Поки засідання суду перенесли на 22 червня. Сподіваємося, що до цього часу уряд скасує постанову №37 і ухвалить нову, більш зважену і справедливу стосовно всіх гравців ринку", – зазначила виконавчий директор Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

  Відповідно до проекту документа, уповноважені банки мають відповідати восьми критеріям. Водночас, шість із них повністю ідентичні до вимог попередньої постанови.

  Відтепер до виплат не допускають банківські установи, що не є учасниками ФГВФО, "крім випадків, передбачених законом" (виняток стосується Ощадбанку), або мають борги перед ФГВФО по сплаті зборів, штрафів, пені, або ж мають заборгованість зі сплати податків і зборів до держбюджету.

  Крім того, не зможуть брати участь у конкурсі банки, які протягом останніх трьох місяців не виконували нормативи НБУ.

  Разом із тим, з'явився виняток із правила розміру активів: воно не поширюється на банки, контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим і банківським установам, що мають інвестиційний рейтинг від міжнародно визнаних рейтингових агентств.

  Повідомляється, що посилюються вимоги НБУ до банків: протягом шести останніх місяців (наразі – три) комісія НБУ не повинна застосовувати заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних операцій.

  З'явилась також нова вимога: співвідношення кредитів, виданих Нацбанком, до статутного капіталу банку не повинно перевищувати 50%. Але зникла норма про викуп ОВДП в розмірі не менше 20% регулятивного капіталу банку.

  Нагадаємо, у червні голова Національного банку України Валерія Гонтарева заявила, що Україна за останні 9 років витратила на капіталізацію державних банків майже 90 млрд грн.

  Як інформував 5.ua, голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що найскладніший період кризи залишився позаду, але українська банківська система залишається вкрай вразливою до зовнішніх шоків і внутрішніх ризиків.

  Попередній матеріал
  Засудженого за педофілію акордеоніста Завадського випустили на волю
  Наступний матеріал
  "Безалкогольне Євро-2016": У Франції уряд закликав заборонити продаж хмільних напоїв

  "Зелене фінансування": "Укргазбанк" виділив перші гроші на еко-проект з енергозбереження

  Гонтарева: За останні 9 років держава влила в держбанки майже 90 млрд грн

  Голова Нацбанку: Найскладніший період кризи залишився позаду

  Звіт НБУ: довіра до вітчизняних банків поступово відновлюється