Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення zn.ua

Уряд утричі збільшив цифру, яку використовують для нарахування пенсій

  Йдеться про рівень середньої зарплати, від якої залежить розмір пенсії

  З 1 жовтня 2017 року уряд пропонує перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764 гривень. Про це інформує прес-служба Кабміну. 

  Як стало відомо, наразі розмір середньої зарплати, який використовують при нарахуванні пенсії, відрізняється від зазначеної суми утричі.

  "Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Він буде однаковим для пенсіонерів, яким нараховується пенсія в цьому році і тим, кому вона перераховується (тобто для тих, хто вже перебуває на заслуженому відпочинку). За нині діючими умовами в залежності від року призначення пенсії розмір середньої заробітної плати, що застосовується при її обчисленні, коливається від 1 197,91 грн до 3 764,40 грн, тобто відрізняється втричі!" – йдеться у повідомленні.

  Як зазначили в Кабміні, кінцева сума пенсії залежить від двох показників – вартості страхового стажу і показника середньої заробітної плати. "Зменшуючи коефіцієнт (страхового стажу з 1,35 до 1,0), уряд одночасно пропонує підвищити розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій", - повідомляє прес-служба.

  Крім того, за даними Кабміну, попри те, що законодавство закріпило застосування показника вартості року страхового стажу при перерахунку пенсій 1,35% ще у жовтні 2008 року, жодного разу цей показник для всіх пенсіонерів в повній мірі не застосовувався.

  "Отже, нинішня зміна (тобто зменшення цього показника) жодним чином не погіршує, а навпаки, у більшості випадків покращує умови перегляду пенсій для тих, хто зараз перебуває на заслуженому відпочинку", - пояснюють урядовці. 

  Як повідомляв 5.UA, 19 травня 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час Години запитань до уряду презентував проект пенсійної реформи. Згодом  у Мінсоцполітики пояснили, як час виходу на пенсію залежатиме від стажу.

  Попередній матеріал
  Оновлення iOS 11, "розумна" колонка та найпотужніший iMac Pro: якими новинками Apple потішив своїх шанувальників
  Наступний матеріал
  Букмекери назвали рахунки матчу Україна – Мальта
  Loading...