Пенсія
Пенсія strana.in.ua

Українці отримуватимуть пенсію з двох джерел: у 2023-му почне діяти накопичувальна система – Шмигаль

Читайте по-русски
Реформу планували запровадити ще 2021 року

Одним із пріоритетів роботи Кабміну на 2023 рік стане впровадження обов’язкового пенсійного накопичення, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Про це пише УНІАН.

"Україна вже багато років має проблему з наповненням Пенсійного фонду. Працездатного населення стає менше, кількість пенсіонерів збільшується. Війна зробила ситуацію критичною", – пояснює голова Кабміну.

Реформа передбачає, що всі працевлаштовані українці матимуть власні пенсійні накопичувальні рахунки, пояснив високопосадовець. Він додав, що кошти надходитимуть туди з кількох джерел.

"Кошти йтимуть туди з трьох джерел: внесок роботодавців, внесок держави на паритетних із роботодавцем засадах та добровільні внески громадян. Таким чином ми реалізуємо на практиці право кожного українця на гідну пенсію", – сказав прем’єр.

Тож виходить, що в результаті пенсійної реформи 2023 р. пенсіонери зможуть отримувати по дві виплати – з Пенсійного фонду та накопичувальної системи.

При цьому зазначається, що реформа не пошириться на нинішніх пенсіонерів. Щоб отримати другу пенсію, необхідно самостійно накопичити на неї.

Як поповнюватимуть особистий накопичувальний пенсійний рахунок:

  • з держбюджету;
  • роботодавцем;
  • працівником.

Як інформує видання, Кабмін планував ще у 2021 р. почати впровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи. Шмигаль заявляв, що її запуск в Україні протягом найближчих 10-15 років дасть змогу залучити інвестиційний ресурс у розмірі до 50 млрд дол.

У липні 2021 р. уряд затвердив Нацкомісію з цінних паперів та фондового ринку як орган ліцензування в системі накопичувального пенсійного забезпечення.

У вересні 2022-го прем'єр заявив, що упевнений в ухваленні найближчим часом законодавства щодо запровадження в Україні цих змін до пенсійної системи. Але вже в листопаді Верховна Рада відклала розгляд законопроєкту про впровадження реформи на невизначений строк.

Читайте також: Підвищення пенсій з 1 грудня: кому і на скільки збільшать

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: Пенсії та зарплати "бюджетникам" виплачуватимуть вчасно та у повному обсязі міністр фінансів

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Як у Львові та Харкові святкували Різдво – сюжет
Наступний матеріал
Гудименко: "Стратегія росіян на зиму – помирати на українській землі"
Loading...