Польща
Польща Shutterstock

Українським біженцям доведеться сплачувати податки в Польщі

  Читайте по-русски
  ПДФО, сплачений в Україні, не рахується

  Біженці з України повинні будуть почати сплачувати податок на дохід фізичних осіб (ПДФО) у Польщі після того, як термін їхнього перебування у країні перевищить 183 дні. Про це пише Gazeta Prawna.

  За польським законодавством, українці повинні заплатити ПДФО не пізніше 20 числа наступного місяця, після місяця, в якому перебування в Польщі перевищило 183 дні.

  Наголошується, що сплатити податок доведеться з повного доходу, отриманого від початку перебування у Польщі.

  Таким чином, вже у вересні українці, які перебувають у Польщі від початку повномасштабної війни, повинні будуть сплатити податок за останні 6 місяців. Податками обкладаються, зокрема і кошти, отримані з-за кордону.

  Важливо, що українці, які працюють віддалено, отримують зарплатню і сплачують податки в Україні, все одно повинні будуть сплатити ПДФО у Польщі.

  Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України. За даними ООН станом на липень статус тимчасового захисту у цій країні отримали понад 1,2 млн українців. 1 вересня у школи та дитсадки Польщі підуть приблизно 400 тисяч українських дітей.

  У липні Польща спростила правила отримання "карти поляка" для громадян України, які отримали притулок після російського вторгнення. 

  Також відомо, що українським громадянам, які тимчасово перебуватимуть у Польщі, видаватимуть електронні посвідки, що дозволять перетинати кордони країн Євросоюзу і виїжджати за його межі.

  Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

  Попередній матеріал
  Персонал ЗАЕС просить світ запобігти катастрофі, "на порядок гіршій за Чорнобиль"
  Наступний матеріал
  Ердоган запропонував Зеленському провести зустріч із путіним у Туреччині
  Loading...